Isinma problemi

Başlatan berat01, 10 Aralık 2011 - 11:45:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berat01

Samsung R60plus kullanicisiyim. Bilgisayarimda CPU sicakligi ortalama 79 derecede. Yaklasik 4 senedir bu bilgisayari kullaniyorum ve fanlar haliyle tozlanmistir diye düsündüm.

Nasil bir temizleme sekli önerirsiniz? Evde kendim yapabilir miyim bunu? Laptopun arkasini acip fanlari temizlemek riskli bir ismidir?

zeusmaster

Sana önerim eğer daha önceden açmadıysan tavsiye etmem açmanı hocam.Makinenin arkasının resmini koyarsan yardımcı olmaya çalışırım eğer ben gene de açacağım dersen
Up and Running...

noktakom

Gayet basit bir işlem şahsen kendi cihazımı kendim temizliyorum ama her notebook'un tasarımı kendine has ve farklı olduğundan spesifik bir şey söyleyemem. İnternetten model ismine göre aratıp varsa videolardan istifade edebilirsiniz. Bulamazsanız cihazın altını çevirin. fanın bulunduğu bölümdeki küçük kapağı(varsa) sökün, elektirikli süpürgeyle, yumuşak bir fırçayla vs. tozları temizleyin. kolay gelsin

berat01

Kendim denedim temizleme isini basardim diyebilirim. Ama bir sorun var klavyeyi cikartirken kenarlarda sabitleyen seylerin yerinde su an hic bir sey yok. Yani klavyeyi sadece arkada bulunan vidalar tutuyor. Böyle olunca klavyenin kenarlari biraz havada duruyor. Sanirim kenarda bulunan sabitleyiciler kirildi ama tam emin degilim. Sanirim bir ara servise göstermek en iyi cözüm olacak. Tesekkürler