silkroad onlıneyı nasıl yuklerım

Başlatan msincar2, 24 Ağustos 2008 - 12:35:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

msincar2

silkroad hastasıyım ve yuklenmıyor nasıl yapabılırız lutfen yardım

Sypro

Biraz bilgi varseydiniz keşke. Ayrıca hoş geldiniz.

8.04'e kuranlar var, biraz bilgi alabilirsek yardım etmeye çalışırız. Bir de linux konusundaki tecrübeniz nedir onu da eklerseniz sevinirim.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

msincar2

lınuxt ubuntuya 4 gundur basladım 8.04 yuklu ubuntu olarak ve sro calısırsa kendı forum sıtem var en azından 50 kısıyı mıcrosf karsıtı yaparım

msincar2

ubuntu 8.04 yukledım 4 gun oldu tecrubem sıfır yanı

Sypro

Şimdi basitçe özetleyelim o zaman:

Öncelikle wine kuracaksınız. Depolarda da var fakat siz sitesinden son versiyonu indirin. www.winehq.org
Daha sonra silkroad client'ını indireceksiniz artık her neredeyse. Home dizinine kopyalayıp terminalde
wine DOSYA_ADI.exe
komutunu çalıştıracaksınız. Muhtemelen uygulamalar > wine > program files içerisine yerleşecek ve oradan kullanabileceksiniz (isterseniz kısayol da oluşturursunuz).

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eldirr

Merhaba,
Alıntı Yap
Öncelikle 'Wine' denilen programı edinmen gerekiyor; http://www.winehq.org/

1. Wine'ı indir ve yükle (veya siteden indirmek yerine depolardan kurmak için terminal penceresinde sudo apt-get install wine yaz)
2. Sonra Uygulamalar > Wine > Configure Wine
3. Bu pencerede, wine'ı Windows 98 veya XP mode olarak ayarla
4. Bir sonraki adım için 2 seçenek var;
-Silkroad'u baştan yüklemek
-Silkroad'u Windows dosyalarından kullanmak (Ubuntu'yu tamamen yükledin sanırım o yüzden 1. yol üzerinden anlatmaya devam edelim)

-Silkroad'u ilk kez yüklemek-
1.Silkroad yükleyicisini indirin.
2.Exe dosyasına sağ tıklayın ve Wine ile çalıştırın.
3.Oyunun yüklenmesini ve güncellenmesini bekleyin
4.Bu işlem sonunda masaüstünde oyunu çalıştırmak için kullanılabilecek bir Silkroad ikonu oluşması gerekmektedir.

Hepsi bu kadar.

Fakat Silkroad'u ubuntu üzerinde oynarken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var;
- Yüksek Ayarlarda oynarken 'water reflections'ı kapamalısınız.
- Oyun varsayılan Silkroad fontlarını kullanmak yerine, varsayılan Ubuntu Fontlarını kullanmaktadır, çok iyi görünmese de fazla sorun oluşturmamaktadır.

Kaynak : http://www.silkroadforums.com/viewtopic.php?f=5&t=94083&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Kaynak içerisinde ekran görüntüleri de mevcut.

maxspacemax

Ekran kartın linux tarafından destekleniyormu. Nvidia veya Ati
Wine  ile birçok oyunu sorunsuz oynayabiliyorum. Arkadaşımda Ati 512 Mb ekran kartı var . Oyun performansı mükemmel. Bende intel OB ekran kartı var. Ama ne yazık ki oyunlardan istediğim performansı alamıyorum.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=5391

3 Gold 2 Platinium

Mükemmel bir şekilde çalışır :D

matafleur

opusxx

Peki bu oyunu, nereye hangi klasöre Kurucaz ?  :-\
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

maxspacemax

Windows işletim sisteminde kurulduğu gibi kurulması lazım. Ben Metin2 arkadaşım World Of Warcraft'ı sorunsuz oynuyor. :D

opusxx

Allem ettim kallem ettim, wine'ın gösterdiği c klasörüne değilde garip gurüp klasörlere yükledim silkroadı :) silemedimde :) çalışmadı tabi. Ama bugün ubuntu 8.4 amd yi kurdum. Wine'ın bana ısrarla göstermiş olduğu c:  ye sonunda oyunu kurdum ve  güzelim '' crowded ' yazılarını uzun aradan sonra tekrar kavuşmuş oldum  :P. Oyuna girmeyi artık allah hak getire. Bir daha illallah ettim botmot kurmucam 50 lvl adamım ve kadim dostum kurt um banlanmış  :P
     Neyse burası silkroad formuna dönmeden. çok saolun...
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,