[Çözüldü] urban terror online oynama ayarları

Başlatan ironic, 28 Ağustos 2008 - 19:20:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

bildiğiniz üzere ut online bir oyun. Akıcılık ,oynanabilirlik için port açmak gerek. Hangi no lu port açmalıyım? aralık olarak belirtirseniz?

sistemde firestarter da yüklü ondan da bir ayar yapmam gerek mi?

(şu halde hiçbir internet bağlantısı göremedim. sunucu listesi falan çıkmıyor)

son olarak da girdiğiniz sunuculardan tavisye niteliğinde bir kaç tane verebilir misiniz?

ebubekirs

ben urban terror için herhangi bir port açmamıştım, direkt olarak sunucu listesi refresh yapınca çıkmıştı. firestarter ile ilgili bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım. Öneri olarak ise en düşük ping'lere sahip olan 3 Türk sunucusunu verebilirim: ozgurlukicin.com, chatlak.net ve urbanturkiye.com (bu benim sunucum :) ) zaten toplamda da 3 Türk sunucusu var şimdilik :D :D
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

3gg Türkiye menşeli değil miydi?
Ayrıca normal şartlar altında port açmaya gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ebubekirs

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ağustos 2008 - 22:56:03
3gg Türkiye menşeli değil miydi?

Evet, 3GG ilk sunuculardandır.O kapandıktan sonra UrbanTurkiye.com & 3GG adında bir sunucu açtık, daha sonra UrbanTurkiye.com oldu, ikinci sunucumuzu da Team Deathmatch modunda 3GG olarak açmayı düşünüyoruz inşallah.

heartsmagic

Bir ay önce 3gg mevcutdu hangi arada kapandı o :) Bayağı olmuş demek ki oynamayalı ben.

ebubekirs

Olmuş olmuş :D yaklaşık bir 3 ay kadar :)

heartsmagic

Yok 3 ay olmadı, en fazla 1 ay olmuştur ve 3gg hala oradaydı.

ebubekirs

Bana uzun süre gibi geldi o zaman :) doğru aslında, biz iki aylık kiralamıştık sunucuyu baştan. 3GG, ekonomik sebeplerden dolayı kapanmıştı. İnşallah bu sunucu öyle olmaz. Şu anda da Türk sunucuları birbirleri ile iletişim içerisinde sürekli, seviyeli ve eğlenceli bir oyun ortamı sağlayabilmek için. Fazla gevezelik oldu galiba, konuyu dağıttım kusura bakmayın

ironic

hallettim.sonunda. bayağı da bir ooynadım :) bu oyunu tuttum ben. :D

Firestarter kapatıp öyle girdim. daha sonra fs yi açtığımda bağlantı sorunu yapmadı..

Yalnız oyunda şöyle bir olay başıma geliyor. tuşlara fazla mı basılı tutuyorum nedir , ekran birden çerçeveli duruma geçiyor. yun devam ediyor ama ben hiçbir tuşa basamıyorum. Fare de işlemiyor. mecbur res çekiyorum.. bu sorunu yaşayanlar var mı? En heyecanlı yerinde can sıkıyor..

munirekinci

Fullscreen modundan pencere moduna geçiyor anladığım kadarıyla, hangi pencere yöneticisinde oluyor bu?

ironic

evet o şekil.
Bu sıralar teme yüklemiştim belki ondandır dedim de eski mevcut gelen tema özelliklerini harmanalayarak kullanıyorum..
Pencere yöneticisi derken kenarlıklar falan mı oluyor. Standart kurulumla gelenlerden farklı olarak iki tane tema yükledim..

munirekinci

Sanırım Gnome'un varsayılan Metacity pencere yöneticisini kullanıyorsunuz, tema ile âlâkalı olabilir belki ama düşük bir ihtimal. Ondan önce oyunu açtığınız sırada arkada çalışan program var mı, çalışan programlara bir göz atın. Oda olma dı pencere yöneticisi ile âlâkalı olup olmadığını anlamak için başka bir pencere yöneticisi kurup onunla denersiniz.

ebubekirs

Alıntı yapılan: ironic - 29 Ağustos 2008 - 01:54:14
...... ekran birden çerçeveli duruma geçiyor. yun devam ediyor ama ben hiçbir tuşa basamıyorum. Fare de işlemiyor. mecbur res çekiyorum.. bu sorunu yaşayanlar var mı? En heyecanlı yerinde can sıkıyor..

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2541.0  bu linkte sorununuzun çözümü mevcut. Sorun compiz'den kaynaklanıyor. Compizi devre dışı bırakıp oyuna girerseniz bu sorunu yaşamazsınız.

ironic

teşekkürler.
Nerdeyse aynı ağızdan konuşmuşuz.. :D
rahat rahat tuşa bile basamıyordum ya.

heartsmagic

Bize de başlığı kapatmak düşsün. İyi eğlenceler.