OnLive ' yi WineHQ Üzerinden Çalıştırın [İnternet İle Dirt3 vb Oyunlar Oynayın!]

Başlatan KemalALKIN, 16 Kasım 2011 - 03:23:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

OnLive ' yi WineHQ Üzerinden Çalıştırın [İnternet İle Dirt3 vb Oyunlar Oynayın!]

Evet arkadaşlar bu program en az 3mbit ve önerilen 5mbit internet hızzında rahatlıkla çalışıyormuş buna benzer daha basit gaikai sitesi var ancak türkiye ve ortadoğu gibi müslüman kıtalarına servisi yok

gaikai sadece avustralya amerika ve avrupa için var

bu bahsi geçen program windows, mac os x, akıllı tv, android ve ios sistemleri için var malesef linux'a yok ancak android'e olması biraz içimi ferahlattı
hemen yapısını anlatayım; cloud (bulur) oyun sistemidir üyelik ve indirmek ücretsizdir, içerisindeki yüzlerce oyundan %99 ile %90 kısmı free trial yani bedava deneme olarak oynanabiliyor bedava oynamalarda çoğu oyun 30 dkk bazı oyunlar 15 dkk oynanabiliyor ve örneğin o gün oyuna kısa kısa 10 15 dkk girip çıktıysanız gene girebilirsiniz rahat bir yapı
720p hd kalitesinde ve 1024x768 çözünürlükte size hizmet sunuyor, sadece en yeni veya kaliteli oyunlar veya kipleri/türleri direkt para ile oynanıyor steam gibi diyebilirsiniz ancak daha fazla gelişmiş yani sadece oyun sistemi diye steam diyebiliriz :)

benim oyundaki oyuncu adım KemalALKIN (not: doğum tarihinizi baya bir yaşlı yapınki bütün oyunları oynayın örneğin 1950) ve 9420/798 internetle rahatça oynuyorum

evet şimdi sizlere çözümümüzü verelim winehq üzerinde kuruluyor ancak sadece klavye çalışıyor o yüzden bir yöntem var size direkt anlatımı vereyim anlatımdada çalıştığını kanıtlayan bir video var

http://onliveinformer.com/2011/09/04/community-hack-allows-linuxwine-users-to-experience-onlive/

direkt video izlemek isterseniz;

http://www.youtube.com/watch?v=Niw7Fkb4BjE

linux için oyun oynamaya ilaç olacaktır

winehq çözümümüz ubuntu içindir diğer dağıtımlarda sudo gibi komutları kendi dağıtımınızda ne ise değiştirip uygulayın
www.tckemal.ist

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: experotux - 18 Kasım 2011 - 00:31:31
sistem güzel ama benim kartla oynayamam maalesef
yinede teşekkürler
Ekran kartına bakmıyor aslında. Belirttiğim internet hızları varsa oynanabilir.
www.tckemal.ist

experotux

8 mbit e kadar hızlı limitsiz uygun mu ?
Hızlı bir sunucuyla saniyede 1 mb indiriyorum
İnsanlar ikiye ayrılır

KemalALKIN

Alıntı yapılan: experotux - 18 Kasım 2011 - 00:38:47
8 mbit e kadar hızlı limitsiz uygunmu ?
Hızlı bir sunucuyla saniyede 1 mb indiriyorum
Konuda yazdım minimum 3mbit, önerilen 5mbit hız gerekiyor. Ben de senin kadar indirme hızına sahibim yani kullanabilirsin. 16 Kasım tarihinde tüm gün boyunca giriş yapamadım sunucuda lag vardı. Bunlar olabilir haberin olsun arkadaşım :). Gerekli açıklamaları yaptım konuda. İyi oyunlar :).
www.tckemal.ist

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

xghostxd

ben kurmuştum bir ara mouse desteği yoktu ve ses de gelmiyordu

KemalALKIN

Alıntı yapılan: xghostxd - 17 Aralık 2011 - 06:16:37
ben kurmuştum bi ara mouse desteği yoktu ve seste gelmiyordu
ben bir gün önce playonlinux üzerinden rawinput olan wine indirip kurdum çalıştı
www.tckemal.ist

xghostxd

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 17 Aralık 2011 - 13:38:12
ben bi gün önce playonlinux üzerinden rawinput olan wine indirip kurdum çalıştı

çalışıyorsa çok iyi :) deneyeceğim tekrar.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: xghostxd - 17 Aralık 2011 - 23:37:42

denediysen eğer seste cızırtı gibi olaylar olursa yapacağın şey gayet basit; wine ayarlarından, ses sekmesinde hepsini system default ayarından default ayara geçir (neden direkt analog çıkış değil dersen mikrofonu daha çok bozabiliyor veya çalışmıyor).
www.tckemal.ist

xghostxd

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 19 Aralık 2011 - 02:01:19

denediysen eğer seste cızırtı gibi olaylar olursa yapacağın şey gayet basit; wine ayarlarından, ses sekmesinde hepsini system default ayarından default ayara geçir (neden direkt analog çıkış değil dersen mikrofonu daha çok bozabiliyor veya çalışmıyor).

wine 1.3.35 denedim ses geliyor.ama mouse çalışmıyor.playonlinux da rawinput olan wine ile oyun içinde mouse kullanılabiliyor mu? kullanılabiliyorsa nasıl yüklerim.o verdiğin linkteki yönteme baktım ama beceremedim mouse olayını :(

KemalALKIN

Alıntı yapılan: xghostxd - 21 Aralık 2011 - 02:11:41

wine 1.3.35 denedim ses geliyor.ama mouse çalışmıyor.playonlinux da rawinput olan wine ile oyun içinde mouse kullanılabiliyor mu? kullanılabiliyorsa nasıl yüklerim.o verdiğin linkteki yönteme baktım ama beceremedim mouse olayını :(
Arkadaşım sana dedimki; Playonlinux programında wine sürümlerini yönet kısmından rawinput olan wine ile yap bunu bende yapamadım dedim. Rawinput olan wine ile çalışıyor yani bizim için derlemişler yoksa anlatım elle derlemek. 1.3.35 ile değil 1.3.34 sürümü için rawinput2 var şimdilik en son :) çalışıyor onla. NOT: Eğer homefront oyununda sağa sola tam dönmezse bir kez nişancı gözü ile bakıp hareket et sorun gider.
www.tckemal.ist

xghostxd

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 21 Aralık 2011 - 11:26:52
Alıntı yapılan: xghostxd - 21 Aralık 2011 - 02:11:41

Arkadaşım sana dedimki; Playonlinux programında wine sürümlerini yönet kısmından rawinput olan wine ile yap bunu bende yapamadım dedim. Rawinput olan wine ile çalışıyor yani bizim için derlemişler yoksa anlatım elle derlemek. 1.3.35 ile değil 1.3.34 sürümü için rawinput2 var şimdilik en son :) çalışıyor onla. NOT: Eğer homefront oyununda sağa sola tam dönmezse bir kez nişancı gözü ile bakıp hareket et sorun gider.

demek istediğini şimdi anladım.ben sandım elle kurup yaptın.derlenmiş hali olacağı aklımdan geçmedi :) evet bende şimdi denedim süper çalışıyor.çok teşekkür ederim :)

KemalALKIN

Artık tamamen sorunsuz şekilde winehq ile çalışıyor. Bilginize sunarım.
www.tckemal.ist