Ses Sorunu

Başlatan 23549, 01 Aralık 2011 - 00:26:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Güncellemeler esnasında bir şey olduğu kesin şu durumda. Fakat yeni çekirdek midir, sürücüler midir cidden bilemiyorum. Güncel mi şu an sistemin peki?

Uygulama kuramama durumunu ayrı bir başlıkta konuşabiliriz. Aldığın çıktıya göre forumda bir arama yaparsan muhtemelen daha önce çözülmüş bir sorunla da karşılaşabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

@23549, gksu gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf komutu ile açacağın dosyanın en alt satırına options snd-hda-intel model=generic
alias snd-card-0 snd-hda-intel
alias sound-slot-0 snd-hda-intel
yazıp kaydettiğinde ve bilgisayarı yeniden başlattığında ses alabiliyor musunuz?.

23549

Alıntı yapılan: if - 01 Aralık 2011 - 23:00:54
@23549, gksu gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf komutu ile açacağın dosyanın en alt satırına options snd-hda-intel model=generic
alias snd-card-0 snd-hda-intel
alias sound-slot-0 snd-hda-intel
yazıp kaydettiğinde ve bilgisayarı yeniden başlattığında ses alabiliyor musunuz?.

onu yazdıktan sonra nasıl kaydederim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2011 - 00:17:06

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Aralık 2011 - 22:38:40
Güncellemeler esnasında bir şey olduğu kesin şu durumda. Fakat yeni çekirdek midir, sürücüler midir cidden bilemiyorum. Güncel mi şu an sistemin peki?

Uygulama kuramama durumunu ayrı bir başlıkta konuşabiliriz. Aldığın çıktıya göre forumda bir arama yaparsan muhtemelen daha önce çözülmüş bir sorunla da karşılaşabilirsin.

güncel mi değil mi ayrımını yapabilecek bir bilgim de yok :( bilgisayardan hiç mi hiç anlamıyorum.
Dünyalıyım, çay içerim.

if

@23549, sol üst köşede kaydet butonu olacak, ona basmanız yeter. Bu şekilde olmazsa options snd-hda-intel model=generic satırını options snd-hda-intel model=auto olarak değiştirip deneyiniz.

23549

Alıntı yapılan: if - 02 Aralık 2011 - 00:17:37
@23549, sol üst köşede kaydet butonu olacak, ona basmanız yeter. Bu şekilde olmazsa options snd-hda-intel model=generic satırını options snd-hda-intel model=auto olarak değiştirip deneyiniz.

kaydettim ama yine yok ses. :/
Dünyalıyım, çay içerim.

alquirel

Konunun Gnome ile bir alakası olmadığından başlık düzenlemesi yaptım.

23549

Alıntı yapılan: alquirel - 02 Aralık 2011 - 00:49:26
Konunun Gnome ile bir alakası olmadığından başlık düzenlemesi yaptım.

teşekkür ederim, bir de kusura bakmayın lütfen hatalı başlık için =(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2011 - 13:40:31

Bir çözüm yok sanırım kimsede?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2011 - 23:43:43

Sessiz mi kullanmalıyım makinayı artık? Arkadaşlar bir el atın lütfen!
Dünyalıyım, çay içerim.