007-Linux Projesi Ekip Arkadaş(lar)ı Aranıyor

Başlatan yakusha, 28 Kasım 2011 - 22:08:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

007-Linux, ubuntu türkiye forumlarında doğmuş bir güzel proje...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30420.0

Projenin eksenini Türkçe içerikli özgür dokümanların, sunumların, belgelerin bir araya toplanmasını ve bir medya ortamında bir araya getirilmesini içermektedir.

Projeyi sahiplenecek, linux ve özgür yazılıma gönül vermiş arkadaşlar aranmaktadır...

Kıstaslar:
Yaş: 18 yaş üstü olursa makbule geçer; herhangi bir projede aktif olarak yer almıyor ise en azından Linux üstüne blog tutuyor olsun...

Yapılacaklar Listesi:

Alıntı YapProjeye isim belirlenmesi
Proje Sitesi Oluşturulması
Yeni sürümün ve sürüm takvimlerinin oluşturulması
Proje Tanıtımlarının yaygın Windows forumlarına ve paylaşım ortamlarına aktarılması

Artık bu forumu kullanmıyor.

microanaliz

Biraz konu hakkında bilgi verseniz üye nasıl olunur ve sitesi nerede; arkadaş ben mi yanlış anladım yoksa, genel bir bilgi verilmiş
MicroAnaliz

yakusha

@microanaliz, ilk cevap yazan veya ilk soru soran kişi olduğun için sana özel olarak teşekkür ediyorum...

Linux 007 Bir Linux Dağıtımı DEĞİL, linux dökümanlarının bir araya gerilip insanlara sunulmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir belgelendirme projesidir... Proje demek bile çok büyük bir şey; çünkü projenin henüz bir ana sayfası, bir şeyi yok...

Yardımcı olmak isteyen, omuz vermek isteyenler olursa
Alıntı Yap
Projeye isim belirlenmesi
Proje Sitesi Oluşturulması
Yeni sürümün ve sürüm takvimlerinin oluşturulması
Proje Tanıtımlarının yaygın windows forumlarına ve paylaşım ortamlarına aktarılması

gibi bir başlangıç noktası ile projeye başlayacağız...

mesela siz, hangi ucundan tutmak istersiniz böylesi bir projenin...

microanaliz

Size, elimden gelen bir şey varsa, yardımcı olmak isterim, elimde birçok özgür doküman var. Belki de sizde de vardır. Belge yönünden yardımcı olabilirim, kendimce yazdığım yerler de var. Eğer karma bir yardım olursa seve seve yardımcı olurum da İnternet'te yeri nasıl bulacağız ve özellikle Ubuntu'yla paralel gitmesini ve Ubuntu topluluğunun yardımını alması kısaca Türkiye Ubuntu topluluğunun bir çalışması ve bu topluluktan kopmasını istemem...
MicroAnaliz

yakusha

yok, kopmak gibi bir iddiası yok; kopup biz ne yapacağız ki...

elinizdeki dokümanların isimlerini bizimle paylaşabilirseniz size bir FTP adresi göndereyim, dokümanları oraya yükleyin... ben de proje dosyası içinde lisanslarını kontrol edip uygun yerlere yerleştireyim, böylece yeni yılda yeni sürüm ile ve dokümanlar ile yayına hazır olalım...

şu an izmir de lkd seminerlerindeyiz... ne kadar verimli geçtiğini şöyle anlatabilirim: özel ders alsaydım verdiğim paranın 10 katı daha kaynak gerekirdi :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Aralık 2011 - 13:57:32

ciddi ciddi yeni fark ettiğim bir şey: http://seminer.linux.org.tr/seminer-notlari/ adresindeki notları niye indiremiyorum diyorum... meğer firefox adblock engelliyormuş da göremiyormuşum...

tüm seminer notları indirilecek ve yeni sürüme entegre edilecek inşallah.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Aralık 2011 - 21:22:45

seminer.linux.org.tr adresindeki tüm içeriği indirmiş bulunuyorum... 680mb data var, kaç sunum var tek tek saymadım bile...

microanaliz

CSharp-1.pdf,c++ile_bilgisayar_programlama.pdf,c_ye_giris.pdf,D_Programlama_Dili.pdf,Qt 4 ile C++ GUI Programlama.pdf,standart_c_kitabi.pdf,gtk.odt,Kim Korkar Linuxtan.pdf,ceviri_komutlari.pdf,Linux2002.pdf,slackbook-2-0-tr.pdf,unix-linux-sysprog-version1,websitileklemedili,80x86-assembly-version1,7209489-Ebook-OpenGL-Super-Bible,57432694-OpenGL-Genel-Bakış-Ve-İşlem-Hattı,54932411-GLSL2,7209489-Ebook-OpenGL-Super-Bible,Python2x,Python3x,cc,Tkinter2x,TBIL105 Bilgisayar programlama 1 (C Programlama),TBIL307 programlama dilleri,TBIL405 Mikroişlemci Sistemleri Degerlendirmeler gibi birçok kitap var elimde ama bunları paylaşmak suç mu, telif hakkı nedir bilemiyorum ...
MicroAnaliz

alquirel

@microanaliz, iletini daha okunaklı yapabilirsin. Bir de sıraladığın dosyalardan birkaçının başlığa konu olan projeye zaten eklenmiş olduğundan habersizsin.

Ayrıca elindeki kitapların lisansını bilmediğine göre muhtemelen hiçbirine para da vermemişsindir. Eğer ücretli bir lisansa sahip olan kitap varsa elinde, paylaşmak ne kadar suçsa o kitabı o şartlarda elinde bulundurman da aynı oranda suçtur.

yakusha

@mikro, kitapları bana mail at: haberlinux@gmail.com, ben kitapların lisansını araştırırım... malum veya değil ben bir kitap dağıtım firmasında ve yayınevinde çalışıyorum, kitaplar ile iletişimimiz iyi

nermin canik ablamız bize şu linki de gönderdi mail ile... özgür belgesellerimiz de varmış:
http://kategorizeedemediklerim.blogspot.com/2011/10/uc-belgesel-onerisi.html