Lapis Linux için logo isteği.

Başlatan heartsmagic, 24 Ağustos 2008 - 04:54:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mozakca

Bence eleştirmekten ziyade herkes kendi çalışmasını burada paylaşsın. Tamam bitti bu kadar dediğimizde de bir anket oluşturup en iyi hangisiyse seçim yoluyla belirlensin. Bu şekilde yapılırsa logo çalışmasına destek olan kişilerin şevki kırılabilir. Eminim logo yapan arkadaş "Çok biliyorsan kendin yap!" diye içinden geçirebilir. (Çünkü insan oğlunun doğasında övülmek vardır. Olumsuz eleştirileri kaldırabilecek insan çok nadir çıkar.)

Not: Bu sözleri kendi açımdan söylemiyorum. Bu işte de zaten usta olduğumu söyleyemem.
sevgi, emek ister.

Eren

Münir bahsedilmek istenen buydu;

Bu logo kabul edilirse sorun yaratabilir diye uyarı yapıldı, kimsenin amacı seni üzmek ya da kırmak değil, amacımız ileride çıkabilecek sorunları önleyip Lapis'e zarar gelmesini engellemek. :)

atomkarinca

Şu ana kadar gelen çalışmalar içinde logo vasıfları taıyan sadece Münir'in çalışması var. Ama bu çalışma da malesef fedora logosuna çok benziyor. Ama Münir'in bu çalışmayı özgün yaptığına da kalpten inanıyorum. Ve bu gerçekten muhteşem logo için Münir'i tebrik ediyorum. Tek bir şey söyleyebilirim; ha gayret Münir Lapis logosunu yapacak biri varsa bu sensin. Çalışmaya devam.

ns

yeni logolari editleyerek değilde yeni mesaj olarak ekleseniz daha iyi olur. konu tekrar gözden geçirmek zor oluyor çünkü
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

mozakca

Alıntı yapılan: tanzer - 30 Ağustos 2008 - 14:42:14
ha gayret Münir Lapis logosunu yapacak biri varsa bu sensin. Çalışmaya devam.

Tamam o zaman bu işi münir yapsın. Bizden bu kadar.
sevgi, emek ister.

ns

@mozakca haklı bir tepki 
Alıntı yapılan: tanzer - 30 Ağustos 2008 - 14:42:14
Şu ana kadar gelen çalışmalar içinde logo vasıfları taıyan sadece Münir'in çalışması var. Ama bu çalışma da * maalesef fedora logosuna çok benziyor. Ama Münir'in bu çalışmayı özgün yaptığına da kalpten inanıyorum. Ve bu gerçekten muhteşem logo için Münir'i tebrik ediyorum. Tek bir şey söyleyebilirim; ha gayret Münir Lapis logosunu yapacak biri varsa bu sensin. Çalışmaya devam.

ama buda sadece bir yorum.(tanzerin kişisel görüşü) senden(forumdan) logo çalişmalarini isteyense heartsmagic. bu yüzden bence çalişmalarına devam et. (tabi karar yine senin )

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

atomkarinca

@mozakca; senin ve başka logo hazırlamak isteğinde bulunan arkadaşların şevklerini kırdıysam (mesajından en azından senin için böyle olduğu anlaşılıyor) sizden özür dilerim. Amacımın bu olmadığını bilmenizi isterim. Kaldiki @ns güzelce belirtmiş bu benim şahsi görüşüm ve ben forumdaki 1500 kişiden sadece biriyim. Yani forumun görüşünü dillendirmiyorum.
@ns bu haklı bir tepki değil. Herkes faklı tepkiler verebilir. @mozakca sadece tepki hakkını kullanmış.

mozakca

Evet münir arkadaşımızın yaptığı logo fedora'nın logosuna benzemiş olabilir. Bizler burada yapabildiklerimizi paylaşıyoruz. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Lütfen bundan iki önceki mesajımda da söylediğim gibi herkes çalışmasını yapsın her şey bittikten sonra fikirlerimizi söyleyelim.

Bundan önceki mesajımda gösterdiğim aşırı tepkiden dolayı da ayrıca bütün arkadaşlardan özür dilerim.

Alınmak yok yola devam. :)
sevgi, emek ister.

atomkarinca

@mozakca; bu gayretinden dolayı seni tebrik ediyorum.Hiç anlamam bu işlerden ama bir logoda ben hazırlayacağım. Fakat baştan anlaşalım gülmek falan yok. :)

mozakca

Bu da beşinci çalışmam. Lapis taşına benzetmeye çalıştım.

[IMG]http://img206.imageshack.us/img206/6605/lapislogo03qe6.th.png[/img]
sevgi, emek ister.

Eren

maxspacemax

Alıntı yapılan: mozakca - 31 Ağustos 2008 - 02:47:01
Bu da beşinci çalışmam. Lapis taşına benzetmeye çalıştım.

[IMG]http://img378.imageshack.us/img378/5175/lapislogo03wa4.th.png[/img]

Çalışman çok güzel.
Eger lapis yazısı taşın içinde olursa her yerde rahatlıkla kullanılabilir Görüşündeyim. 

erginemr

Ben de @mozakca'nın bu çalışmasını çok beğendim.

atomkarinca

Bende beğendim; sadece fontlarla oynayarak bazı arayışlar yapılabilir. Birde arka plandaki ışık çizgileri kaldırabilir. Böylece logo kullanım anında herhangi bir fona gömülebilir.

cyclops

yada (mercedes vari:)

heartsmagic

Arkadaşlar ecnebilerin tabiriyle chill out :) Büyük bir olay değil, Lapis için logo yapıyorsunuz o kıymetli parmaklarınızla. Herkesin logosunda emek olduğundan inanın en acemisi bile çok değerli bizim için. Sadece arada daha göze batan, hoş olanı arıyoruz.

@mozakca'nın son çalışması benim oldukça hoşuma gitti. Yazının az dışarıda olması ise daha da hoşuma gitti. Belki yazının içeride olan cinsini sade logo olarak kullanabiliriz. Bu hali ise benim çok ama çok hoşuma gitti, farklı alanlarda da kullanılabilir. Ellerine sağlık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Eren

umutubuntu

Forum olarak Mozakca'nın yapmış olduğu logo beğenildi diye düşünüyorum, biraz elden geçtikten sonra tabiki son söz Lapis topluluğunun olacaktır.

heartsmagic

Evet genek kanı buradaki @mozakca'nın çalışmasının beğenildiği. Ancak başka yerlerde de istek yaptığımız için (genelden değil özel) oradaki sonuçları da bekliyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OpenSolaris

[IMG]http://img395.imageshack.us/img395/2531/lapis3ns1.png[/img]

Yazı karakteri değişebilir.

Yönetim Notu: Lütfen çok büyük boyutlu resimleri direk eklemeyin. Boyutu küçültüp yeniden ekledim.

Eren

OpenSolaris

Teşekkür ederim biraz paslanmışım ama yakında açılırım :)