[Çözüldü] Çözülmüş konulara etiket eklensin...

Başlatan ironic, 23 Ağustos 2008 - 22:57:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

forumda daha önce çözüm olarak bulduğum sayfaları çok zor bulabiliyorum. örnek; youtube a giriş için yapılan host ip ekleme. daha önce ekledim fakat sistemi yeniden yükledikten sonraki aramalarımda ilgili başlığı bulamadım.

önerim , sorular/sorunlar çözüme kavuştuktan sonra,  sorumlu arkadaşlardan veya direk kullanıcı tarafından ,anlatılan çözümler hangi konularla ilgilidir, hangi sorunların çözümlerine yardımcı olur ..bu konulara dikkat ederek girişe anahtar sözcükler/ cümleler eklenebilir.

Ayrıca , yeni kullanıcılar için  sık karşılaşabilecek sorunlar wiki ye taşınabilir. bu sayede bilgiye daha  çabuk erişim sağlanmış olur.

heartsmagic

[Çözüldü] olarak işaretlediklerimizi kast etmiyor musun sen?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

Blog tarzı etiketleme sistemi varya hani, arkadaş onu kastetmiş.

Örneğin;

ironic

evet serkan abi.
sorun şu forumda ararken soru farklı biçimde sorulmuş oluyor ve arama yaparken çıkmıyor. çeşitli varyasyonlar denemek zorunda kalabiliyorum.   bazen de netice almak kısmet olmuyor. :)

heartsmagic

Hmm SMF için yapılacak bir ekleme bu. Eren'i bekleyelim bakalım :)

ns

birde googledaki gibi bunumu demek istediniz diye bişey süper olur. ama 8 eylüle kalır bu işler. okul açilir, bir daha yaza anca kullanırım:D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

WarGasm

Aslinda kesin olarak emin oldugumuz seyleri wikiye eklemek kulaga cok hos geliyor. Wiki ile ilgili genel bir duyuru da acilirsa her bolumde goruntulenen anonslar biciminde insanlarin dikkatini cekmeye basarabilir, direk wikiye yonlenebilir sorunu olanda forumdan sorununu anlatir. Gerci bu birazda forum mantigini kavrayip aramaktan geciyor ama her gun ayni konuyla ilgili basliklar acildigindan wiki kesin cozum gibi gorunuyor ;)

ironic

Alıntı yapılan: ns - 23 Ağustos 2008 - 23:15:35
birde googledaki gibi bunumu demek istediniz diye bişey süper olur. ama 8 eylüle kalır bu işler. okul açilir, bir daha yaza anca kullanırım:D

evet katılıyorum. gerçekten güzel olur. :) Eren galiba pazartesi ye kadar yokmuş. kısmet diyelim.. ;) 8 eylül bu kadar da sorun olmasın ama. altıüstü okullar açılacak. :D

heartsmagic

Wiki güzel bir çözüm elbette ve her kullanıcımıza açık :)

WarGasm

heartsmagic

hasanyılmaz

Burda amacımız kaynak bilgiye daha çabuk ulaşmak görülüyor. Vikiler oldukça yararlı ama blogları yapılandırmak daha kolay ve daha kullanışlı geliyor bana. Vikileri tanıtma kısmı eksik kaldı sanırım bizde.

Konuyla az da olsa ilgisi olan bir Ubuntu blog gezegeni vardı. Ne oldu buna, kaldırıldı mı?

heartsmagic

SMF'ye geçişten sonra kaldırıldı. Talep olursa yeniden açabiliriz ama.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Ağustos 2008 - 13:42:22
SMF'ye geçişten sonra kaldırıldı. Talep olursa yeniden açabiliriz ama.

Takip ediyordum aslında orayı da ama birden kesildi. Sonuçta ilgili beslemelerin eklenmesiyle oluşuyordu hatırladığım kadarıyla. Forum ve vikinin yanında gezegen de olsa iyi olur bence. Kullanıcılara bilgiyi alma konusunda çeşitlilik sağlanmış olur.

heartsmagic