Veri Kurtarma Yazılımı

Başlatan erdaltaskesen, 13 Kasım 2011 - 16:39:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdaltaskesen

Benim Ubuntu kurulu sistemimde YEDEK isimli bir klasör vardı. Masaüstünde kayıtlıydı. Yani hem klasör ismini hem de yolunu tam olarak biliyorum.

Sonra bu bilgisayara yeniden Ubuntu kurdum. Bu klasörün yedeğini almayı unutmuşum. Bunun için hangi programı önerirsiniz. Birkaç program denedim ama saçma sapan sonuçlar alıyorum. Ziyaret ettiğim web sayfaları içerisindeki cache dosyalarını felan bile kurtarmaya çalışıyor, böyle olunca asıl dosyalarımı bulamıyorum. Özellikle önceki sistemdeki klasör ismine göre falan arama yapabileceğimiz bir program varsa çok iyi olur.

rutku

Geçmiş olsun. TestDisk işini görecektir. Kurtaracağın verilerin kayıtlı olduğu harddiski başka bir bilgisayar 2. hdd olarak takıp öyle taratman daha sağlıklı olur.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

erdaltaskesen

Eski firefox cacheleri dahil her şeyi buluyor fakat asıl gereken dosyaları bulamadı.

rutku

Dikkatli kullanın. Her Türkçe belgeye bakın. Çözüm olmazsa İngilizce videoları ve anlatımları mevcut. Ben verilerimin yarısını kurtarmıştım. Eğer kaybettiğiniz verilerin olduğu hdd nin üzerine veri yüklemediyseniz kurtarılabilir.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

erdaltaskesen

"sonra bilgisayarıma yeniden ubuntu kurdum."

Üstüne Ubuntu ve bir ton program kurdum.

bytan

Söz konusu bölümü biçimlendirdiysen, üzerine veri yazdıysan aradığın verileri bulma ihtimalin azalır.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Mx0Ub

r-linux u tavsiye ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2011 - 03:08:29

http://www.r-tt.com/free_linux_recovery/Download.shtml
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan