Linux Durmak Bilmiyor | 3.1.3 Çekirdeği Çıktı!

Başlatan KemalALKIN, 27 Kasım 2011 - 11:08:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Linux Durmak Bilmiyor | 3.1.3 Çekirdeği Çıktı!
www.kernel.org

Alıntı Yapstable:   3.1.3   2011-11-26

Ubuntu için derlenmiş çekirdek;
http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/

Kurmak için anlatım konusu ise forumda mevcuttur;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=22997.0

Son çekirdeğin indirme dosyları (Ubuntu);
http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.1.3-oneiric/
www.tckemal.ist

Nano68

Linux uçuyor gerçekten :).Linux son kullanıcıya hitap ediyor gittikçe.Yeni çıkan oyunlar Desura gibi şeyler de çabası :) BEn bunu farketiğim için Wİndows XP modifiyelerinden Linuxa geçtim :)
Bide kernel kendine güzel bir site yapsa :)

eribol

Linux çekirdeği hep böyle çıkardı zaten. Yani değişen bir durum yok.

Nano68

Kaç yıldır 2.6 dı yanlış hatırlamıyosam  ;)

gecegezen

Ben burdaki kernelleri bir süre takip etmistim bu günlerde biraz hızlılar gib i geldi banada
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

KemalALKIN

Alıntı yapılan: gecegezen - 27 Kasım 2011 - 15:53:58
Ben burdaki kernelleri bir süre takip etmistim bu günlerde biraz hızlılar gib i geldi banada
Maşallah diyelim. O sızıntı olduğu dönem ve sonrası çok beklemiştik. Ondan olabilir.
www.tckemal.ist

barış

Alıntı yapılan: Nano68 - 27 Kasım 2011 - 13:19:42
Kaç yıldır 2.6 dı yanlış hatırlamıyosam  ;)

2.6'dan 3.0'a aşamalı geçiş yapılmadı. Direk geçiş yapıldı. Sanırım 2.7'nin ara sürümlerinden geçildi.

Ozgurluk

Linux Torvalds çekirdeği geliştirdikçe Ati Ekran kartlarında ki sorun ortadan kalkıyor galiba. Geçenlerde Pardus, 2011.2 kurdum Asus laptop'a Özgür olarak gelen sürücüler, baya iyi performans verdiler kde masaüstü efeklerinde filan şaşırdım. Tabi Pardus'un çekirdeği daha eski 3.1.3 göre :D Fakat Linus Torvalds Yakın zamanlarda yine bir çekirdek sürümü çıkarken Ati Ekran kartlarında ki sorunun giderilceği, gibi bir şeyler söylemiş bende forumlarda yada e dergilerde takip etmiştim. Demek ki Ati'lerle ilgili artık pek sorun yaşanmıycak.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Ozgurluk - 27 Kasım 2011 - 16:37:24
Linux Torvalds çekirdeği geliştirdikçe Ati Ekran kartlarında ki sorun ortadan kalkıyor galiba. Geçenlerde Pardus, 2011.2 kurdum Asus laptop'a Özgür olarak gelen sürücüler, baya iyi performans verdiler kde masaüstü efeklerinde filan şaşırdım. Tabi Pardus'un çekirdeği daha eski 3.1.3 göre :D Fakat Linus Torvalds Yakın zamanlarda yine bir çekirdek sürümü çıkarken Ati Ekran kartlarında ki sorunun giderilceği, gibi bir şeyler söylemiş bende forumlarda yada e dergilerde takip etmiştim. Demek ki Ati'lerle ilgili artık pek sorun yaşanmıycak.
Geçse bile benden geçti Ati/Amd HD 4770 duruyor ancak Nvidia GeForce GT 430 kullanıyorum haziran sonundan beri.
www.tckemal.ist

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 27 Kasım 2011 - 16:39:18
Geçse bile benden geçti Ati/Amd HD 4770 duruyor ancak Nvidia GeForce GT 430 kullanıyorum haziran sonundan beri.

Linux, windowws ve macosx'de de iyi sürücüleri Nvidia üretiyor. Donanımdan alınabilecek iyi performansı veriyor. Bu durum nereseyse 7-8 yıldır böyle. ATI sürücüleri  her zaman sorunluydu şimdi de sorunlu. Sorunun ortadan kalkacağına da pek ihtimâl vermiyorum.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

gecegezen

önceden Atinin driverlarini kullanırdım son sürümlerde ati ile uğraşmak yerine mesa bir bakım dedim bir ay kadardir mesayi kullanıyorum açıkcası atin kendi driverlarindan daha memnunum şu an için
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Ozgurluk

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 27 Kasım 2011 - 17:02:12
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 27 Kasım 2011 - 16:39:18

Benim Asus laptop Ati, Pardus'da sorun yaşamadan sağlanan özgür sürücüler ile kullanıyorum. Teeworlds gibi oyunları oynayabiliyorum.
Linux, windowws ve macosx'de de iyi sürücüleri Nvidia üretiyor. Donanımdan alınabilecek iyi performansı veriyor. Bu durum nereseyse 7-8 yıldır böyle. ATI sürücüleri  her zaman sorunluydu şimdi de sorunlu. Sorunun ortadan kalkacağına da pek ihtimâl vermiyorum.

KemalALKIN

Beyler valla ben kurdum/kuruyorum çıktıkça. Süreklide açılış gibi olaylar hızlanıyor. (Azar, azarda olsa.)
www.tckemal.ist

microanaliz

MicroAnaliz

alquirel

Alıntı yapılan: microanaliz - 27 Kasım 2011 - 23:16:47
Bu kadar değişmesi iyimi bilemiyorum ...

Bu kadar değişmesi neden kötü olsun ki?
Zaten değişen kısmı üçüncü hane. Yani görece küçük çaplı değişiklikler ile sürümdeki bu ilerlemeler oluyor, ki bu da gayet iyi bir şeydir.

microanaliz

Değişiklik büyüklüğünü rakamlardan anlıyabiliyorumda bu denli değişim kararlılık vb şeyler içinde iyimidir yoksa değilmidir.Tabi bu katkıyı yapanlar en iyisini düşünmüşlerdir tabiki...
MicroAnaliz

heartsmagic

Değişim iyidir. Değişim olmazsa gelişme de olmaz. Ayrıca her değişme yeni şeyleri getirecek diye bir şey yok, belki bir önceki sürümdeki hatalar da düzeltiliyordur değil mi? :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeusmaster

3.1 hangi kernel ı yüklesem makine açılmıyor.Şuan 3.0.13 devam ediyorum :)
Up and Running...