Kurulum yaparken gelen hata ..

Başlatan Sector, 30 Kasım 2011 - 10:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sector

Arkadaşlar merhaba,

11.10 Ubuntu kullanıyorum. Bazı programları kurmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. En son bugün sizin de göreceğiniz gibi, xubuntu-desktop kurmak istedim. Maalesef başarılı olamadım. Sitede araştırdım ama bu hata ile ilgili bir şey göremedim. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Herkese kolay gelsin.

:~$ sudo apt-get install xubuntu-desktop
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
xubuntu-desktop zaten en yeni sürümde.
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

decent

Merhaba,
Ubuntu Türkiye forumuna hoşgeldiniz.

xubuntu-desktop zaten en yeni sürümde.

Çıktısı bize Xubuntu masaüstü ortamının kurulmuş olduğunu gösteriyor.

Hata diye bahsedilen bu satırlar ise,

[Nasıl] Apt-get kullanımında "Ignoring File ....." Uyarıları Çözümü
bağlantısını inceleyebilirsiniz.

if

Sector

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anda xubuntu-desktop a ulaşamıyorum. Açılışta seçenekler arasında görünmüyor.
Nereyi kontrol edebilirim? Herkese kolay gelsin.

if

@Sector, kullanıcı şifresini yazdığınız kutunun sağ üstünde bulunan çarka tıkladığınızda görünmüyor mu?

Sector

decent

Alıntı yapılan: Sector - 03 Aralık 2011 - 01:21:19
Hayır gelmiyor.

Yani resimdeki seçenekler arasında
XFCE
Xubuntu-desktop

seçenekleri yok mu ?