[Çözüldü]Sohbeti Entegre Etmek

Başlatan smartb0y, 01 Aralık 2011 - 12:33:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

smartb0y

Arkadaşlar dün gördüğüm, dünden beri uğraştığım ve cevap alamadığım bir konu var. Konuyla ilgili forumda da web'de de araştırma yaptım ve sonuç 0. Millet direk kullanıyoruz şeklinde belirtmiş...

Bilgisayarımda GNome 3 var ve dün sitesinde aşağıdaki resmi gördüm. Aynı şeyi yapmak istiyorum ancak hiç bir anlatım yapılmamış, zaten benim altta bar'ım yok.. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

alquirel

Alıntı yapılan: smartb0y - 01 Aralık 2011 - 12:33:38
Arkadaşlar dün gördüğüm, dünden beri uğraştığım ve cevap alamadığım bir konu var. Konuyla ilgili forumda da web'de de araştırma yaptım ve sonuç 0. Millet direk kullanıyoruz şeklinde belirtmiş...

Bilgisayarımda GNome 3 var ve dün sitesinde aşağıdaki resmi gördüm. Aynı şeyi yapmak istiyorum ancak hiç bir anlatım yapılmamış, zaten benim altta bar'ım yok.. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@smartb0y,

Aşağıda bir resim görülmüyor. Bahsettiğiniz şey Gnome Shell'de anlık ileti uygulamalarının yeni ileti bildiriminin üzerinde cevap yazabilmekse, kullandığınız anlık ileti uygulamasına göre bu durum değişir. Mesela Empathy için bir işlem yapmanıza gerek yok. Pidgin için de bir eklenti ile o bildirimleri Pidgin için geçerli kılmak yeterlidir.
Bu arada genelde yaptığım uyarıyı buraya da yapayım. Gnome Shell yükledikten sonra giriş ekranında Gnome'u seçtiğinizde sisteminiz yeterli değilse size otomatikmen Gnome Classic oturumunu açıyor. Eğer Empathy ile de bahsi geçen görüntüyü elde edemediyseniz, ve altta barım yok derken Shell'deki şeffaf alt panelden bahsediyorsanız bu ihtimal hayat bulur.

smartb0y

@alquirel , kusura bakma alel acele yazıp çıktığım için resmi koymayı unutmuşum, ilk resim düzenlendi. GNome Tweak Tool ile birlikte bottom-userbar eklentisini kurdum, ancak ben Empathy'yi açtığım zaman ekranda kalıyo, hiçbir yere yollayamıyorum. Ve mesaj penceresi normal olarak çıkıyor, bildirim olarak değil. Sağ üstteki ayarlardan bildirimler aktif, ancak Empathy penceresini kapattığım zaman uygulama kapanıyor. Görüntüdeki hali alması için ne yapabilirim?

Ayrıca Gnome Classic yüklediğini sanmıyorum, çünkü Etkinlikler var, yani o açılan yeni menüden.. Ya da yeni menü classic'de de var bilmiyorum tam :\ Ekran görüntüsü atmalı mıyım?

alquirel

Etkinlikler varsa Shell'dir, ekran görüntüsüne gerek yok.

Paylaştığınız resimdeki görüntü de temiz bir Ubuntu 11.10 kurulumundan sonra sadece gnome-shell paketini kurarak elde edilebilen bir özelliktir.

Kapattığınız pencere Empathy'nin ana penceresi mi sohbet penceresi mi? Bu tarz bildirimlerin aktif olması için sohbet penceresinin açık kalması lazım bildiğim kadarıyla. Artık pencereyi alta mı gönderirsiniz, simge durumuna mı küçültürsünüz sizin bileceğiniz şey.

Bu arada "bottom-userbar" isminde bir eklenti bilgim dışında, bir bağlantı verebilir misiniz?

smartb0y

pardon ya bottom-panel'miş.. anlıyorum ben Empathy'yi kapatıyoruz o devam ediyo sanmıştım, teşekkürler bilgilendirme için :D

alquirel

Rica ederim.
Sorunun çözüldüğünü onaylıyorsanız konuyu kilitleyeyim.

smartb0y

Kusura bakmayın unutmuşum, kilitleyebilirsiniz.