[Çözüldü] Wubi ile C'ye Ubuntu kurma sorunu

Başlatan mahferer, 13 Kasım 2011 - 11:49:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahferer

Merhabalar,

Wubi ile Windows7'li C:\'ye 10 GB Ubuntu kuracağım ama Wubi " ubuntu-11.10-wubi-amd64 tar.gz " dosyasını indiriyor. Benim makinem amd64 değil, intel. Bu nedenle yanlış olmasın diye iptal ettim. Biraz araştırdım. Şöyle bir yazı buldum;

"Ubuntu imaj dosyan hazırsa, Wubi'nin dizinine kopyalayarak indirmesine gerek kalmadan kurabiliyorsun. Ben öyle yaptım. İmaj dosyasını koymanız gereken yer C:\wubi\install klasörü. Benim makinem için gerekli olan Ubuntu imaj dosyası ubuntu-7.04-alternate-i386.iso. Sizdekinin doğru imaj dosyası olduğuna dikkat edin (desktop değil alternate) "

Şimdi :)

1-torrentten "ubuntu-11.10-alternate-i386.iso" indiriyorum ama Wubi " *.tar.gz " uzantılı indiriyordu. Yine mi yanlış indiriyorum?
2-" C:\wubi\install " klasöründe başka şeylerde var (preseed.cfg, wubildr-disk.cfg, Boot klasörü) Bunları sileyim mi?

İyi pazarlar..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2011 - 12:49:33

Hımm.. " Wubi.exe ile iso dosyasını aynı klasör içine yerleştir " Az okumuşum.. :)

bytan

Bu arada amd64 olması işlemci mimarisinin 64 bit olduğunu gösterir; intel olup olmamasından bağımsızdır.

Şu an kurulumun gerçekleşti mi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mahferer