Başka Bir Kısa Film. Kısa Film ama bir Sintel kıvamında

Başlatan eribol, 23 Kasım 2011 - 00:46:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

Öncelikle +15 diyelim, kan sahneleri var.

Biliyorum çok fazla oluyorum ama bu kadar mükemmel bir programın reklamını yapmasam olmaz. Ayrıca bu paylaşımları yapmamın bir diğer amacı linux kullanıcılarının bu açık kaynak yazılımları destekledikleri halde programın alternatiflerinden geride olduklarını düşündüklerini düşünmemdir. Blender alternatiflerinden açık ara önde bir programdır. Buna rağmen linux kullanıcılarının bu programa güvendiklerini sanmıyorum. Hatta açıkçası diğer açık kaynak yazılımlara da güven yok. Kafada hep "ya seviyoruz ama yetersiz" algısı olduğunu düşünüyorum. Bu algının çok yersiz ve anlamsız olduğunu da en azından bu alanlara ilgi duyan kullanıcılara göstermek istiyorum. Güvenemediğimiz bir sistemi, programı kullanmanın anlamı yok :)

Neyse filme gelecek olursak. 10dk'lık muhteşem bir görsel efekt sizi bekliyor. Buyrun
http://vimeo.com/31894179

if

Teşekkürler @eribol,

Aşağıdaki açıklamada filmin Jesús Orellana tarafından bir yıl içinde kendi imkanlarıyla yaptığı yazıyor. Bununla beraber film ilk önce Seattle Uluslararası Film Festivalinde, ardından Screamfest, Toronto After Dark, Anima Mundi ve Los Angeles Kısa Film Festival'lerine davet edilmiş. "Tür" filmleri arasında dünyanın en iyi festivali olan Sitges Uluslararası Film Festival'inde gösterime girdikten sonra Hollywood yapımcılarının dikkatini cekmiş ve şu an film olarak yapım aşamasındaymış.

eribol

Açıkçası inanılmaz bir şey. Sintel'in ortaya konması yılları aldı. Bu film ise hem Sintel'den daha kaliteli, hem tek kişilik bir çalışma hem de bir yıllık bir sürede tamamlanmış. Hakikaten muhteşem bir film.

if

Filmin hikayesini bir tarafa bırakırsak, görselleri çok iyi. Bir kişinin bu filmi bu düzeyde yapabiliyor olması Blender'ın gücünü göstermekte. Umarım ilerde Blender'la yapılmış anime ve 3B filmleri sinema salonlarında görürüz.

alquirel

Evet Sintel'den daha kaliteli olduğu ortada, ve bir kişinin sadece bir bilgisayar fiyatına ürettiği bir şey.

Yok yok Blender öğrenmek şart oldu :D

Hele de bu kadar "reklam"dan sonra ;)

Ozmo

bu kernel versiyonları nedir bizim linux kernel numaraları ile aynı :) linux artık beyaz perdeyede el attı :)

travego0403

Videoyu tam ekran yapıp izledim. Sanki bir oyuna başlıyormuşum hissi aldım. Hani oyunların başında kısa videolarla hikayeyi anlatırlar ya. :)

Film, yapanın ve yapılan programın neleri başarabileceğini gösteriyor.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

eribol

Evet intro gibi olmuş :) Filmdeki dövüş sahnesini ben başka hiçbir animasyon filmde ve oyunda görmüş değilim. Elemanın sanat okulu okumamış olması da durumu bir kat daha ilginçleştiriyor.

raspacı

Benim bilgisayarda mı donarak oynattı yoksa çekim tekniği mi öyleydi anlayamadım ama görsel olarak harika bir iş çıktığı kesin. Blender ile animasyon filmi çekmek güzel ve çetrefilli bir yöntem olsa gerek, en azından oyuncularla uğraşmıyorsun, hem de hayal de sınır yok! Blender bilseydim keşke :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

if

@raspacı, öntanımlı olarak video HD açılıyor. Sağ alt köşeden bu özelliği iptal edebilirsin.

raspacı

Evet Hd meselesiymiş ama yine de youtube linknden daha rahat izledim : http://www.youtube.com/watch?v=MG11zhX6_jo  şiirsel bir film diyebilirim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.