[Çözüldü] Mint özelleştirmesinden sonra Ubuntu Yazılım Merkezi açılmıyor

Başlatan KAKASHI, 20 Kasım 2011 - 00:00:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KAKASHI

Bugün Linux Mint 11 paketleri yükledim bir konuda görmüştüm açılırken Linux mint 11 gibi açılıyor. Linux mint 11 Menüsü de geldi ama bildiğimiz ubuntu hala her neyse, uygulamalar kısmından ubuntu yazılım merkezini açmak için tıkladığım zaman sağ alt kısımda simgesi çıkıyor sonra kayıp oluyor .s Ne yapmalıyım ? Benim ile aynı sorunu paylaşanların konularına baktım verilen cevapları denedim ama olmadı malesef yardımcı olursanız çok sevinirim :)

if

@KAKASHI, bu yüklenen paketler nelerdir? Yazılım merkezini uçbirimde çalıştırınca aldığınız hatalar nelerdir?

KAKASHI

Hocam ben yeniyim acaba nasıl uçbirim de çalıştırıyoruz bir kod denemiştim ama kodu unuttum malesef .s Linux mint paketleri yükledim güncelleştirme yaparken oradan da dosyalar alıyor.

alquirel

Uçbirimden şu komutu yürütün:

software-center

KAKASHI

@alquirel ;

Yardımınız için Teşekkürler :)

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/software-center", line 111, in <module>
    from softwarecenter.app import SoftwareCenterApp
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/app.py", line 40, in <module>
    from softwarecenter.db.application import Application, DebFileApplication
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/application.py", line 30, in <module>
    from softwarecenter.distro import get_distro
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 151, in <module>
    distro_instance=_get_distro()
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 140, in _get_distro
    module =  __import__(distro_id, globals(), locals(), [], -1)
ImportError: No module named LinuxMint

software-center  komutunu verdiğim zaman yukarıdaki çıktı karşıma çıkıyor.

if

KAKASHI

Alıntı yapılan: if - 20 Kasım 2011 - 01:03:06
@KAKASHI, bulduğun en güncel çözüm bu http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=50405#p393646

Allah(c.c.) razı olsun. Verdiğiniz konudaki cevapları uygulayarak yaptım. Şu an çalışıyor.  Benim ile aynı durumda olan arkadaşlar var ise o linkte son verilen cevaba baksınlar wget komutu ile başlayan satırları uygulasınlar.

Problem çözülmüştür. Yetkililer başlığı kitleyebilirler.