ubuntu 11.10 donuyor.

Başlatan choppers, 11 Kasım 2011 - 15:20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

choppers

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29701.msg363898#msg363898

ubuntu default haliyle kullandim. degisiklik yapmadim. guncellestirmeleri haricinde program yuklemedim. (smplayer+vlc haricinde)
zaten yukarida belirttim.1 hafta oncesinde kurulu olan tertemiz ubuntu 11.10.kurarken sordugu ve centikledigim 3.parti yazilim kurulumunu da belirtmek isterim.
XFC ve LXD kullaniminda bilgisayarin olur olmaz fan sesinin yukselmesi, mouse tiklamalarini hissetmeme,harici diskimden dosyalarin silinmesi sirasinda yetkiniz yoktur mesajı,ekran kartini tanimamasi,firefox kullaniminda flash izledigim sitelerde kasmasi, ofis programlarının degisikligi,ufak tefekleri saymiyorum vs...
su an ki sorunum 11.10 ubuntu da harici disklerime yedek alırken dosya aktarimi ve bilgisayarimin kapanmasi sirasinda pc donuyor.cikti nerden nasil alinir izahatta bulunur iseniz gonderebilirim.
gecen gun daha buyuk boyutlu mkv film 15 gb civarı arkadasin haricisinden alirken dondu.
yedeklerim genelde ofis dosyalarindan ,pdf'lerden  olusan 350 mb civarı gibi dun aktarırken dondu ve bayagi korkuttu beni.

ubuntu 10.10 kullandigim zamanlarda aktarim yaparken world-excel acik calisiyor, film izliyor,firefoxda internette geziniyor,daha bir suru islemi bir arada yapiyor takilmiyor,korkmuyordum.bir islemi yapiyorken ,engellemesin,agirlasmasin,donmasin korkusu ile digerini kapatayim endisesi tasimiyordum.
hatta direk harici uzerinden world yada excel calistigim oluyordu. ancak simdi cekiniyorum takilirsa diye.
harici surekli takili yani anlayacaginiz. tabii birde bilgisayari kapat komutunu verdigimde donmasi var.kapanmiyor bilgisayar oyle kaliyor.
donmalar, takilmalar  surekli degil ummadiginiz dalip gittiginiz bir anda bakmissiniz ki pc donmus.
sunu da belirteyim uzundur bilgisayarimda parca degisikligi yapmadim.cocuklar misal windows da oyun oynuyorlar ayni bilgisayar.
hani deyecegim takilsa ordada takilmasi gerekmezmi.
nacizane gorusum ubuntu cok cok iyi muhakkak arizalarda zamanla cozulecek de ne zaman?...

heartsmagic

Alıntı yapılan: choppers - 11 Kasım 2011 - 15:20:48
nacizane gorusum ubuntu cok cok iyi muhakkak arizalarda zamanla cozulecek de ne zaman?...

Ne zaman derken senin için ne zaman olmalı. Sorun yaşamayanlar da var. Bu şekilde başlamak istemezdim cümleye, fakat sen bu şekilde bitirince mecbur kaldım.

Sorunlarına geçersek. Yedek almaktan kastın kopyalama yapmak. Peki bu meseleyi diğer masaüstü ortamalarında denedin mi? Kuruluysa eğer Gnome Shell üzerinde, hazır kurulu olan Unity 2B üzerinde? Kopyalama işini arayüz üzerinden değil de mesela uçbirim üzerinden denedin mi? Basit bir mv veya cp komutu ile örneğin. Meseleyi daraltma adına soruyorum bunları.

Kapanma sorunun için. ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş giriş yap.
sudo service stop lightdm
sudo shutdown -h now
ile sistemi kapatmayı dene. Ubuntu logosu falan çıkarsa F1 ile uçbirime geri düşüp nerede takıldığını görmeye çalış.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

experotux

caught signal 15

Bende böyle yazıp bekliyor
Kapanma süresi 14 sn
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

choppers

heartsmagic, saygideger arkadasim, konuyu tamamiyle kaldirabilirsiniz. sorun bendeymis. kullanmayi bilmiyorum ya da evham diyelim. olmayan arizanin cozumu de beklenmez. benim disimda kullanicilar sorun yasamiyorsa acilan bu konunun tek bir amaci olablilr o da duzeni bozmak, huzursuzluk yaratmak, isletim sistemini kotulemek.
lutfen sizden rica ediyorum, yanlislik oldu actim bu konuyu, silin tamamen. saygilar efendim...

heartsmagic

Anlayamadım durumu. Bu bir tepki mi yoksa cidden mi sorun yok? İkincisi olduğunu sanmıyorum. Düzeni bozmak demedim ben, yoruma ufak bir yorum getirdim ki sen ne kadar sakinsen ben de o kadar sakindim, hâlâ da öyleyim.

Sorunlarımız çok, dağ gibi hem de. Hem bizim forum hem de genel forum bunun en büyük ispatı. Gözden kaçan husus şu ki, kullanıcılar her sorun yaşadığında "ne zaman bitecek bütün bu sorunlar" diyorlar. Cevap basit aslında: Hiçbir zaman. Bu kadar güncel ve sık devinen bir ortamda sorunlar bitmez ne yazık ki. Birilerinin sorunları çözülürken başkaları başlar. Sıfır sorunlu sistemleri görmek neredeyse imkânsızdır.

choppers

Saygıdeğer arkadaşım @heartsmagic, ne alınganlık ne de sinir.Lütfen yanlış anlama.Sadece sabırsızlık.Ubuntu forum sizler sayesinde gerçek bir "Paylaşım" platformu. Kimse tarafından inkar edilemez.Teşekkürler ilgi ve alakalarınıza...

heartsmagic

O zaman ilk durum geçerli? Peki sorun nasıl çözüldü?