Güncellemeler sonrası Ubuntu açılmıyor

Başlatan aan-han, 21 Kasım 2011 - 19:28:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aan-han

Selamlar,
bugün saat  16:00  sıralarında ubuntu  11.10 da güncelleştirmeleri tarattım, 7 tane güvenlik güncellemesi var dedi.yükle dedim.kullanıcı doğrulaması istedi şifreyi yazıp onayladıktan sonra biraz uzun süren yükleme neticesinde bilgisayarın yeniden başlaması gerekir dedi. Tekrar bilgisayarı başlattığımda siyah yazılar çıktı, ne olduğunu anlamadım. Güvenlik güncellemesi olduğuna dair içimde şüpheler oluştu. Ancak,bu esnada Edubuntu hakkında yazılar okumakta idim. Bir iki resim aldım, bir iki tema yüklemek istesem de download çalışmadı.indiremedim.

şimdi,
Bilgisayar açılışında şu ifadeler vardı. Bunlar ne anlama geliyor ?

*(yıldız sarı renkte)pulseAudio configured for per-user session   saned disabled;edit/etc/defult/saned

*(yıldız galiba beyazdı)checking battery state..

-  (yanıp sönen bir işaret) bundan sonra bir tuş falan çalışmıyor.

Bu ne demektir.sistemi nasıl kurtarabilirim?
Bu neden kaynaklanmış olabilir?

if

@aan-han, forumda güncelleme sonrası açılmamayla ilgili bir sürü konu var. Aratıp, uygun olan konuyu bulup, önerileri deneyin.

heartsmagic

Kurtarma kipi ile sistemi açarak tekrar güncelleme almayı deneyebilirsin. Bugün yanlış görmüyorsam çekirdek güncellemesi gelmiş. Az önce aldım ben güncellemeyi fakat sistemi yeniden başlatmak kısmet olmadı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aan-han

@heartsmagic

güncelleştirmeleri alıp tekrar başlatma fırsatın oldu mu?
çekirdek güncellemesi sırasında şifre istemesi normal mi?
normal depoda olan paket kurulumlarında pek şifre istemeden yükleniyordu.bunda neden farklı oldu?
ayrıca bu sorunu başkası da yaşamış aynı şeyler yazıyordu.
şimdi güncellemeleri almaya çekiniyorum ya aynısı olur da yine başa dönersem diye.

bu arada konuyu halledemedim.ancak bu güncelleme ve karnel yenilemesinin biraz açıklığıa kavuşmasını bekliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2011 - 20:57:52

not:kurtarma kipi işe yaramadı,kurtarma cd sinde kurtarma uğraşısı sonuç vermedi.
kodları da zaten kullanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2011 - 20:59:12

ve,ilk mesajımdaki son ifadeler ne anlama gelmektedir.
bunlar ne demektir.

*(yıldız sarı renkte)pulseAudio configured for per-user session   saned disabled;edit/etc/defult/saned

*(yıldız galiba beyazdı)checking battery state..

-  (yanıp sönen bir işaret) bundan sonra bir tuş falan çalışmıyor.

heartsmagic

@aan-han, yeniden başlatmadım makineyi dün, kapattım kaldı öylece. Fakat buraya yazdıktan sonra çekirdek güncellemelerinin beklediğini fark ettim, bir dist-upgrade bekliyordu sanırım benden. Vakit ilerleyince yapmayı unutmuşum. Yapıp dönmem için de ne yazık ki tekrar o makinenin başına geçmem lazım.

Güncellemelerin parola sorması normal, böyle oluyordu eskiden beri. Fakat bir süredir bana sormuyor parola, politika değiştirdiler galiba. Değişiklik kayıtlarına da bakamadım bu konuda.

Kurtarma kipi neden olmadı? Yine aynı yerde mi kalıyor sistem?
Senin buraya geçtiğin yazılar normal şeyler, sistem açılışında olur bunlar. Mesele devamının gelmeyişi oluyor sende.

aan-han

@heartsmagic
kurtarma kipini daha evvel kullandım ve işe yaramıştı ancak bu sefer olmadı.ekran tamamen simsiyah ve hiç bir şey yapılmıyordu.çok bekledim.olmadı.neden devam etmediğini ben de anlamış değilim.

şimdi bu sorunun ne olduğunu bir anlayabilsem bilgilensem başlığı kapatacağım ama öylece kalırsa aynı şey tekrar başa gelirse ikinci bir başlık açmadan neler olduğunu öğrenmemde fayda olacak.
teşekkürler.

heartsmagic

Şu haliyle başlığı kapatmayız zaten, yeniden kurulum yaptıysan etiketlemeden kapatırız orası ayrı. Yeniden açtırabilirsin başlığı istek yaparak, Öneri ve İstekler bölümünde mevcut öyle bir başlığımız.

Kurtarma kipi çare olmadıysa deneyebileceğimiz bir sonraki şey Canlı CD üzerinden chroot yaparak sistemi tekrar güncellemeyi denemek olacaktır.

aan-han

chroot işlemi yapmak biraz zor gibi.
hangi aşamada cd yi çıkarmam gerekecek.şimdi bir sürü kodları falan vardır sanırım.
ancak yeniden yükleme yapar gibi yapıp biryerlerde yüklemeyi bitirmek gerekiyor cd yi çıkarmak gerekiyor ama,nerede onu bilmiyorum.

canlı cd ile sistemi güncellemek demek live cd nin güncellenmesi anlamına gelmiyor mu?
yoksa canlı cd ile gördüğüm ubuntu nun neresinden güncelleme yapabileceğim.?

başka bir live cd ile güncelleme yapmayı denemiştim ama güncelleştirmeleri yüklememişti.akşam bunu da yapmıştım.hatırlıyorum.

if

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1860674 bağlantısına göre kimileri nvidia sahipli sürücülerini  kimileri de lightdm-gtk-greeter paketini yeniden yükleyerek sonuca ulaşmış.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/874622 hata kaydında ati sahipli sürücüsünü güncelleyen birisi sonuca ulaşmış.

aan-han

inceliyorum ama ingilizce.translate ile de ne derece başarılı çeviri olur.anlamaya çalışıyorum.
teşekkürler

heartsmagic

aan-han

başlık kapatılabilir,
ubuntunun başka versiyonunu yükledim.
teşekkürler