Xt7-Player : MPlayer için Tam Takım, Özellik Dolu Bir Arayüz

Başlatan alquirel, 18 Kasım 2011 - 20:32:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Ben doğrudan özelliklerini listeleyim siz haberi okursunuz :)
Haber : http://www.webupd8.org/2011/11/xt7-player-is-fully-featured-mplayer.html

- YouTube sitesinden video oynatma
- Shoutcast entegrasyonu
- dvbt (Digital Video Broadcasting Terrestial - Karasal Dijital Yayıncılık)
- Kütüphane ve Çalma Listesi yönetimi
- Yerel ve sistem geneli kısayol tuşları
- /tmp dizini içerisinde tarayıcı ile izlenmiş olan Flash videoları takip etme ve oynatma
- Arayüz özelleştirebilme
- "stackable" Audio and video filters managed via drag'n drop (nasıl çevirirseniz)
- Ses ve görüntü ekolayzırı ve daha fazlası...

Ubuntu altında çalışıyor. Haber sahibinin yorumlarından biri :
Alıntı Yap
Actually I've tried it in GNOME Shell and it works here... (also tested on a fresh Ubuntu 11.10 and 10.10 install)     

Kurulum :
İlk PPA, Ubuntu altında kurulumu başarmak için gerekli olan Gambas paketlerinin kurulumu için.

sudo add-apt-repository ppa:nemh/gambas3
sudo add-apt-repository ppa:eloaders/xt7-player
sudo apt-get update
sudo apt-get install xt7-player

Ekran görüntüleri :

Daha fazla ekran görüntüsü : http://xt7-player.sourceforge.net/xt7forum/viewtopic.php?f=4&t=2

eribol

Geçen kde-apps sitesinde bakmıştım ama orada Outdated notunu görünce uğraşmamıştım. Bir de depends kısmında da qt3 vardı. Şimdi sitesine göz attım sanırım canlanmış. Gambas3 ile yazılmış olması da ilginç. Pek gambas ile yazılan popüler program olmuyor piyasada. Biraz daha bekleyip denemeyi düşünüyorum.

alquirel

Ben de henüz kurmadım. Zira malum bir uygulama için kurulacak çok paket görünce tırsıyorum :P
İlk iletide paylaştığım yorumu görünce bu haberi yazabilirim herhalde dedim.
Kurup deneyenlerden olumlu yorumlar dönerse ben de kurarım, çünkü özellikleri güzel duruyor...

decent

Yaklaşık 1 ay önce çok uğraştığım halde Gambas 3 bağımlılığını sağlayamadığım için yükleyememiştim.
Bağımlılık sorunu kalmadığına göre deneyebilirim.

ghostyy

iyi akşamlar bu programı kurdum fakat iş açmaya gelince pek açılmadı. yani şöyle :açılıyor fakat 5 sn bile olmadan kapanıyor. acaba neden böyle oluyor? yardımcı olabilir misiniz?
Yakmadan önce yanmak lazım değil mi yeğen..............

eribol

Mümkünse programı komut satırından başlatabilir misiniz? Bu arada ben de bir deneme yapayım :)
xt7-player -hkomutu ile bir defa çalıştırın daha sonra normal bir şekilde menüden de çalıştırabilirsiniz.
http://xt7-player.sourceforge.net/xt7forum/viewtopic.php?f=3&t=145&st=0&sk=t&sd=a&sid=1cc3d7ec9ecab771b6325d7a8f7f681a&start=10

ghostyy

Dediğiniz komutu girdim fakat şöyle bir hata verdi : xt7-player: komut bulunamadı
halbuki kurulumu aynen yukarıdaki komutlarla yapmıştım..

eribol

Tab tuşundan yardım alarak tespit etmeyi denediniz mi? Büyük küçük harf vs. Zira eğer yüklüyse komut bu olmalı, archlinux'ta böyle çünkü.

ghostyy

eribol

sudo updatedblocate xt7ikinci komutun çıktısını aktarabilir misiniz?

