[Çözüldü]Gnome Shell Bozuklukları (ATI/AMD)

Başlatan travego0403, 29 Ekim 2011 - 12:27:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Depolardan mı kurdun sürücüyü, yoksa elle indirip mi kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Torlak Qemâl

Sitesinden indirip, güncel sürücüyü kurdum.
"Mülkiyet hırsızlıktır." Pierre-Joseph Proudhon
Timeo hominem unius libri.

heartsmagic

Bu durumda güncel sürücü önerisi de suya düşüyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Torlak Qemâl

Belli ki artık alışmam gerekiyor bu duruma yeni güncelleme ya da gnome 3.4 gelene kadar. Bu durum bile büyük bir şey aslında. Gnome-shell ilk geldiğinde ekran kartı driverı ile kullanmak imkansızdı. Şükür diyelim... :)
"Mülkiyet hırsızlıktır." Pierre-Joseph Proudhon
Timeo hominem unius libri.

jaaaccckkk

Selamlar. Aranizda ve Ubuntu'da cok yeniyim. Ilk defa Ubuntu ile karsilasali 1 gun oldu sadece. Ancak sorununuzu ben de yasadim ve surada buldugum yontem ile cozdum. Daha tecrubeli arkadaslar yapilan islemin aciklamalarini yapacaktir, benim anladigim kadariyla daha eski bir surucuye donmus oluyoruz.

http://linux-software-news-tutorials.blogspot.com/2011/10/ubuntu-1110-oneiric-problems-with-ati.html

if

@jaaaccckkk, eski sürüme değil aksine daha yeni bir sürüme güncelleme yapılmış: 11.7'den 11.9'a yükseltilmiş. Şu an 12.2 sürümü en güncel olanı. Muhtemelen 11.7'den 11.9'a yükseltme yapılarak giderilen sorunlar 12.2'de de giderilmiştir.

Geri bildirim için teşekkür ederim.

jaaaccckkk

@if kusuruma bakma lutfen yanlis yazmisim. Evet ben de farkettim ki daha guncel bir surucu var. Simdi ise onu kurmaya calisiyorum forumdaki talimatlar dogrultusunda. Zira 1080p videolarda atlamalar yasiyorum. Ozellikle flashplayer videolarinda.

if

decent

@jaaaccckkk,
ATI sürücü kurulumundan sonra bağlantıdaki çıktıları görebiliyorsan sorunlar geride kalmış demektir.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30785.msg388562#msg388562

travego0403

Bu başlığı ben açmıştım, çözüldü diye etiketlemek bana mı düşer bilmiyorum? :)

Güncel AMD/ATI 12.2 sürüm numaralı sürücüyü kurunca Shell düzgün çalışıyor.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

zeusmaster

Ama hala bende sorunlar devam etmekte :) Bende @travego0403 açık bıraksan daha iyi olacak :)
Up and Running...

travego0403

Yeni sürücüyü başarılı bir şekilde kurdun mu? Çünkü eski sürücüyü kaldırıp yenisini kurmak oldukça sıkıntılı bir iş. Eskisini --force yani zorlayarak kaldırdıktan sonra sistem hiç açılmıyor anca tty1 konsoluna düşerek kurulabiliyor ve Shell düzgün çalışmaya başlıyor. Gerçi Shell kullanmıyorum ama sistemimin bir kenarında meraktan duruyor belki bende de başka sorunlar vardır. :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

if

Başlığı kilitleyeyim.

@bahdem, sizin sorunu ayrı bir başlıkta inceleyelim.