Belgelendirme alt forumu

Başlatan yakusha, 20 Kasım 2011 - 03:04:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Linux Sistem Yöneticisi Eğitim Dökümanları -  t. turgay bilgin diye az önce bir dosya oluşturdum

şimdi

bu dosyayı forumda nasıl paylaşmalıyım?
bu dosyanın 3-5 yıl daha erişilebilir olmasını nasıl sağlayabilirim

mesela, sourceforge sitesi ne kadar kalıcıdır, böylesi döküman uploadları için uygun mudur, neden bizim bir döküman arşivimiz yok,

:)

Artık bu forumu kullanmıyor.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 20 Kasım 2011 - 03:04:27
mesela, sourceforge sitesi ne kadar kalıcıdır,

Bilemeyeceğim,
fakat mediafire ücretsiz kullanıcılarına,
yüklenen dosya indirildiği sürece veya kullanıcı hesabına giriş yaptığı müddetçe,
dosya'yı kaldırmıyor.
Silme öncesi dört tane e-posta ile kullanıcı bilgilendiriliyor.
ilk uyarı mail'i sonrası kendiniz bile indirseniz(farklıIP), erişilebilir süresini uzatmış olursunuz

burk

Dosyanın kalıcı olması yükleyene bağlıdır. :) Bir kere yükledim hep orada kalsın biraz
zor. Bazen forumlarda 2008'den kalma paylaşımlar görüyorum ki çoğu korsan. :)
Sen düşün insanlar ne kadar çok çaba harcıyor linklerin çalışabilir kalması için. :)
Sana tavsiyem varolan tüm alternatifleri kullanmandır. Bunun için;

• En çok tercih edilen bulut hizmetlerinin anketine bak ve en çok tercih edilen
    örneğin 3 tanesine yükleme yap.

• Kendi internet sitenin alanına yükleyerek paylaşım linki oluşturabilirsin.

• Rapidshare, Hotfile, Filesonic gibi çok tercih edilen paylaşım sitelerini kullan.

• Tabi sourceforge gibi siteleri de mutlaka kullan.
Bizim neden dökaman arşivimiz yok diyorsan bence bunun sebebi gerek olmayışıdır.

bytan

Dökümantasyon kelimesi yerine "belgeleme, belgelendirme" kelimelerini kullanmayı tercih ediyoruz. :)

Alıntı Yapbu dosyayı forumda nasıl paylaşmalıyım?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=244.0

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

matisse

Alıntı yapılan: bytan - 20 Kasım 2011 - 11:39:08
Dökümantasyon kelimesi yerine "belgeleme, belgelendirme" kelimelerini kullanmayı tercih ediyoruz. :)

Alıntı Yapbu dosyayı forumda nasıl paylaşmalıyım?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=244.0
Bu arada dokümantasyon olarak değiştirebiliriz.dökümantasyon- dokümantasyon*
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

zeusmaster

İsterseniz ben okuldan makineme ftp olarak açabilirim bütün dosyaları.sanırım bu şekilde daha kolay olur paylaşımlar ben silmediğim sürece kalır :)
Up and Running...

microanaliz

Linux belgeler olabilir.Ama artık böyle dökümanları kendi forumuzda e-döküman bölümü oluşturularak aktarılması lazım diye düşünüyorum ve insanlara yararlı olur sanırım.Galiba forum eğitim formuna dönüşüyor inşallah daha fazla insan sayısına ulaşacağız ülkemizde linux yazılım merkezi haline geleceğiz... :)
MicroAnaliz

yakusha

Alıntı yapılan: microanaliz - 20 Kasım 2011 - 22:32:39
Linux belgeler olabilir.Ama artık böyle dökümanları kendi forumuzda e-döküman bölümü oluşturularak aktarılması lazım diye düşünüyorum ve insanlara yararlı olur sanırım.Galiba forum eğitim formuna dönüşüyor inşallah daha fazla insan sayısına ulaşacağız ülkemizde linux yazılım merkezi haline geleceğiz... :)

ubuntu-tr türkiyenin en aktif linux topluluğu :) hepsine üye olan bir kişi olarak böyle bir şeyin olması için ufak tefek belirtiler görüyorum... bsd, pc-bsd, diğer özgür yazılımlar için de alt yapılanmalar olursa aktif olabilir...

lakin bunların hepsi geçici çözümler...

bill gates babam olur :) diyecek bir proje var kafamda.

eribol

Şakayla da olsa siyasi/ideoloji içerikli bir iletiden şahsım adına rahatsız oluyorum.

yakusha

:) tamam, bill gates diyelim, isim önemsiz, makamı için anıldı kendisi... editleyip değiştiriyorum...

heartsmagic

Zamanında bir indir projemiz vardı zaten. Dosya yüklemesi de oluyordu oraya. Kişisel olarak düşünülecekse kalıcı olması açısından Sourceforge sağlamdır bence. Fakat sadece belgelendirme paylaşımı için politikaları nasıldır bilemem. Ubuntu One gibi bir servis sanırım gayet güzel olabilir bu iş için.

Bizim sunucu ile biraz işimiz var. Bir süre sonra bazı değişiklikler olacak (siz hissetmeseniz bile). O işlerin arasında bir tane proje düşünebiliriz. Fakat herkese açık olur mu bunu bilemiyorum, sözünü de veremiyorum. Belki sizlerden harici bir yere yüklemenizi isteriz, ardından biz kendi sunucumuza alırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

microanaliz

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 20 Kasım 2011 - 23:30:28
Alıntı yapılan: microanaliz - 20 Kasım 2011 - 22:32:39

ubuntu-tr türkiyenin en aktif linux topluluğu :) hepsine üye olan bir kişi olarak böyle bir şeyin olması için ufak tefek belirtiler görüyorum... bsd, pc-bsd, diğer özgür yazılımlar için de alt yapılanmalar olursa aktif olabilir...

lakin bunların hepsi geçici çözümler...

bill gates babam olur :) diyecek bir proje var kafamda.
Merak ettim projenizi açıklarsanız sevinirim saygılar...
MicroAnaliz

yakusha

:) hakan uyguna, lkd başkanına inşallah açıkladıktan sonra açıklayacağım, idea is simple... mesele yapılabilirlik.