[Çözüldü] KDE üzerinde Audacious çalışmıyor.

Başlatan fotomusa, 25 Ağustos 2008 - 16:42:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fotomusa

ubuntu kullanırken audacious kullanıyordum, sonra kubuntuya yani kde masa üstüne geçtim * yalnız o zamandan sonra audacious çalışmaz oldu bozuk gtk motoru kullanıı uyarısı diye bir uyarı veriyo ve çalışmıyo adepten kaldırdım sudo apt-get instal audacious diyerek yaniden kurmak istedim peketi bulamadı adepten tekrar kurdum ama aynı hata neden olbilir.

atomkarinca

System Settings de apperarence (görünüm) diye bir bölüm olacak oradan kullandığın gtk temasını değiştirmeyi dene.

fotomusa

sistem ayarları-görünüm den tema deyiştirme yerini bulamadım zaten nasıl tema deyiştirecegimi ögrenmek istiyordum buda vesile olmuş olur. görünümde ikonları deyiştirebiliyorum pencere kenarlarını, yazı tiplerini deyiştirme yeri var yanlız tema diye bir bölüm yok

atomkarinca

Benim dediğim senin istediğinden  farklı bir şey kde teması ayrı bir olay. Oralarda gtk yazan bir yer olmalı istersen biraz karıştır.

fotomusa

gtk yazan yeri buldum artık hata mesajı vermiyor ama hala çalmıyor

Düzeltme:  tamam nihayet düzelttim audacious- secenekler-ses-mevcut çıkış eklentisini deyiştirince oldu yardımlar için çok teşekkürler. bu arada kde teması deyiştirme olayı nasıl oluyo ben beceremedimde

atomkarinca

kcontrol kurulumu bilemiyorum, ön tanımlı gelmez. Kde'nin derlenmesiyle elde edebilirsin yani zor iş. Belki kuruludur;
Alt+f2
kcontrol

fotomusa

kcontrol kuruluymuş biraz araştırma yaptım da kde de tema olayı gnomedeki kadar kolay deyil anladıgım kadarıyla o yüzden fazla ugraşmayacagım şuanlık
teşekkürler

atomkarinca