Veriler bir sitede toplanacak ama goruslerinizi almak istiyorum?

Başlatan empax, 20 Kasım 2011 - 13:11:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

empax

Merhabalar.

C# ile bir oyun hazirlardim. Oyunda olusturulan kullanici ismi ve puanlar bir sitede siralamaya dahil edilecek.
Bu noktada gorusleriniz benim icin onemli.

Program ve site arasinda veri alisverisi hangi adimlardan olusmasi gerekiyor ?
Yanlisim varsa lutfen duzeltin ve yapmam gerekeni soyleyin.  :)
Program siteye veri yollarken sadece benim bildigim ve programa entegre ettigim kullanici adi ve sifresi ile giris yapip verileri yazdirip cikacak. Ama bu verileri nereye yazdirabilirim ? Misal, domainde bulunan bir not defterine mi yazdiracagim ve site her 5 saniyede bir puanlari buradan cekip buyukten kucuge siralayip ekrana verecek (?) Web tasarimi ve isleyisi hakkinda bilgim yok, o yuzden kullanmam gereken dil(ler)i soylerseniz onun uzerine gidecegim.

Ayrica bunun icin domain satin almali miyim yoksa blogspot veya wordpress benzeri bir adresi kendime gore bastan sona duzenleyip yapabilir miyim ?

Simdilik bunlar aklima geliyor, aklima geldikce yazacagim. Tesekkurler.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

experotux

Konu hakkında fikrim yok
Ama başlığı düzenlersen iyi olur ;D
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

krwlng

@empax, öncelikle bir veritabanı yazılımı kullanmanızı tavsiye edebilirim, (mysql,postgresql vb.) bu veritabanına yapılan oyun kayıtları istenilen web dillerinde çağrılıp istenildiği şekilde sıralanarak kullanılabilir. Hem kullanıcı adı ve şifre ile girişleri yöneteceğinizi düşünürsek veritabanı ile bunu yapmanız daha kolay olur.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

empax

Alıntı yapılan: krwlng - 20 Kasım 2011 - 14:53:13
@empax, öncelikle bir veritabanı yazılımı kullanmanızı tavsiye edebilirim, (mysql,postgresql vb.) bu veritabanına yapılan oyun kayıtları istenilen web dillerinde çağrılıp istenildiği şekilde sıralanarak kullanılabilir. Hem kullanıcı adı ve şifre ile girişleri yöneteceğinizi düşünürsek veritabanı ile bunu yapmanız daha kolay olur.

Yapacagim iste adimlarimi belirlemem gerekiyor. Sanirim ilk adimim Mysql ile veritabanı olusturmak olmaliymis. 1-2 gun icinde baslarim insallah. :)
Tesekkurler @krwlng.

Duzeltme:
Wordpress'ten ucretsiz bir adres alsam msql ile veritabani oluşturma, kendime gore tema oluşturma vs. bunlari yapabiliyor muyuz?

Duzeltme:
Soruyu yinelemek durumunda kaldim. Soyle ki; arastirdikca konu derinlesiyor, ihtiyacim olan siteyi wordpress ile olusturmak icin adim adim takip etmem gereken yol nedir? Ayrica oyun farkli bilgisayarlarda oynandiginda surekli veritabanina giris yapip isim ve puan bilgileri girecek, o yuzden coklu giris problem yasatir mi?
بسم الله الرحمن الرحيم

krwlng

Öncelikle wordpress bir günlük hizmeti, yani size bırakın sql hizmeti vermeyi derinlemesine bir şeyleri değiştiremezsiniz bile. Benim size tavsiyem hem ücretsiz hem reklamsız mysql desteği olan 0fees.net hatta daha önce bu projenizi yerel sunucuda hayata geçirip ondan sonra internet ortamına açmanızı öneririm.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

empax

Haklisiniz @krwlng. En iyisi yerel bir sunucu kurup orada denemeler yapmak. Biraz acele ediyorum sanirim.  :)
Tekrar tesekkurler.
بسم الله الرحمن الرحيم

demirekins

c# ya yaptıgın uygulamayi mysql aktarsan da oradan puanlari listelemek için kod yazacaksin ve belki yönetmek isteyeceksin bence projenin içinde asp.net aç bir tane sqlexpress kullan direkt mysql ile uğraşma basit bir şey için visual studiodan direkt yaparsin ve free aldiğin hosting birine export et wordpress falan niye c# da mi xna da mi oyun yazdiniz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2011 - 06:38:12

şimdi temelden program kodlari değiştireceksiniz çünkü programinizda şu an kullanici kaydi ve puan yapıyorsaniz localde önce onlari webde bir veritabani bağlantisi bağlantilarini tanımlayacaksiniz yani programinizin bankasi İnternet'te olacak.

sem

Alıntı yapılan: demirekins - 02 Aralık 2011 - 06:33:43
c# ya yaptıgın uygulamayi mysql aktarsanda oradan puanlari listelemek için kod yazacaksin ve belki yönetmek isteyeceksin bence projenin içinde asp.net aç bir tane sqlexpress kullan direk mysql ile uğraşma basit bir şey için visual studiodan direk yaparsin ve free aldiğin hosting birine export et wordpress falan niye c# da mi xna da mi oyun yazdiniz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2011 - 06:38:12

şimdi temelden program kodlari değiştireceksiniz çünkü programinizda şu an kullanici kaydi ve puan yapıyorsaniz localde önce onlari webde bir veritabani bağlantisi bağlantilarini tanımlayacaksiniz yani programinizin bankasi internetde olacak.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28402.msg369517#msg369517

ASP.NET, C# vs =)=)

yanlış yerdesiniz gibi duruyor =)

@empax; server ksımında tek ihtiyacınız olan Python-CGI, PHP gibi script dilleri... Bir de veri tabanı...

Fakat başlamadan önce biraz araştırmaya girin derim... Örneğin 5 saniye bir ekrana yazdırmak demişsiniz... Web tarafında işler böyle yürümüyor... Ekran dediğiniz nedir burada =) Server - Client şeklinde çalışmanız gerekiyor... Yani birisi "ekranı" görmek isterse "ekrana" bir şeyler yazdırmanız yeterli.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

demirekins

doğru yerdeyim c# da uygulama yazmiş  c# bildiğini varsayıyorum arkadaşin asp.net içine c# kodlari çok rahat yazabilir burada bu konu hakkında bilgi almak istiyorsa ki mysql ,php,pyton bence tanışmamiş uygulama geliştirmemiştir arkadaş o yüzden kendisi için daha rahat olur diye söylemiştim..

empax

Bir arkadasimin da yardimiyla MySQL + PHP ile hallettik :) Herkese tesekkurler.
بسم الله الرحمن الرحيم