C#(.net) dilinde windows için yazılmış bir programın linux versiyonunu oluşturma

Başlatan gocen, 04 Aralık 2011 - 23:44:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Alıntı yapılan: eribol - 08 Aralık 2011 - 20:42:06
Alıntı yapılan: rutku - 08 Aralık 2011 - 20:39:33
@Nano68 yazılanları okumuyor musun ?
Lua ile ileri derecede program yazmaktan kafa kaldıramıyor olsa gerek. Verilen cevaplar havada kalıyor bu sebeple.
Hiç güleceğim yokken gülmeye başladım yahu... :D @canosayan 1 sen 2 :D

Konuya gelince, bence programın kaynak kodu görülebiliyorsa çalışma prensibi yazılım geliştiricisi (insan) tarafından algılanmalı ve o şablon doğrultusunda uygun programlama dilleri ile (C ve C++ yapar büyük ihtimal) yazılmalı.

Nano68

Alıntı yapılan: eribol - 08 Aralık 2011 - 20:42:06
Alıntı yapılan: rutku - 08 Aralık 2011 - 20:39:33
@Nano68 yazılanları okumuyor musun ?
Lua ile ileri derecede program yazmaktan kafa kaldıramıyor olsa gerek. Verilen cevaplar havada kalıyor bu sebeple.
hocam şakanın bir yeri ve zamanı vardır.Lütfen şimdi ne yeri ne sırası.Eğer merak ediyorsanız Wine ile AMS Personel Editon kurun.Sonra istediğiniz programı yazıp göndereyim...

ekremsenturk

Alıntı yapılan: gocen - 09 Aralık 2011 - 23:35:21
denedim wine ile kurulmuyor

Sitesinde: Windows Vista için olduğu belirtilmiş. Wine ayarlarından Vista için ayarlayabilirsin. Ve kurulumun Administrator hakları ile yapılabileceği ilave edilmiş. Bu root yetkisi anlamına gelir. Bu durumda kurulum  root dizinindeki wine yapılandırmasına olacaktır sanırım.

Tabii her şeye rağmen yine de kurulamayabilir veya kurulsa dahi, düzgün çalışmayabilir. (Şahsen, uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.)

virs

Java ile yazılmış bir program var, tüm sistemlerde çalışıyor.
Oldukça iyi özellikleri var, tavsiye ederim:
http://www.nt.com.tr/esatis/urun.php?uid=139377

Ekran görüntüsü:

Gerçi internet bağlantınız varsa güzel siteler var bu konuda:
www.erisale.com
www.risalearastir.com
www.risaleara.com
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)