Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family

Başlatan Krazky, 31 Ekim 2011 - 23:23:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Krazky

Öncelikle herkese iyi geceler;

Bir ümitle yine deneyip başarabilir miyim diye sistemime tekrar Ubuntu 10.10 kurdum.  Ekran kartım başlıkta ve aşağıdaki çıktıdaki gibi... Ekran kartım olmayınca sistem sık sık kilitleniyor, donuyor veya kasılıyor... Bu durumda ne yapmalıyım? Bu ekran kartını yükleyebilecek miyim? Mutlaka ama mutlaka Ubuntu kullanmak istiyorum...

Not: Şu an mesa sürücüsü yüklü değil ama kasılmalar , kilitlenmeler mesa sürücü yüklü iken oluyor...

krazky@ubuntu:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
krazky@ubuntu:~$ glxinfo
'glxinfo' programı şu anda kurulu değil.  Kurulumunu şunu yazarak yapabilirsiniz:
sudo apt-get install mesa-utils
krazky@ubuntu:~$

heartsmagic

Mesa sürücüsü yüklü değil demişsin, sanırım bazı şeyleri yanlış anlıyorsun. mesa-utils sadece bir araç seti, mesa sürücüleri zaten sistemle beraber yüklü gelir ve Intel muhtemelen bu Mesa sürücüleri içinden kendine uygun olan bölümü kullanır. Kısacası sen bir şey yüklemesen de Intel kendisine ait bir sürücüyü kullanıyordur.

mesa-utils paketini kurup
glxinfo | grep render çıktısını buraya geç lütfen. Ayrıca sana ait daha önceden açmış olduğun bir başlık var mıydı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

morf

lspci -n
komutunun çıktısıyla http://kmuto.jp/debian/hcl/index.cgi genel bir kontrol sağlayabilirsin buradan.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

morf