Pardus forumları neden boş ?

Başlatan experotux, 20 Kasım 2011 - 15:40:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

experotux

Ne zaman bir sorun için girip başlık açsam ne gelen var ne giden
Hatta hata.pardus.org sitesine hata kaydı açtım
Tam 1 ayda cevap geldi
http://hata.pardus.org.tr/show_bug.cgi?id=19379

Acaba pardusu kimse kullanmıyormu

Arkadaşın biri bir başlık açmış sorunu için
Bir tek yanıt bile yok ki açılan başlığın tarihi 2008

Acaba onca sitede övülen pardus yavaş yavaş tarihin karanlık sayfalarına gömülüyormu ?

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

eribol

Şunu belirtmek gerek. Arch forumlarına gidin Ubuntu forumlarına gidin bir dünya cevapsız başlık görebilirsiniz. Bu bir kıstas olamaz, olmamalı. Ayrıca madem eleştiri yardımcı olanlara veya geliştiricilere ben de eleştirimi yardım isteyenlere yapayım. Özellikle Türkçe forumlarda çoğunlukla yardım isteyenler ne kendilerinden istenileni aktarıyorlar ne sorunlarını düzgün bir şekilde ifade ediyorlar ne yardım istemeyi biliyorlar. Bunların üstüne iki kelime Gnu dünyasından bir şey okudular mı başa bilmiş kesilip yıllardır tartışılan konularda fikir yürütüyorlar, yetmiyor bir dünya gereksiz başlık açıyorlar. Bir müddet sonra açılan başlıkların bir çoğu da bu minvalde yardım edeceklerin gözünde değerini yitiriyor ve cevap verme ve hatta soruya bakma isteği bile kalmıyor.

experotux

Bu taş bana değildir umarım
Ben bu başlığı zevk için pardusu yada forumlarda sorun çözmede yardımcı olmaya çalışanları kötülemek için açmadım
Ben bu başlığı sadece bir gerçeğin görünmesini ve bir an önce düzeltilmesi gereken önemli bir eksiklik olarak düşündüğüm için açtım

Tarafsız şekilde yorum yaptıysan bu sözler sana değil tabii
İnsanlar ikiye ayrılır

if

@experotux, bahsettiğiniz 'gerçeğin' burada görülmesi 'sorunun' girderilmesini/düzeltilmesini sağlayacak mı?

experotux

Bu forum bu ülkedeki en kalabalık Linux forumu
En azından bir kaç iyi fikir ve öneri ile herhangi bir ilerleme kaydedilebilir
Sonuçta tüm dağıtımlar kardeştir
İnsanlar ikiye ayrılır

eribol

Tarafsız şekilde olması taşın bir tek size gelmemesine mi bağlı? Bu beni tarafsız mı yapacak? Ortaya bir eleştiri yapmışım eğer eleştirdiklerime sizin iletileriniz/başlıklarınız dahilse bu beni taraflı yapmaz. Eleştirilerimde gördüğünüz bir yanlışlık varsa onu belirtmeniz daha yapıcı olur kanaatindeyim.

experotux

Hey sakin ol ahbap ben iyi taraftanım :)

Sadece herşey daha iyi olsun istiyorum
Çokmu istiyorum yoksa istemeyimi bilmiyorum
İnsanlar ikiye ayrılır

bytan

Alıntı yapılan: eribol - 20 Kasım 2011 - 16:20:21
yetmiyor bir dünya gereksiz başlık açıyorlar.

@experotux,

Sırf sana özel başlık açma sınırı konulması için SMF'ye geri bildirim yapmak istiyorum. Ayda 3 başlık hakkı sana yeter.

Şu an Konu Dışı bölümü kapalıysa bunda payın büyüktür.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST