[Çözüldü]GNOME'da masaüstüne simgeler ekleme

Başlatan erdmgokhan, 13 Mart 2012 - 20:30:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdmgokhan

Herkese kolay gelsin arkadaşlar.
Ubuntu kurdum ama pardustan geldiğim için alışmam zor oluyor.KDE yerine GNOME olduğu için.Size birkaç sorum olacak bu konuyla ilgili.Çoğu kişinin şimdiden anladığı gibi windows gibi masaüstü yapmak istiyorum.Ubuntuyu kubuntuya çevirdim komutla işe yaramadı kuramadım.Sonra sıfırdan kubuntu kurdum bazı yerlerinde sorunlar çıktı.Tekrar ubuntu kurdum ama ben aynen windowstaki gibi simgeleri masaüstüne bırakmak istiyorum.Soldaki menüden kurtulup aşağıdan kontrol etmek istiyorum.Tarayıcımı açtığımda en alttaki çubuktan küçültüp büyütmek istiyorum çubuğun en sağında pil göstergesi güncellemeler tarih saat çıksın istiyorum.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.Anlaşılmayan noktaları yazarsanız tekrar açıklamaya çalışırım.Bunu yapabileceğim bir yöntem var mı bunu öğrenmek istiyorum.Tweak Tool u denedim ama tam olarak dediğim gibi olmuyor  araştırdım bulamadım bir de buraya sorayım dedim
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hermes

Merhaba. Ben de gerçi Ubuntu'yu yeni kullanmaya başladım. Daha önce Pardus kullanıyordum. Ubuntu'nun sadeliği kullanım kolaylığına aşık oldum diyebilirim. Ne var ki Unity'yi ben de beğenmedim. Bu yüzden Klasik Gnome kullanıyorum. Aşağıdaki adres işinize yarayabilir, benim yaramıştı.
http://www.omgubuntu.co.uk/2011/12/how-to-make-ubuntu-11-10-look-and-feel-like-gnome-2/

erdmgokhan

Çok teşekkürler hemen bakıyorum verdiğiniz linke.
Kolay gelsin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2012 - 22:01:42

Teşekkür ederim istediğim gibi oldu sağolun yardımınız için.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.