LibreOffice Sürümler: [4.1.0 Final | 3.6.7 Final | ?.?.? Önizleme]

Başlatan decent, 04 Aralık 2011 - 10:58:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altintasi

3.5.0'a güncelleme için aşağıdaki kodları Uçbirim'e girmeniz yeterli. PPA üzerinden güncellediğiniz için "Global Menu Bar" eklentisini de bozmamış olacaksınız.

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Eğer "Global Menu Bar" eklentisi çalışmazsa aşağıdaki kodları yürütün.

sudo apt-get remove lo-menubar
sudo apt-get install lo-menubar

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Hermes

Alıntı yapılan: altintasi - 28 Şubat 2012 - 21:59:33
3.5.0'a güncelleme için aşağıdaki kodları Uçbirim'e girmeniz yeterli. PPA üzerinden güncellediğiniz için "Global Menu Bar" eklentisini de bozmamış olacaksınız.

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Eğer "Global Menu Bar" eklentisi çalışmazsa aşağıdaki kodları yürütün.

sudo apt-get remove lo-menubar
sudo apt-get install lo-menubar

Dediğiniz gibi güncelledim. Teşekkürler. "Global Menü Bar" la ne kasttettiğinizi bilmediğim için her ihtimale karşı kodları yürüttüm. Gerçekten de önceki sürüme göre gözle görülür bir hızlanma var açılışlarda. Fakat masa üstüne kısa yol olarak atıyamıyorum şimdi. Ben Gnome masaüstü kullanıyorum (11.10). Tepede uygulamalarda bir uygulamayı tutup masa üstüne sürükleyince kısa yol oluşuyordu. Şimdi Libreoffice'te bunu yapamıyorum. "Bağı kırık, çöpe taşımak ister misiniz?" diye bir uyarı geliyor. Ayrıca "Bu bağ kullanılamaz, çünkü "../../lib/libreoffice/share/xdg/startcenter.desktop" hedefi bulunmuyor." yazıyor. Nasıl düzeltebilirim acaba? (Diğer uygulamalarda bir sorun yok)

altintasi

"Global Menu Bar" eklentisi Unity için geçerli. Eğer Unity kullandıysanız üstteki barda Dosya Düzenle Görünüm gibi seçeneklerin fare ile üzerine gelindiğinde seçilebildiğini görmüşsünüzdür. GMB bu işe yarar. Gnome 3 kullandığınızdan sizin için gerekli değil.

Kısayol atayamama sorunu için sisteminizi yeniden başlatığ denemenizi öneririm. Eğer olmazsa buradan tekrar bakalım..

Hermes

Sistemi yeniden başlattım ama malesef yine olmadı. Menüde gayet iyi çalışıyor. Aynı ofis sekmesinde yer alan "Acrobat Reader 9" uygulaması için de aynı şekilde kısa yol atıyamıyorum. Ama yine aynı ofis sekmesi içindeki Lyx Document Processor ve PDF-Shuffler için kısa yol atıyabiliyorum.

if

Hermes

Alıntı yapılan: if - 29 Şubat 2012 - 18:58:25
@Hermes, dpkg -l | grep libreoffice ne diyor?
ii  libreoffice-base-core                  1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- shared library
ii  libreoffice-calc                       1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- spreadsheet
ii  libreoffice-common                     1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- arch-independent files
ii  libreoffice-core                       1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- arch-dependent files
ii  libreoffice-draw                       1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- drawing
ii  libreoffice-emailmerge                 1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- email mail merge
ii  libreoffice-gnome                      1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- GNOME integration
ii  libreoffice-gtk                        1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- GTK+ integration
ii  libreoffice-help-en-gb                 1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- English_british help
ii  libreoffice-help-en-us                 1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- English_american help
ii  libreoffice-impress                    1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- presentation
ii  libreoffice-l10n-common                1:3.4.4-0ubuntu1                        common files for LibreOffice language and help packages
ii  libreoffice-l10n-en-gb                 1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- English_british language package
ii  libreoffice-l10n-en-za                 1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- English_southafrican language package
ii  libreoffice-l10n-tr                    1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- Turkish language package
ii  libreoffice-math                       1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- equation editor
ii  libreoffice-style-human                1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- Human symbol style
ii  libreoffice-style-tango                1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- Tango symbol style
ii  libreoffice-writer                     1:3.5.0-1ubuntu3~oneiric1               office productivity suite -- word processor

if

Hermes

Alıntı yapılan: if - 29 Şubat 2012 - 19:33:06
@Hermes, sudo find / -name startcenter.desktop ne diyor?
/usr/lib/libreoffice/share/xdg/startcenter.desktop

Düzenleme Notu:Komut ve çıktılarını kod etiketi içerisinde veriniz.

if

@Hermes, masaüstünde çalışmayan da olsa bir kısa yol oluşmuyor mu?

Hermes

@if
Masa üstüne gelen dosyanın özellikler kısmının erişim hakları sekmesinde "dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver" kutusunu işaretleyince sorunum çözüldü. Hallettim. O kutu sürüm yükseltince işaretsiz geliyor. Yardımların için çok teşekkür ederim.

if

decent

The Punisher

Ubuntu 12.04 kullanıcıları güncelleme yöneticisini kullanarak libreoffice 3.5.3'e güncelleme yapabilirler. Herhangibir  ayar yapmalarına gerek yok.

decent

Yeni sürüm yayınlandı
Önemli performans iyileştirmeleri getirdiği belirtiliyor.

LibreOffice 3.5.4 Sürüm Duyurusu:
http://blog.documentfoundation.org/

altintasi

Alıntı yapılan: decent - 30 Mayıs 2012 - 23:53:21
Yeni sürüm yayınlandı
Önemli performans iyileştirmeleri getirdiği belirtiliyor.

LibreOffice 3.5.4 Sürüm Duyurusu:
http://blog.documentfoundation.org/

Sürüm numaraları yükseldikçe hız konusunda oldukça aşama kaydettiklerini hissedebiliyorsunuz.

decent

Alıntı YapUp to 100% performance improvements thanks to the efforts  of a diverse and growing developer and QA community
Doğrudan peformansa dikkat çekmişler.
"Performans geniş bir kavram olarak hızı da kapsıyor" diyebiliriz.

mels

Kendisi güncellemelerle otomatik mi yükselecek yoksa elle mi yükselteceğiz?
In a world without fences, who needs windows and gates?