Firefox 3 için indirme rekoru kırıldı!!!

Başlatan komikimben, 19 Haziran 2008 - 15:44:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

Firefox Site Problemlerine Rağmen Başardı:

Firefox 3'ün final sürümü dün downloada açılmıştı. Hedefledikleri, 24 saat içinde 5 milyon yüklemeye ulaşmak zor görünüyordu, daha önce çoğu yazılım için 24 saatteki kayıt tutulmadığı için rastgele bir sayı - çünkü siteleri aşırı yüklenmeden dolayı çökmüş, erişilemez hale gelmişti.

Buna rağmen, site yöneticileri sitenin yedeğini getirmeyi başardılar, ve şu anda Firefox'un Guinness Rekorları sayfası 5 milyon sayısının geçildiğini gösteriyor. SpreadFirefox sayfasında ise 24 saat içinde 8 milyondan fazla yükleme olduğu yazıyor, destek veren herkese teşekkürler sunuluyor. An itibariyle Türkiye saati 00:05 ve download sayacı 11,123,462 'i gösteriyor (yüklemenin açılmasının 28 saat 5 dakika sonrasının sonuçları). Türkiye de bu sayıya 82,301 download ile katılmış. Yüklemelerin dörtte birine yakını Amerika'dan gelirken, İspanya, İran, İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkeler onu izlemiş. Artık bu rekoru kırmak için birilerinin 24 saat içinde 10 milyon sayısına ulaşmaları gerekecek. Firefox ekibi, iyi iş çıkardı.

kaynak: http://www.bildirgec.org/yazi/firefox-site-problemlerine-ragmen-basardi
            http://mashable.com/2008/06/18/firefox-record/
            http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/

heartsmagic

Türkiye'deki kaynağı da belirtelim lütfen. Ben düzeltiyorum ikinci defa.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Tebrikler, ben başarılabileceğine inanıyordum. Firefox 3 çok güzel olmuş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

maxspacemax

Firefox açık kaynak kod dünyasının göz bebeği
Başaracağını biliyordum. Açık kaynak kodun önü çok açık

Bu arada toplam download 11,463,637 olmuş. Diyecek söz bulamıyorum :D

Sypro

Alıntı yapılan: maxspacemax - 19 Haziran 2008 - 17:52:17
Firefox açık kaynak kod dünyasının göz bebeği

Keşke windows üzerindeki FF kullanıcıları da bunun bilincinde olsa.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

fadike

Açık kaynağın gözbebeği demek eksik kalmış biraz: amiral gemisi artık. Mozilla sadece FireFOx değil birçok proje ile göz dolduruyor, tekellerin korkulu rüyası oluyor.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

ufuk_k

Ein Führer

sizde aşağıdaki gibi bir teşekkür istiyorsanız linki kullanabilirsiniz firefox'umuzun rekor kırdığını hatırlatan hoş bir hatıra olur... :)
<hoş unutulmaz ama olsun :)>

http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/certificate_form

forumlarada arama yaparken ne arayacağımızı iyi bilmek gerekiyormuş. (bkz.:tecrübe ettim)

fallenangel

çok hoş bir hatıra gerçekten.uzun bir süre saklıycam sanırım.
ben bir arch linux özürlüsüyüm lütfen üstüme gelmeyin :(

ironic

ff yi indirmeden rekor a katıldığıma dair adıma sertifika almıştım. :D rekor girişimine  saygım var ama ciddi bulmuyorum. tamamen fanatiklik. Pisko kullanıcılar kaç kere indirmiştir merak ediyorum. :) ip tabanlı her ip den tek indirme eylemi rekor listesine eklenmiş mi? (tabi bu bayağı zor ama ciddi bir rekor olduğunun en büyük kanıtı)
Rekor günü ,ff ofis resimlerine baktığımda her birinin elinde laptop hepsi bitik bir vaziyette  :P ,sanki geceden sabaha ha bire bişeyler indirmişler havası sezinledim.  Ha ha. Tabi bir varsayım.(neden gerçek olmasın) ;D

maxspacemax

Alıntı yapılan: ironic - 25 Ağustos 2008 - 13:46:12
ff yi indirmeden rekor a katıldığıma dair adıma sertifika almıştım. :D rekor girişimine  saygım var ama ciddi bulmuyorum. tamamen fanatiklik. Pisko kullanıcılar kaç kere indirmiştir merak ediyorum. :) ip tabanlı her ip den tek indirme eylemi rekor listesine eklenmiş mi? (tabi bu bayağı zor ama ciddi bir rekor olduğunun en büyük kanıtı)
Rekor günü ,ff ofis resimlerine baktığımda her birinin elinde laptop hepsi bitik bir vaziyette  :P ,sanki geceden sabaha ha bire bişeyler indirmişler havası sezinledim.  Ha ha. Tabi bir varsayım.(neden gerçek olmasın) ;D

Sadece varsayım.
Lapis Linux'ten Hotmail'i açtığımda Lütfen tarayıcınızı güncelleyin uyarısı alıyorum. Hotmail bana üç seçenek sunmuş Internet Explorer , Firefox , Safari
Ne dersiniz bu işe

FUBU

Alıntı Yapff yi indirmeden rekor a katıldığıma dair adıma sertifika almıştım. Kahkaha rekor girişimine  saygım var ama ciddi bulmuyorum. tamamen fanatiklik. Pisko kullanıcılar kaç kere indirmiştir merak ediyorum. Gülümseme ip tabanlı her ip den tek indirme eylemi rekor listesine eklenmiş mi? (tabi bu bayağı zor ama ciddi bir rekor olduğunun en büyük kanıtı)
Rekor günü ,ff ofis resimlerine baktığımda her birinin elinde laptop hepsi bitik bir vaziyette  Dil çıkaran ,sanki geceden sabaha ha bire bişeyler indirmişler havası sezinledim.  Ha ha. Tabi bir varsayım.(neden gerçek olmasın) Sırıtan

ya tabi haklısn da bence burada amaç farklı.
amaç sadece reklam yapıp ff3 ün sesini duyurmaktı ve bence bu amaca da ulaşıldı. yani ff3 ün çıkışını ilgi çekici bir olayla diğer insanlara tanıtmaktı amaç. yoksa tabi ki senin dediğin gibi rakamlar gerçekleri yansıtmıyordur ama önemli de değil yani..

Alıntı YapLapis Linux'ten Hotmail'i açtığımda Lütfen tarayıcınızı güncelleyin uyarısı alıyorum. Hotmail bana üç seçenek sunmuş Internet Explorer , Firefox , Safari
Ne dersiniz bu işe
ya bu sorun bende de var. sadece hotmailde de değil. geçen google maps saçma sapan bir şekilde açıldı. tarayıcınızı güncelleyin diyor google maps.. allahtan opera var  :)

maxspacemax

Lapis linux'te Firefox3'e terfi edebiliyorsak edelim. Lapis Linux Firefox 2 ile geliyor .

heartsmagic

Başka bir başlığın konusu bu mesele. Ancak belirteyim Lapis deposunda testing altında Firefox3 mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.