PCBSD-TR.ORG Açıldı

Başlatan MeBuNtU, 28 Ağustos 2008 - 22:23:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

ns

forumu elden geçirmeleri gerekiyor sanki . heryer Türkçe değil.  anasayfanın tasarimı da Türkçe'side daha güzel.

hayırlı olsun .

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

Eren

Hayırlı olsun, BSD kullananlar için güzel bir gelişme. Forum Türkçe olursa daha güzel olur.

Yönetim Notu: İmla düzenlemesi yapıldı.

atomkarinca

Özür. Ekran görüntülerini değiştirirsen daha iyi olacak galiba. Hayırlı olsun.

Eren

Siteyi sanıyorum "MeBuNtU" arkadaşımız açmış. PC-BSD adına hayırlı olsun, umarım diğer ekiplerle birlikte çalışır ve hak ettiğiniz yere ulaşırsınız.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Dikkatimi çeken ilk şey "Türkçe" kelimesinin yazımı oldu.
Hayırlı olması dileği ile.

Not: eğer ki Metin'in projesi ise kendisini ayrıca takdir ediyorum, birçok alanda çaba harcıyor. Umarım sonuçlar tatmin edici olur.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

maxspacemax

Ubuntu-tr.net'ta BSD sorusu sorulur mu ? sorulmaz mı ?

atomkarinca

Alıntı yapılan: maxspacemax - 19 Eylül 2008 - 08:09:59

"Diğer Dağıtımlar" bölümünde sorulabilir tabii ki fakat BSD ile haşır neşir olan fazla kullanıcı bulmazsınız sanırım.

Eren

Alıntı yapılan: maxspacemax - 19 Eylül 2008 - 08:09:59

Sorulabilir, ben kullanıyorum ve elimden gelen bir şey olursa yardımcı olabilirim. Ancak PC-BSD Türkiye üzerinde soru sormak daha mantıklı olur çünkü esas destek sitesi orası.

MeBuNtU

Her akşam uğruyorum bu nedenle pcbsd-tr ye sorduğunuz sorular cevapsız kalmaz.Ama zaten soru soran yok çok az kullanıcı var sanırım.Onlarda sorunsuz herhalde :D

FUBU

Alıntı YapDatabase Error: MySQL server has gone away
File: /home/a8058055/public_html/forum/Sources/Security.php
Line: 280

Forumda bir sıkıntı var sanırım.
Teşekkürler, kolay gelsin

MeBuNtU

Alıntı yapılan: FUBU - 19 Eylül 2008 - 17:10:57
Alıntı YapDatabase Error: MySQL server has gone away
File: /home/a8058055/public_html/forum/Sources/Security.php
Line: 280

Forumda bir sıkıntı var sanırım.
Teşekkürler, kolay gelsin
İlginç bende sorun yok.Zaten bir hata olduğunda mail geliyor bende düzeltiyorum.Teşekkür ederim.

maxspacemax

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 19 Eylül 2008 - 17:07:08
Her akşam uğruyorum bu nedenle pcbsd-tr ye sorduğunuz sorular cevapsız kalmaz.Ama zaten soru soran yok çok az kullanıcı var sanırım.Onlarda sorunsuz herhalde :D
İlginçtir. PC-BSD'yi seviyorum :D Daha önce kurdum denedim. Çok memnun kaldım. Ama ubuntu ile bir türlü kurmayı başaramıştım o yüzden Ubuntu'ya geri döndüm. Kurulum sabit diskimin bölümlerini görmüyor. Hepsini tek bir bölüm olarak algılıyor. Yeni kalıbı indirip DVD'ye çekiyorum. Umarım bu sorunum düzelmiştir. 

zulfikar

PC BSD bende denedim ama pek memnun kalmadim. Benim asil sorunumu cozuyor wireless i ama diyer tarafden cok hantal bir yapisi var bana vistayi hatirlatti, birde paket secenegi yok denecek kadaraz.

maxspacemax

Alıntı yapılan: zulfikar - 19 Eylül 2008 - 21:14:07
PC BSD bende denedim ama pek memnun kalmadim. Benim asil sorunumu cozuyor wireless i ama diyer tarafden cok hantal bir yapisi var bana vistayi hatirlatti, birde paket secenegi yok denecek kadaraz.

Bende hantal değildi. Ubuntu hızında idi. Paket seçeneği az ama tüm temel paketler bulunabiliyor.

zulfikar

Alıntı yapılan: maxspacemax - 19 Eylül 2008 - 21:17:50
Alıntı yapılan: zulfikar - 19 Eylül 2008 - 21:14:07

Bende hantal değildi. Ubuntu hızında idi. Paket seçeneği az ama tüm temel paketler bulunabiliyor.

Dogrusu linuxden hizlidir diye biliyordum ve o istahla denedim ama hayal kirikligi ile karsilastim ve sildim. Paket secenegi yok programlarin acilisida ayni vista gibiydi cok bekletiyordu, ubuntu da alisinca programa basim hemen acilmasina bu durum kafamdaki tum fikirler sildim. Hatta wireless sorunumu cozmesi bile kurtarmadi formattan.

MeBuNtU

Biraz yavaş açılır doğru ama dehşet hızlı çalışır.(En azındanm bende öyle).Paket konusunda PBI bulamazsanız FreeBSD portlarını kullanın.

maxspacemax

Şimdi sorunu çözdüm gibi PC-BSD Ext3'ü görüyor ama Fat32'yi görmüyor. Kurulumda Fat32'yi nasıl gösterebiliriz ?

Erdal

pcbsd ubuntu yaninda bir hic, paket sayisi yetersiz donanim tanima iyi degil kde soylendigi gibi hizli degil ... linuxdan sasmayin

MeBuNtU

Alıntı yapılan: Erdal - 21 Eylül 2008 - 01:04:04
pcbsd ubuntu yaninda bir hic, paket sayisi yetersiz donanim tanima iyi degil kde soylendigi gibi hizli degil ... linuxdan sasmayin
Zevkler ve renkler tartışılmaz.Kimi windows sever kimi linux ama hepsini denemek ayrı bir zevktir.

maxspacemax

PC-BSD kullanılması en rahat sistemlerden biridir. Program kurmak çok kolaydır. Sistem hızlıdır. Yavaş açıldığını bende gördüm ama açıldıktan sonra sistem hızlı çalışmakta. Paket sayısı konusunda temel paketlerin tümü internet, ofis, multimedya konusunda sorun yaşamazsınız. İsteyen istediği işletim sistemini kullanır. Şu anda mint kullanıyorum. Kurulumda PC-BSD Fat32 diskleri görmüyor. yoksa PC-BSD kullanırdım.