9600 GT çözünürlük problemi

Başlatan den1905, 23 Kasım 2011 - 10:32:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

Selamlar

Daha önce bu konu ile ilgili bir konu açmıştım ve çözülmüştü. Bu ubuntuya geçtiğimden beri alışamadığım tek konu ekran kartı sürücüleri oldu.Bir türlü randıman alamadım. Ekran kartımı bile değiştirdim bu sefer oldu derken tekrar bir sorun ile karşılaştım. Dün herhangi bir sebepden dolayı 11.10 sürümü bilgisayarıma temiz bir şekilde kurdum. Kendi yüklediği driver ana ekranda takılmalara sebep olduğundan nvidia sitesinden güncel sürücüyü indirdim. Forumda nvidia sürücülerinin elle kurulumu başlığı altındaki adımları uyguladım ve indirdiğim sürücüyü kurdum. Fakat çözünürlük sıkıntısı yaşamaya başladı. İlk açılışta düşük bir çözünürlükte başladı. Ekranlar bölümünden yükseltemedim çünkü çözünürlük seçenekleri yoktu. Ben de forumda araştırma yaparak nvidia settings üzerinden elle değiştirdim. Ekran çözünürlüğü değişiyor fakat görüntü ekrandan taşıyor mouse sağ tarafa doğru sürüklediğimde ekranın geri kalan kısmı çıkıyor. Konular içerisinde bu konu ile ilgili bir arkadaş video da paylaşmış fakat çözümü benim işime yaramadı. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Rbbt

Ek sürücüler kısmında önerilen sürücüyü denediniz mi? ben genelde öyle yapıyorum sorunsuz çalışıyor istediğim gibi ayarlıyorum çözünürlüğü.
What happens when I become main source of a pain!!!

den1905

hızlandırılmış sürücü sürüm 173 diye birşey var aktifleştiriyorum yüksek çözünürlükte açıyor ve çözünürlüğü yükseltemiyorum.

Rbbt

173 kastırıyor bilgisayarı ben genelde current olanı seçiyorum onda sorun yaşamadım daha.
What happens when I become main source of a pain!!!

den1905

İş yerinde bu şekilde oldu fakat evdeki bilgisyarımda 173 olarak sürücü gözükmüyor ekran çok büyük mouse sağ tarafa doğru sürükleyince ekran kayıyor devamı çıkıyor.

den1905

ubuntu tr yaşıyor mu acaba, cevap verenler var mı?

cagriemer

Herhangi bir nvidia surucusu kurulumu evdeki bilgisayarinizda?

den1905

yanılmıyorsam nvidianın sitesinden indirdiğim sürücü kurulu. elle kurulumda anlatımları gerçekleştirdim ve bu duruma geldi. Bu adımdaki sürücüleri kaldırmayı tekrar denedim bir şeyler yaptı kaldırdığını düşündüm fakat sürücüyü tekrar kurmak istediğimde sistemde zaten yüklü olduğunu söyledi. Tam anlamıyla kaldıramadım yüklediğim sürücüyü.

heartsmagic

@den1905, bu grafik kartı için sorun yaşanmayan sürücü 173 serisi miydi daha önce?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.