Kulaklık Takılıyken Hoparlörden Ses Alınabilir mi?

Başlatan noktakom, 28 Kasım 2011 - 16:21:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noktakom

Kulaklık Takılıyken Hoparlörden Ses Alınabilir mi?

cce

dizüstünde alınabiliyor.ses ayarlarından çıktı bölümünden değiştirebilirsiniz

noktakom

cemale

Ses simgesine tıkla ordan ses ayarları ve donanım-giriş- çıktı bölümlerinden kulaklığı aktif hale getirip istediğin ayarı yapabilirsin..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

burk

Aequitas

alsamixer
komutuyla açılan ayar ekranında "automute" seçeneğini "disabled" yaparak her ikisinden de ses alabilirsin.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

noktakom

@burk, sonuç yok. İstediğim şey ihtiyaç olduğunda kulaklığı çıkarmadan, yazılımsal olarak kulaklığı iptal edip sesi hoparlörden almak. Yani bir başka deyişle Kulaklık-hoparlör arasındaki geçişi tak çıkar yapmadan sağlamanın bir yolu var mı? onu öğrenmek istemiştim.

burk

Alıntı yapılan: noktakom - 11 Şubat 2012 - 13:50:48
@burk, sonuç yok. İstediğim şey ihtiyaç olduğunda kulaklığı çıkarmadan, yazılımsal olarak kulaklığı iptal edip sesi hoparlörden almak. Yani bir başka deyişle Kulaklık-hoparlör arasındaki geçişi tak çıkar yapmadan sağlamanın bir yolu var mı? onu öğrenmek istemiştim.
@Aequitas'ın önerisini denedin mi?

Aequitas

Benim söylediğim yöntem birini kapatıp diğerini açmıyor, her ikisini aynı anda açıyor ama neticede kulaklığı kulağından çıkardığında ondan çıkan sesi duymazsın olur biter :)

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

noktakom

@burk,  @Aequitas.  Denedim, ses sadece kulaklıktan geliyor. Herhangi bir değişiklik gözlemlemedim.

Aequitas

@noktakom, benim dediğim yöntemi kullanmak istiyorsan kulaklık takılı değilken, normal hoparlörden ses alırken yapman gerekir. Adı üstünde "automute", yani kulaklık girişine jak takınca hoparlörleri otomatik olarak sessize alıyor. Kulaklık takılıyken automute seçeneğini kapatırsan bir işe yaramaz.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

noktakom

Üstadım, yalnız her ayar değiştirirken tak çıkar yapacaksam, bu şekilde kullanmaya devam ederim. Bunun bir kolaylığı veya avantajı yok ki...

Aequitas

İlk mesajınızda kulaklık takılıyken hoparlörden ses alınabilir mi diye sormuşsunuz. Bu yöntem ile kulaklığı ne zamana takarsanız takın hoparlörden de ses alırsınız. Tekrar tekrar aynı şeyi yapmanız gerekmez.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

noktakom

İlk mesajda yeterince açık olamamışım. 'Kulaklık-hoparlör arasındaki geçişi tak çıkar yapmadan basit bir anahtar vasıtasıyla sağlamak' öğrenmek istediğm buydu...

Aequitas

Tam emin değilim ama qjackctl diye bir uygulama vardı, bu uygulama sizin istediğiniz işi yapabilir diye düşünüyorum.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

noktakom