[NASIL] JDK - Java Derleyici / NetBeans Ve Eclipse Kurulumu (Güncel)

Başlatan karboran, 14 Kasım 2011 - 00:54:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karboran

@nuked hazırladığın dökümanıda ekledim anlatıma eline sağlık
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

holmiyum67

merhabalar ubuntu 12.04 kullanıyorum dediğiniz gibi netbeans 7.3.1'i kurmaya çalıştım ama kurulmadı teminal kodları aşağıdadır

birtan@ubuntu:~$ cd Downloads
birtan@ubuntu:~/Downloads$ ls
eclipse-cpp-indigo-SR2-incubation-linux-gtk-x86_64.tar.gz
eclipse-dsl-kepler-R-linux-gtk-x86_64.tar.gz
Howto - Community Ubuntu Documentation.pdf
Kurulum (Güncel).pdf
netbeans-7.3.1-javaee-linux.sh
npp.6.3.Installer.exe
npp.6.4.2.Installer.exe
opencv-2.4.5
ubuntuTerminalKomutları1.pdf
birtan@ubuntu:~/Downloads$ sudo sh netbeans-7.3.1-javaee-linux.sh
[sudo] password for birtan:
Configuring the installer...
Searching for JVM on the system...
Extracting installation data...

Installer file /home/birtan/Downloads/netbeans-7.3.1-javaee-linux.sh seems to be corrupted

[eklenti yönetici tarafından silindi]

karboran

Alıntı Yap
Installer file /home/birtan/Downloads/netbeans-7.3.1-javaee-linux.sh seems to be corrupted

"seems to be corrupted" bozuk gibi görünüyor . indirirken bi sıkıntı olmuş olsa gerek , tekrar indirip dener misiniz .
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

holmiyum67

evet bende az önce denedim yeniden indirmeyi dosyada sorun varmış şimdi kurabildim teşekkür ederim:)

iHakan4s

Ellerine sağlık.

Eclipse ile de çok rahat GUI tasarlanabilir :)

cepyusuf

Arkadaşlar ben ilk defa ubuntuya eclipse yüklüyorum. Şu onda terminal üzerinden kuruluyor. Burada anlatıldığı gibi deb paketini oluşturup kurmamız gerekiyormu acaba ?
Selam ve dua ile ...

if

İster deb oluştururssun ister Ubuntu deposundan yüklersin. Orada ikisi de anlatılmış.

cepyusuf

Selam ve dua ile ...

narengi

An error had occured. Please see the log file:

C:\Program Files\eclipse\configuration\1362989254411.log. hatasını nasıl düzeltebilirim?

plazma

[mention=622411]@narengi[/mention] işletim sistemi hangisi?

plazma

[mention=622615]@narengi[/mention] Linux/Gnu forumu burası, windows forumlarında aramanız gerekecek sorunun çözümünü malesef.

semih85

Herkese selamlar. Ben ilgili tüm kurulumları yaptım fakat son kurulum yaparken JDK'nın yerini göstermedim. Aşağıdaki resimde JDK kısmını göstermedim. Onu nasıl göstereceğim.

~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

gocen

Arkadaşlar, Ubuntuya Netbeans kurulumunu bir arkadaş çok güzel anlatmış, tavsiye ederim

http://hrzafer.com/linux-uzerine-netbeans-kurulumu
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

oli3133

oracle-java8-installer paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.

N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-java-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: 'oracle-java8-installer' paketi için kurulum adayı yok

Oracle JDK kurulumu için bu hatayı alıyorum. Bunu nasıl çözebilrim arkadaşlar ?

Empat

[mention=645753]@oli3133[/mention]

Lütfen sorununuz için ilgili bölüme, yeni bir konu açınız ve gerekli çıktıları konu içerisinde, code etiketleri arasında belirtiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

oli3133

/bin/sh "/home/oli/netbeans-8.2/bin/netbeans"
WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory (file:/home/oli/netbeans-8.2/platform/lib/boot.jar) to field java.net.URL.handler
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

Arkadaşlar terminalden netbeans bu şekilde çalıştırıyorum ama " yeni proje oluştur " butonuna basıyorum ama bi tepki vermiyor program. JDK ' da kurulu ama hala kullanamıyorum netbeans'i. Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar ?

Empat

[mention=646022]@oli3133[/mention]

Sorununuzun çözümü basit. Fakat bu konu altında, farklı sorunlar çözerek, konunun odağının dağılmasını istemiyoruz.

Lütfen sorununuz için ilgili bölüme, yeni bir konu açınız ve gerekli çıktıları konu içerisinde, code etiketleri arasında belirtiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

tyko

Konu sahibi tarafından 1.3 başlığı altında paylaşılan kodların sondaki iki satır birbirini tekrar ediyor.

...
...
...
sudo update-alternatives --config java (bu komuttan sonra uygun seçimi yapıp enter tuşuna basıyoruz)
sudo update-alternatives --config java (bu komuttan sonra uygun seçimi yapıp enter tuşuna basıyoruz)

Son iki satır şöyle olabilir.

sudo update-alternatives --config javac (bu komuttan sonra uygun seçimi yapıp enter tuşuna basıyoruz)

Bu düzenlenme ile 1.3 başlığı altındaki kodlar şöyle olmuş olacak.

tar -xvf xxxx.tar.gz (Dosyayı tar'dan çıkarıyoruz)
sudo mkdir -p /usr/lib/jvm/  (kurulum için gerekli dizini oluşturuyoruz)
sudo mv jdk1.xx /usr/lib/jvm/. (çıkarttığımız dosyayı taşıyoruz)
sudo update-alternatives --install /usr/bin/java java /usr/lib/jvm/jdk1.xxx/bin/java 2000 (javayı sisteme tanıtıyoruz)
update-alternatives --install /usr/bin/javac javac /usr/lib/jvm/jdk1.xxx/bin/javac 2000 (javacı sisteme tanıyoruz)
sudo update-alternatives --config javac (bu komuttan sonra uygun seçimi yapıp enter tuşuna basıyoruz)