[Çözüldü] Gnome Classic'te Saatin Yerini Değiştirmek

Başlatan kaiser, 05 Kasım 2011 - 20:16:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaiser

Merhabalar,
Gnome3 kullanıyorum. Araç çubuğunun (veya menü çubuğumu dersiniz bilmiyorum) ortasında bulunan saati sağ tarafa nasıl alabilirim acaba?
Selamlar...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaiser

İlgi için teşekkür ederim fakat uğraşmama rağmen çözemedim. Verdiğiniz bağlantıdan konu ile ilgili .js uzantılı bir dosya indirdim fakat orda kalakaldım.

alquirel

Alıntı yapılan: kaiser - 07 Kasım 2011 - 20:06:12
İlgi için teşekkür ederim fakat uğraşmama rağmen çözemedim. Verdiğiniz bağlantıdan konu ile ilgili .js uzantılı bir dosya indirdim fakat orda kalakaldım.

@kaiser, bu adrese gittikten sonra ekte vereceğim ekran görüntüsünde olduğu gibi, zip yazan düğmeyi bul ve tıkla, eklentiyi zip arşivi şeklinde indirmeni sağlar.

Sadece js uzantılı dosya ile kurulumu halledemezsin zaten, ek olarak bir de json uzantılı dosya lazım.
Eğer @heartsmagic'in verdiği ikinci bağlantıdaki başlığı okusaydın ne yapman gerektiğini anlardın.

İndirdiğin zip arşivini gnome-tweak-tool penceresinde Shell Extensions bölümü altındaki "Install Shell Extension" yazan yerde açarak kurulumu halledebilirsin.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kaiser

ikinci bağlantıyı da okumuştum zaten fakat "shell extension"a girdiğimde karşısında hiçbir ayar yok. Diğer sekmelerde bir çok ayar var ama shell extension sekmesinde yapılacak bir şey yok. Buna bağlı olarak gnome-tweak-tool ile halledemeyeceğimi düşündüm. Selamlar..

alquirel

Gnome Tweak Tool penceresinde çerçeveye aldığım şu bölümdeki düğmeye tıkladığında açılan pencerede indirdiğin zip arşivini seçerek kurabilirsin.

Eğer bu çerçeveli kısım da yoksa zip arşivinin içindeki (move-clock@abcdefg.com benzeri bir isme sahip olan) dizini olduğu gibi ~/.local/share/gnome-shell/extensions dizini altına taşı. (Bu dizin yoksa kendin oluşturabilirsin.)

Daha sonrasında Alt F2 ile çıkan komut penceresine "r" yazıp Enter'a bas. Gnome Tweak Tool penceresinde eklentiyi etkinleştir.

kaiser

Beim gnome tweak'te ilgili yere girdiğimde şöyle bir ekran çılıyor, sizdeki gibi sağdaki pencerede parametre seçenekleri çıkmıyor malesef :(

[eklenti yönetici tarafından silindi]

alquirel

@kaiser, senin masaüstün malesef Gnome Shell değil Gnome Classic.
Shell eklentilerinin Gnome Classic oturumunda işe yarayıp yaramadığını tam bilmiyordum ama senin sorununa bakarak rahatlıkla "işe yaramaz" diyebilirim.

Senin sorunun cevabı da şurada : http://askubuntu.com/questions/65873/how-do-i-move-the-clock-in-gnome-classic

Yapacağın şey, Alt tuşuyla (veya Win+Alt tuşlarıyla) birlikte panele sağ tıklamakmış.

kaiser

Alıntı yapılan: alquirel - 08 Kasım 2011 - 22:34:09
@kaiser, senin masaüstün malesef Gnome Shell değil Gnome Classic.
Shell eklentilerinin Gnome Classic oturumunda işe yarayıp yaramadığını tam bilmiyordum ama senin sorununa bakarak rahatlıkla "işe yaramaz" diyebilirim.

Senin sorunun cevabı da şurada : http://askubuntu.com/questions/65873/how-do-i-move-the-clock-in-gnome-classic

Yapacağın şey, Alt tuşuyla (veya Win+Alt tuşlarıyla) birlikte panele sağ tıklamakmış.

Çok teşkkür ederim. Problemi bu şekilde çözdüm.

alquirel

Alıntı yapılan: kaiser - 08 Kasım 2011 - 23:33:26
Çok teşkkür ederim. Problemi bu şekilde çözdüm.

Rica ederim. Neyse ki ekran görüntünü paylaştın, yoksa uğraşıp duracaktık ;)