ghostyy

ikinci komutun çıktısı

/etc/apt/sources.list.d/eloaders-xt7-player-oneiric.list
/etc/apt/sources.list.d/eloaders-xt7-player-oneiric.list.save
/home/ghosty/.cache/software-center/rnrclient/reviews.ubuntu.com,reviews,api,1.0,reviews,filter,en,lp-ppa-eloaders-xt7-player,natty,any,xt7-player,page,1,,08f4a6f13715a6cd0b902b7a9f585185
/home/ghosty/.cache/software-center/rnrclient/reviews.ubuntu.com,reviews,api,1.0,reviews,filter,en,lp-ppa-eloaders-xt7-player,oneiric,any,xt7-player,page,1,,4c807ddaec86e4f8fdc3c83c6410dfad
/home/ghosty/.cache/software-center/rnrclient/reviews.ubuntu.com,reviews,api,1.0,reviews,filter,tr,lp-ppa-eloaders-xt7-player,natty,any,xt7-player,page,1,,0e26ce2e1ad6d2f5032a1904522c5dba
/home/ghosty/.cache/software-center/rnrclient/reviews.ubuntu.com,reviews,api,1.0,reviews,filter,tr,lp-ppa-eloaders-xt7-player,oneiric,any,xt7-player,page,1,,05153dfe181550edf9685ebbe5ac1287
/home/ghosty/.config/gambas3/Xt7-Player/.xt7-screenshots
/usr/bin/xt7-player.gambas
/usr/share/applications/xt7-player.desktop
/usr/share/doc/xt7-player
/usr/share/doc/xt7-player/changelog.Debian.gz
/usr/share/doc/xt7-player/copyright
/usr/share/menu/xt7-player
/usr/share/pixmaps/xt7-player.png
/var/cache/apt/archives/xt7-player_2.9.1019-1~oneiric9_all.deb
/var/lib/apt/lists/ppa.launchpad.net_eloaders_xt7-player_ubuntu_dists_oneiric_Release
/var/lib/apt/lists/ppa.launchpad.net_eloaders_xt7-player_ubuntu_dists_oneiric_Release.gpg
/var/lib/apt/lists/ppa.launchpad.net_eloaders_xt7-player_ubuntu_dists_oneiric_main_binary-i386_Packages
/var/lib/apt/lists/ppa.launchpad.net_eloaders_xt7-player_ubuntu_dists_oneiric_main_source_Sources
/var/lib/dpkg/info/xt7-player.list
/var/lib/dpkg/info/xt7-player.md5sums
/var/lib/dpkg/info/xt7-player.postinst
/var/lib/dpkg/info/xt7-player.postrm
ghosty@ghosty-TN120R:~$

Düzeltme Notu: Komutları ve çıktılarını kod etiketi içerisinde veriniz.

eribol

cat /usr/share/applications/xt7-player.desktopçıktısı nedir?

