Hangi yerli Linux dağıtımını kullanıyorsunuz?

Başlatan Eren, 28 Ağustos 2008 - 01:16:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi yerli Linux dağıtımını kullanıyorsunuz?

Pardus Linux
106 (141.3%)
Lapis Linux (Yeni sürüm yayınlanmıyor)
14 (18.7%)
Gelecek Linux (Yeni sürüm yayınlanmıyor)
2 (2.7%)
Truva Linux
6 (8%)
Pozitif Linux (Yeni sürüm yayınlanmıyor)
1 (1.3%)
Turanid Linux (Yeni sürüm yayınlanmıyor)
8 (10.7%)
Turkix Linux (Yeni sürüm yayınlanmıyor)
1 (1.3%)
Diğer
14 (18.7%)

Toplam Oy Verenler: 75

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

GAREZ

kaansef

En güzeli yine ubuntu.Birçok linux dağıtımı kullandım.En stabil,kararlı çalışanı ubuntu'ydu.
# 28065

eren

Turanid seçeneğini 8 kişi işaretlemiş. Eğer bir mahsuru yoksa bu şıkkı işaretleyenleri öğrenebilir miyim?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hamdi

gimpprofessional

Gimp Uzmanı artık Full Circle Magazine 'de yazıyor. Son sayısını incelediniz mi? http://fullcirclemagazine.org/

Gimp Uzmanı blog
http://gimpuzmani.wordpress.com/

Şimdiye kadar yayınlanmış tüm makaleler.
http://www.facebook.com/pages/Gimp-Uzmani/325906387399?ref=mf

XRumer

Acaba seçeneklere Hadron'u da eklemeniz mümkün mü?

erkuserdem

Alıntı YapHadron, bir Gentoo Çalışan CD'sidir. Gentoo'dan hiçbir farkı yoktur ve elbette yeni bir Linux dağıtımı değildir...

diye bir yazı okumuştum pardus forumda.

XRumer

Ben Sudo'nun yeni ıkacak sayısında  haberler bölümünde Hadron'a da değineceğim. Orada da özelliklerine de kısaca değinirim.

Hadron, Gentoo üzerinde geliştirilmiş olsa da tıpkı Slax gibi USB üzerinde çalışması amaçlanan küçük ama işlevsel bir dağıtım. Gentoo'nun pek çok şeyini alsa da onun yapılandırma araçlarını almamış, kendisine has bir araç kutusu ve güncelleme aracı ile geliyor.

Pardus forumdakilerin mantığıyla düşünürsek. PCLinuxOS ayrı bir dağıtım değildir, Mandriva benzeridir. Yine aynı mantıkla düşünürsek Lapis'i ayrı bir dağıtım olarak görmememiz lazım. Çünkü PCLinuxOS'dan çok da farklı değil, pek çok konuda. Onu geçelim Linux Mint, Ubuntu'nun her sürümünün cilalanıp kısıtlı ekstraların (hepsi de değil) eklendiği onunla aynı depoları kullanan bir şey. Yani ayrı bir dağıtım bile değil ama onu ayrı bir dağıtım olarak görüyoruz.

Hadron, Gentoo'dan ayrı bir dağıtım olarak görülmeli. Linux Mint bile Ubuntu'dan ayrı bir dağıtım olarak görülüyorsa.

Yiğit Ateş

Kendi yapılandırma araçları varsa ayrı bir dağıtım olarak değerlendirilebilir. Mint ayrı bir dağıtımdır mesela, ama Ubuntu Studio'ya ayrı bir dağıtım diyemeyiz.

xwes

Bence linux mint ayrı bir dağıtım değildir. Başka bir dağıtıma paralel, ona bağımlı gelişen bir proje yeni bir dağıtım değildir çünkü. Linux mint "ayrı" bir dağıtım olsaydı sürüm çıkarmak için ubuntunun sürüm çıkarmasını beklemezdi. Hadronu yeni duydum ama görünüşe göre o da ayrı bir dağıtım sayılacak türden değil. Güncelleme yöneticisi dediğiniz çok basit bir uygulama ve asla bir dağıtımı dağıtım yapmaya yetmez.

XRumer

Sadece güncelleme yöneticisi farklı değil. Kendisine ait farklı bir araç seti de geliştiriliyor.

heartsmagic

Arkadaşlar anket sizce de geçerliliğini kaybetmemiş mi? :) Hani ekleriz eklemesine seçenek ama üzülerek söylemek gerekiyor ki ölü bir ankete sahibiz bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Mart 2010 - 21:14:02
Arkadaşlar anket sizce de geçerliliğini kaybetmemiş mi? :) Hani ekleriz eklemesine seçenek ama üzülerek söylemek gerekiyor ki ölü bir ankete sahibiz bence.
Haklısın bence de şu an Pardus hariç aktif bir dağıtım kalmadı, Truva'nın da durumu belli. Anket artık gereksiz gibi duruyor.

emrepinarbasi

Hali hazırda Ubuntu dışında Pardus kullanıyorum.

Uzunca bir süre Pardus 2008'e kadar KDE 3.5 versiyonunu kullandım. 2009 KDE 4 versiyonuna pek ısınamadım. Galibe KDE 4'e alışamadım. 2008 kullanmaya devam ediyorum
Öğr.Gör.Emre PINARBAŞI / Neyzen
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Devlet Konservatuarı

localhost

Pardus disinda bulunan dagitimlarin hic birisi aktif sekilde gelistirilmedigi icin Anket  kapatilmistir.
Linux LPIC1 - MCSA