Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 34. sayısı

Başlatan FıratikUS, 28 Ekim 2011 - 21:52:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

" Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 34. Sayısı"                                              

Ubuntu 11.10 Oneiric OcelotSerkan Çalış
                              Deja Dup -  Çağrı Emer
         Gnome Shell'e Alışmak - İbrahim Altunok
                        Sparkleshare - Çağrı Emer
                               Treeline  - İbrahim Altunok
Eğitimde Devrim: Akıllı Tahta - Aysel Aksu
    İlkyar'larımız: Çocuklarımız - Aysel Aksu
          Gimpte İcon Yapıyoruz - Muhittin Bacı

Android Programlama: Birkaç Bilgi - Semetey Coşkun

SDL İle Oyun ProgramcılığıII - Sinan Ateş
             Programcı İpuçlarıII - UGT
Masaüstü Yarışması / Ekim -  Mightygleam

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=38
Blog Adresi: http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/ubuntu-turkiye-e-dergisi-sudo%e2%80%99nun-34-sayisi/

SDL yazısı ile ilgilenen arkadaşların kodlar için aşağıdaki iletiye bir bakmaları yeterli olacaktır...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30075.msg361384#msg361384
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

alquirel

FıratikUS

Çook çook çalıştık tüm ekip olarak.
Ekip adına Teşekkür ederim @alquirel  :)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

travego0403

Dergimizin ana ekseni Linux/Ubuntu, Özgür yazılım olmasına karşın farklı alanlardandan(Programlama, Teknoloji, ...) yazıların eklenmesiyle daha bir lezzetli hale geliyor. :)

Bu arada SDL oyun programcılığı yazısı ile ilgilenenler kaynak kodları ve gerekli grafik dosyalarını  buradan indirebilirsiniz.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

matisse

Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

bytan

Oku oku bitiremediğim için, ancak şimdi yorum yapabiliyorum. Hem içerik hem tasarım olarak yine güzel bir sayı çıkartmışsınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkürler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sem

Alıntı yapılan: alquirel - 28 Ekim 2011 - 22:35:06
Tasarımlar yine tek kelimeyle harika olmuş ;)

Senin gibi üyeler sayesinde çıkıyor böyle sayılar...

Alıntı yapılan: travego0403 - 29 Ekim 2011 - 15:24:44
Dergimizin ana ekseni Linux/Ubuntu, Özgür yazılım olmasına karşın farklı alanlardandan(Programlama, Teknoloji, ...) yazıların eklenmesiyle daha bir lezzetli hale geliyor. :)

Bu arada SDL oyun programcılığı yazısı ile ilgilenenler kaynak kodları ve gerekli grafik dosyalarını  buradan indirebilirsiniz.
Yooğunluk sırasında gözden kaçmış sanırım bu, ilk iletiye not düşüp senin bu iletini referans olarak veriyorum hemen...

Ek: Programcı İpuçlarına benim ismim yazılmış, onu da hemen düzeltiyorum... O yazıdaki payım UGT'deki diğer arkadaşlar kadardır sadece. Örneğin bu ay utdmr arkadaşım ile beraber hazırldığımız, hatta kendisinin benden çok daha katkısı olan bir ipucu bölümü hazırlanmış oldu...

Tüm ekibe sonraki sayılar için şimdiden başarılar diliyorum =)

UGT, alquirel ve TT ekibine ise dergi ekibi dışından en az dergi ekibi kadar destek verdikleri için ayrıca teşekkür ederim tüm ekip adına...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ekim 2011 - 23:21:44

EK 1: Tasarım ekibi için bir şey demeyegerek yok sanırım artık.. =)=)

EK 2: Yalnız dergiyi indirmiş bulunuyorum şimdi, programcı ipuçları için sadece ilk ileti değil dergide içindekiler bölümünde de Semetey Coşkun olarak geçmiş...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

yakusha

teşekkürler, az önce pardus e dergi 2. sayısıyla birlikte bir hamlede okuyup bitirdim...

Artık bu forumu kullanmıyor.

burk

Arkadaşlar elinize, emeğinize sağlık. Aslında küçük küçük merak ettiğim ancak araştırmak bir türlü aklıma gelmeyen ya da vakit bulamadığım birçok konuyu dergilerdeki yazıları okurken öğreniyorum. Dergi giderek daha da uzmanlaşıyor. Tasarımdan içeriğe çok güzel bir sayı çıkartmışsınız. Çok teşekkür ederim. :)

yusufkarakus

Ben bir türlü dergiyi okuyamıyorum, indirdikten sonra "dosya hasarlı veya eksik" uyarısı alıyorum. İki kere indirdim ama sonuç aynı. Üçüncüsünü kotalı internetten dolayı deneyemiyorum, yardım lütfen.

Rbbt

What happens when I become main source of a pain!!!

bytan

Öncelikle dosyanın sağlıklı inip inmediğini kontrol edelim. Dosyanın bulunduğu dizinde alttaki komutu yürüttüğünde ne döndürüyor?

md5sum sudo_28_ekim_2011_sayi34.zip
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Tuxie

Her zaman ki gibi olmuş yine süper bir sayı çıkarmışsınız.Emeğinize sağlık.Zevkle okuyorum.  :)