ghostyy

ghosty@ghosty-TN120R:~$ cat /usr/share/applications/xt7-player.desktop
[Desktop Entry]
Version=1.0
Name=xt7-player
Comment=Xt7-Player, an (almost) complete mplayer gui
Exec=/usr/bin/xt7-player.gambas
Icon=/usr/share/pixmaps/xt7-player.png
Terminal=false
Type=Application
StartupNotify=true
Categories=Graphics;
MimeType=audio/mp3;audio/mpeg3;audio/mpeg4;audio/mpg;audio/mpeg;audio/mpegurl;audio/m3u;audio/mp4;audio/wav;video/msvideo;video/mpeg4;video/mpeg;video/x-m4v;video/x-mpeg;video/x-mpeg2;video/mp4;video/x-msmpeg;video/vnd.mpegurl;video/x-mpegurl;video/x-msvideo;video/quicktime;video/x-qtc;audio/x-ms-asf;audio/x-ms-asx;audio/x-ms-wma;audio/x-ms-wax;audio/x-ms-wmp;audio/x-ms-wmv;video/x-ms-asf;video/x-ms-asf-plugin;video/x-ms-asx;video/x-ms-wax;video/x-ms-wmp;video/x-ms-wmv;video/x-ms-wma;video/x-ms-wvx;video/x-ms-wmx;video/x-ms-wm;application/asx;application/x-ms-asf;application/vnd.ms-asf;application/x-ms-wmd;application/x-ms-wmz;audio/scpls;audio/x-scpls;audio/x-pls;audio/vnd.mpegurl;audio/x-mpg;audio/x-mpeg;audio/x-mpeg3;audio/x-mpegurl;audio/x-realaudio;audio/x-pn-realaudio;audio/x-pn-realaudio-plugin;application/x-pn-realaudio;audio/vnd.rn-realaudio;video/x-realvideo;video/x-pn-realvideo;video/vnd.rn-realvideo;video/x-pn-realvideo-plugin;application/vnd.rn-realmedia;application/vnd.rn-realmedia-vbr;application/vnd.rn-realplayer;application/sdp;application/smil;application/x-smil;application/streamingmedia;application/x-streamingmedia;video/nsv;audio/x-mp3;video/x-ogm;video/x-theora;audio/vorbis;audio/x-vorbis;audio/x-oggflac;application/x-ogg;application/ogg;audio/mp1;audio/x-mp1;audio/mp2;audio/x-mp2;audio/x-wav;video/avi;video/x-avi;video/x-divx;video/x-fli;video/x-matroska;audio/x-matroska;application/x-mplayer2;application/x-cda;audio/aac;audio/ac3;audio/basic;audio/m4a;audio/x-aac;audio/x-adpcm;audio/x-flac;audio/x-m3u;audio/x-m4a;audio/x-musepack;audio/x-pn-windows-pcm;video/x-3gpp;video/x-3gpp2;video/mediaplayer;uri/mms;uri/mmst;uri/mmsu;uri/pnm;uri/rtsp;uri/rtspt;uri/rtspu

X-Ayatana-Desktop-Shortcuts=Play;Previous;Next;Stop;Hide;Show;Clear

Name=Xt7-Player

[Play Shortcut Group]
Name=Pause
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doTogglePause
TargetEnvironment=Unity

[Previous Shortcut Group]
Name=Previous
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doPrevious
TargetEnvironment=Unity

[Next Shortcut Group]
Name=Next
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doNext
TargetEnvironment=Unity

[Stop Shortcut Group]
Name=Stop
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doStop
TargetEnvironment=Unity

[Hide Shortcut Group]
Name=Hide
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doHideMain
TargetEnvironment=Unity

[Show Shortcut Group]
Name=Show
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.doShowMain
TargetEnvironment=Unity

[Clear Shortcut Group]
Name=Clear
Exec=dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.gambas.xt7.player /xt7 org.gambas.xt7.player.dbusproperties.Clear
TargetEnvironment=Unity

eribol

ghostyy

eribol

Code etiketi içerisinde terminaldeki en son çıktıları aktarabilir misiniz?

ghostyy

layer/.InputPipes/Xt7Input-47235 ""
PlaylistClass.Load.114: Load()at: 18:15:26.376
PlaylistClass.Load.114: Load()at: 18:15:26.378
FMain.UpdateSearchResults.3929:
ASSERT: "sysTrayWindow != None" in file systemtrayicon.cpp, line 184
İptal edildi

eribol

Ubuntu 64 sürümü için maalesef işe yaramıyormuş, zaten -h opsiyonu sallama imiş ama işe yarıyor archlinux'ta :) Bir kaç seçenek var. Eğer süreçlerde mplayer çalışıyorsa tüm mplayer süçerlerini sonladırmayı deneyin. rm $HOME/.config/gambas3/xt7-player.confkomutu ile ilk yapılandırmayı silin ve size söylediğim komutu tekrar girin. En son ihtimal sistemi güncelleyin. Geriye bir tek 32 bit kullanmak kalıyor ama bir program için de bu tavsiye edilmez sanırım :)

ghostyy

sistemim 32 bit ayrıca verdiğiniz o komut için şöyle diyor:
ghosty@ghosty-TN120R:~$ rm $home/ghosty/.config/gambas3/xt7-player.conf
rm: `/ghosty/.config/gambas3/xt7-player.conf' silinemedi: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ghosty@ghosty-TN120R:~$

ghostyy