Sizce Özgür Bir Pc mi Kullanıyoruz?

Başlatan matraxx22, 30 Kasım 2011 - 12:50:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matraxx22

--------Donanım üreticilerinin donanımları niye böyle sınırlar içine hapsittiklerini bi türlü anlamıyorım Bilgisayarların anakartları ve diğer devreleri birbirine uysun uyumsuzluk yaşamasın diye dahada önemlisi mühendisler uğraşmasın diye ve çok daha önemlisi bu güne kadar yapılan işletim sistemleri işletim sistemlerinde çalışan tirilyonlarca programla çalışabilsin yeni apayrı bir elektronik devrim yapsa eğer bir şirket yeni ürününe uygun diğerlerinden çok çok ayrı işetim sistemleri donanımlar yazılımlar yapmak zorunda kalır buda şirketi baya zorlar çünkü bu dünya piyasalarında yer etme ihtimalı bi hayli zordur ama sonuçta elde edilecek olan donanımsal sınırlardan uzak özgür bir PC olur ve idda ediyorum bunu yapabilecek hiçbir şirket yoktur onlara göre gelişmek var olan PC teknolojisini kullanım para kazanmaktar yenilikler ve yeniliklerin getirdiği risklerden uzak bir süreç geçirmektir.

Hatırlatayım Bu önümüzde duran ve kullandığımız pc ler Kapalı kaynak kod kullanan işletim sistemlerinin mühendislerinin yaptığı pclerdir "Microsoft Windows - Apple Mac OS" v.s ne kadar özgürlük yanlısı olursanız olun bu yazılımda kalır donanımda pühhh halbuki donanım özgürlüğü olmadan yazılm özgürlüğü bize tam bir özgürlükm sağlamak denek istediğimi anlamaışsınızdır heralde
Ayrıca her yeni çıkan Oyun için yeni bir ekran kartı yeni çıkan program için yeni bir işlemci - RAM

Sizce Bu Özgürlükmüdür

heartsmagic

Konuyu kapatıyorum.

1. İnan yazdıklarının %90'ı anlaşılmıyor.
2. Forumu günlük gibi kullanmak istemiyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cagriemer

Konu kilitlenmis ama ilerisi icin referans olmasi adina suradaki[1] yaziya bakabilir ilgilenenler.

[1] http://www.ozgurlukicin.com/haber/ozgur-donanimlar/