Tasarım Savaşları Başlasın!

Başlatan yakusha, 06 Aralık 2011 - 20:50:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Tek günde 3 farklı yazılımın 3 farklı tasarım örnekleri RSS takip listeme düştü; tek tek irdeliyorum...

Ubuntu TV projesinin ilk dizayn örnekleri çıkmaya başlamış bile...

işte kaynak: http://www.techdrivein.com/2011/12/creative-ubuntu-unity-tv-mockups-you.html?

İkinci Tasarım haberi Ubuntu Mobil Telefon Tasarımlarından

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/12/ubuntu-mobile-phone-concepts/ adresine düşen görüntüleri yorumsuz olarak sizlerle paylaşıyorum...

Son tasarım haberleri ise GNOME cehpesinden

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/12/new-gnome-3-notification-designs/

Uyarı alanı değişime tabi tutuluyor

peki paralıOs cephesinde gördüğünüz en son tasarımsal yenilik kaçıncı yüzyıla aitti :p
Artık bu forumu kullanmıyor.

erdaltaskesen

Telefonun dış tasarımını sevdim. Zaten telefonum çalındı, eğer piyasaya sürerler ise kesin sipariş veririm. Yalnız blender felan telefonda ne iş anlamadım.

MURATSPLAT

Telefon işi tamamen hayal ürünüymüş.  Bildiğim kadarıyla Cep telefonları için Canonical'ın başlattığı bir proje yok. Fotoğrafları görenlerin hevesi kursağında kalmasın.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

yakusha

Telefon desek bile aslında iş tablet pc ve benzeri arayüzlere doğru gidiyor... Uygulama fark etmez, tüm yazılımlara tablet pc deyince ihtiyaç hasıl olacaktır diye düşünüyorum...

bakalım, yanlışım yoksa 2014 yılına kadar telefon ve tv pazarına girmeyi düşünüyorlar... o zamana kadar biz daha ne tasarım örnekleri görürüz :)

zaten bu çalışmaların çoğu gönüllüler tarafından fikir vermek ve fikir oluşturmak amacıyla ortaya atılan fikirlerden oluşuyor...
Artık bu forumu kullanmıyor.

zeusmaster

Sıfır telefona ubuntu yüklemeye çalışırkan filaşını çökertip telefonu çöpe atmış biri olarak ubuntu artık telefon çıkartsın :)
Up and Running...

burk

Alıntı yapılan: bahdem - 06 Aralık 2011 - 21:48:30
Sıfır telefona ubuntu yüklemeye çalışırkan filaşını çökertip telefonu çöpe atmış biri olarak ubuntu artık telefon çıkartsın :)
Telefonun modeli ve markası neydi? Bildiğim kadarı ile teknik servisler telefonu formatlayarak yazılımsal olan her türlü sorunu giderebiliyorlar.

zeusmaster

Alıntı yapılan: burk - 06 Aralık 2011 - 23:22:27
Alıntı yapılan: bahdem - 06 Aralık 2011 - 21:48:30
Telefonun modeli ve markası neydi? Bildiğim kadarı ile teknik servisler telefonu formatlayarak yazılımsal olan her türlü sorunu giderebiliyorlar.
hocam benimki istanbulda ki sadece yazılım işi ile uğraşan bütün telefoncuları gezdi :) Bilgisayar olarak düşünürsek telefonun flashı bios dur ve o gitti :) Yeni bir makine aldım.O çöp olan telefonun taksiti bitsin gene bir deneme yapacağım yeni bir telefon alıp :)
Up and Running...

burk

@bahdem
Aslında ufaktan ufaktan hep denemek istediğim ancak çekindiğim bir konuydu, korkmam gerektiğini net olarak anladım. :)

altintasi

Alıntı Yap
peki paralıOs cephesinde gördüğünüz en son tasarımsal yenilik kaçıncı yüzyıla aitti :p

Bak bu cümle harikaydı.. :D Emek için teşekkürler..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...