[Çözüldü] 11.10 thunderbird donma sorunu

Başlatan andacm, 03 Kasım 2011 - 15:26:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andacm

Arkadaslar,
Ubuntu 11.10 geçtigimden beri Thunderbird kullanamıyorum. Program açılıyor, iletiler yükleniyor yazıyor ve program donuyor. Çözümü var mı?  Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum.

speakerXXL

Thunderbird'ü aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırarak başlatınız. Uçbirimde alacağınız çıktı sorunun çözülmesinde yardımcı olabilir.

thunderbird

andacm

uçbirimde çalıştırdım ama herhangi bir çıktı vermedi. sadece programı çalıştırdı. hiçbir şey fark etmedi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Kasım 2011 - 15:56:08

ben daha önce de Thunderbird kullanıyordum yani bilgisayarda kuruluydu. 11.10da default olarak verildiği için ikisi arasında bir çakışma olabilir mi? sadece bir tahmin

heartsmagic

Yükseltme lile mi geçtin 11.10'a?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andacm

heartsmagic

Peki, şunu deneyelim önce, TB kapalıyken:
mv ~/.thunderbird ~/.thunderbird.yedek komutnu uygula. Tekrar TB'yi aç, sıfırdan bir yapılandırma yap. Deneme için yapıyoruz bunu, bakalım sıfır yapılandırma ile sorun olacak mı. Eğer olursa hata yakalama için farklı şeyler denememiz gerekecek.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andacm

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ben bilgisayara bir şey olursa diye maillerimi D'de saklıyordum. Ve program açılınca otomatik olarak D'deki klasörler bağlanıyordu. ancak güncelleme yapınca bu klasörlere bağlanırken yavaslama oluyor ve doğru düzgün bağlanmaz hale gelmişti. Şimdi ben de maillerimi C'ye kopyaladım ve bir sıkıntı kalmadı. Artık arada sırada manuel olarak D'ye kopyalayıp yedeklerini alacağız. Herkese kolay gelsin.

bytan

Etiketlediğin için kapatacaktım konuyu ancak C ve D'yi tam olarak anlayamadım. C ve D win'e ait c ve d mi? Wubi olarak mı kullanıyorsun ubuntu'nu? Ve son olarak C kök dizin harici bir yer ise, D'ye bağlanırken sıkıntı yaratıp C'ye bağlanırken sıkıntı yaratmama sebebini anlamaya yardımcı olması açısından çıktılarını buraya aktarabilir misin?

cat /etc/fstab
mount
sudo fdisk -l
ls -l /media
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bytan

Alıntı yapılan: bytan - 10 Kasım 2011 - 20:49:42
Etiketlediğin için kapatacaktım konuyu ancak C ve D'yi tam olarak anlayamadım. C ve D win'e ait c ve d mi? Wubi olarak mı kullanıyorsun ubuntu'nu? Ve son olarak C kök dizin harici bir yer ise, D'ye bağlanırken sıkıntı yaratıp C'ye bağlanırken sıkıntı yaratmama sebebini anlamaya yardımcı olması açısından çıktılarını buraya aktarabilir misin?

cat /etc/fstab
mount
sudo fdisk -l
ls -l /media

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30325.0
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST