Her Türlü Masaüstü Özelleştirmeleriniz Ve Ayrıntılı Anlatımlarınız Buraya

Başlatan KemalALKIN, 19 Kasım 2011 - 16:52:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Her Türlü Masaüstü Özelleştirmeleriniz Ve Ayrıntılı Anlatımlarınız Buraya

Aslında hemen diyeceksiniz ki zaten aşağıdaki konumuz var ve sabit. Ancak orada bir arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş.
[K,X] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5.0

Değinen arkadaşımızın iletisi;

Alıntı yapılan: gridongu - 19 Kasım 2011 - 14:25:12
Kişiselleştirmelerinizi, özelleştirmelerinizi takip ediyorum. Her özelleştirmenin kendine has bir özelliği, güzelliği var. Ancak kıskanıyorum da doğrusu. Forumda bu tür masaüstü özelleştirmeler için aynı bir konu açılsa ve masaüstlerini hazırlayanlar ayrıntılı bir şekilde nasıl hazırladıklarını da paylaşsalar yeni başlayan bizlere de çok yararlı olur. Elbette burada hangi temanın, icon setlerinin kullanıldığı vs. yazılıyor, ancak ince ayar kısmı önemli.

Evet konu eğer uygun görürseniz ben de önemli olacağına inanıyorum.
www.tckemal.ist

alquirel

Öncelikle arkadaşın isteğine cevap verecek kişinin forumda yetkili biri olması gerektiğine inanıyorum.

Bu başlık hakkındaki şahsi görüşüm de şu :
Diğer başlıkta zaten (istek üzerine) gerekli ayarlar ve kullanılan öğeler paylaşılıyor. Bunların nasıl kullanılacağı da öyle değişken bir şey değil, her masaüstü ortamında belli olan ve değişmeyen işlemlerdir bunlar.

Mesela simge temasını değiştirmek her masaüstü ortamında belli bir işlemle yapılır. Bunların paylaşılması için ayrıca bir başlık olduğunda her iletide farklı şeyler mi yazılacak?

Yani demem o ki bu başlık bir noktadan sonra ya sürekli kendini tekrar edecek ya da diğer başlıktan hiçbir farkı kalmayacak.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: alquirel - 19 Kasım 2011 - 17:05:32
Öncelikle arkadaşın isteğine cevap verecek kişinin forumda yetkili biri olması gerektiğine inanıyorum.

Diğer başlıkta zaten (istek üzerine) gerekli ayarlar ve kullanılan öğeler paylaşılıyor. Bunların nasıl kullanılacağı da öyle değişken bir şey değil, her masaüstü ortamında belli olan ve değişmeyen işlemlerdir bunlar.

Mesela simge temasını değiştirmek her masaüstü ortamında belli bir işlemle yapılır. Bunların paylaşılması için ayrıca bir başlık olduğunda her iletide farklı şeyler mi yazılacak?

Yani demem o ki bu başlık bir noktadan sonra ya sürekli kendini tekrar edecek ya da diğer başlıktan hiçbir farkı kalmayacak.

Herkesin aynı görsellik ile masaüstü yapacağına ihtimal vermiyorum o yüzden faydalı olabilir. O bulunan konu ise çoğunlukla açıklama yok ve her seferinde soru ile kısıtlı cevap alınması güzel olmaz.
www.tckemal.ist

alquirel

Somut örnekler üzerinden gidersek;

Eğer görselde beğenilen şey Conky ise bunun için bir başlığımız var zaten.
Eğer beğenilen şey arkaplan resmi ise bu başlık "nasıl arkaplan resmi bulunur/kullanılır"a mı cevap verecek?
Eğer beğenilen şey kullanılan temalar ise bu başlık diğerinden farklı olarak ne sunacak?
Eğer beğenilen şey Dock benzeri uygulamaların özelleştirmeleriyse diğer başlık buna deva olamaz mı?

Bu liste daha da uzar aslında.

Ayrıca bunlar şahsi fikrim.

Yineleyerek son sözümü söyleyeyim :

Yetkililerimiz diğer başlığın haricinde böyle de bir başlık olmasının iyi olacağına karar verirlerse itirazım olamaz.

Bu arada
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 19 Kasım 2011 - 17:10:13
Herkesin aynı görsellik ile masaüstü yapacağına ihtimal vermiyorum o yüzden faydalı olabilir.
Bu tür konularda başarılı olmak zaten görsel zevk ve yeteneğe bağlıdır. Bu veya diğer başlık kişiyi bir noktaya kadar götürebilir. Sonrası için görsel yetenek de lazım...

decent

Açılan bu yeni konu her masaüstü görüntüsü için http://ubuntued.info adresindeki gibi ayrıntılı anlatım olacaksa diğer konudan ayrı olarak devam edebilir.
Aksi halde diğer konudan farkı kalmayacağı için kapatılması gerekecektir.

Oradaki bir örnek:

Alıntı YapUbuntu Blue Oneiric
Página do Ambiente de Trabalho
Autor: Claudio Novais
Sistema Operativo: Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot)
Tema: Ambiance Blue Suite
Ícones: Meliae 0.7
Wallpaper: http://lh5.ggpht.com/-lNse0I2fnoM/SvgjUo-mYcI/AAAAAAAAAiY/qggTDOI9QUY/Wap_by_spclffred.jpg
Outros:
Unity: Com a barra lateral diminuida; Com as transparências incrementadas;
Conky: #?$?

BayboraKaan

Söylenmesi gereken söylenmis mesaj verilmis.