Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 35. sayısı

Başlatan heartsmagic, 01 Aralık 2011 - 00:24:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 35. sayısı.

* Linux Dünyasından Haberler
* Drupal Semineri ve Tugay İLTUŞ'la röportaj
* Android Buton Yapımı
* Özgür Dünyaya Merhaba
* GIMP'te Duvar Kağıdı Tasarımı
* Eposta Denetleyiciniz: Popper
* Yönlendirici Güvenliği
* Özgür, Kolay, Sade: DELUGE
* Ubuntu ve Arduino
* En Güzel Masaüstü

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=39
Blog Sayfası : Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 35. sayısı
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yakusha

Alıntı Yap"Bu sayı, ucundan kıyısından Cahit Sıtkı Tarancı'ya, "Otuzbeş Yaş Şairi'ne ithaf da edilmiştir..."
:) diyen bir gizli ses duydum sanki.
Artık bu forumu kullanmıyor.

alquirel

Yapımda yayımda emeği geçen herkese teşekkürler.

FıratikUS

Alıntı yapılan: yakusha - 01 Aralık 2011 - 01:19:25
Alıntı Yap"Bu sayı, ucundan kıyısından Cahit Sıtkı Tarancı'ya, "Otuzbeş Yaş Şairi'ne ithaf da edilmiştir..."
:) diyen bir gizli ses duydum sanki.
Sizin aracılığınızla Ustaya'da ithaf etmiş olalım o zaman :)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

aysel_aksu

Gerçekten güzel bir sayı olmuş.. Emeğinize sağlık...

raspacı

Her zamanki gibi söyleşiyi keyifle okuyacağıma inanıyorum. Diğer emeği geçenlerin de ellerine sağlık diyeyim ve okumaya başlayayım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

aysel_aksu

Teşekkürler raspacı :) ilk röportaj deneyimim olduğu için eksiklerim olabilir. Şimdiden  affola :)

agritux

Ellerinize emeğinize sağlık. Güzel bir sayı olmuş gerçekten.
Tasarım çok şık ve güzel, kapak bir harika :)
Özgür Dünyaya Merhaba adlı yazıyı zevkle okudum. Yazara teşekkürler :) ama dikkatimi çeken bir nokta var, bir yerde sanki linux kullanımı zor ve sürekli sorun çıkaran bir işletim sistemi gibi gösterilmiş. Niyet o değil belli. Ama google'da yapılan bir "ubuntu" araması sonucunda dergiye ulaşan biri okuyunca direk soğuyabilir diye diyorum. Çünkü yazı daha çok yeni kullanıcılara ya da meraklılara hitap ediyor.

Buradan nereye ulaşır dediklerim bilmiyorum ama windowsun aksine ben 4 yıl hiç format atmadan aynı linux tabanlı işletim sistemini kullandığımı bilirim.
Ama nedir? windowsta; yavaşladı format at, dondu format at, mavi ekran format at vs vs vs. Bir de belli başlı ezberlenmiş adımlar olunca format atmak... Sanki o daha kolaymış gibi geliyor insana çözümü bilince. Aksine o çözüm değil, silbaştan... Hayır efendim! Linux bir başkadır :)) Bambaşkadır :)

alquirel

Alıntı yapılan: agritux - 06 Aralık 2011 - 19:38:12
Ama nedir? windowsta; yavaşladı format at, dondu format at, mavi ekran format at vs vs vs. Bir de belli başlı ezberlenmiş adımlar olunca format atmak... Sanki o daha kolaymış gibi geliyor insana çözümü bilince. Aksine o çözüm değil, silbaştan...

Buralarda yeniden kurulumla çözülen başlıklara [Çözüldü] ifadesi eklemiyor olmak bunun en güzel göstergesi olsa gerek ;)

cerencalici

Alıntı yapılan: agritux - 06 Aralık 2011 - 19:38:12
Özgür Dünyaya Merhaba adlı yazıyı zevkle okudum. Yazara teşekkürler :) ama dikkatimi çeken bir nokta var, bir yerde sanki linux kullanımı zor ve sürekli sorun çıkaran bir işletim sistemi gibi gösterilmiş. Niyet o değil belli. Ama google'da yapılan bir "ubuntu" araması sonucunda dergiye ulaşan biri okuyunca direkt soğuyabilir diye diyorum. Çünkü yazı daha çok yeni kullanıcılara ya da meraklılara hitap ediyor.

Hmm... Öncelikle teşekkür ederim, beğenmenize sevindim.
Yazıyı yazarken, Linux ile Windows'u kıyaslayan ve Linux dağıtımlarının birçok bakımdan sorun çıkaracağını düşündüğü için bunları kullanmayı bile denemeyen insanların düşüncelerinden yola çıkmıştım. Bu yüzden onlara "Sorun olsa bile çözümü var." gibi bir mesaj vermeyi hedeflemiştim. Ancak fark ettim ki, pekala söylediğiniz gibi de anlaşılabilir yazdıklarım. Bir sonraki yazımda bunu dikkate alacağım. Bu güzel eleştiri için de teşekkür ederim.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

Kaisiersose

Emeği geçen herkese teşekkürler, nice yıllara daha güzel şekilde devam edebilmeniz dileğiyle...