12.04 ve Sonraki Sürümler için Ubuntu Tweak Uygulaması (0.8.4 Kararlı Sürüm)

Başlatan alquirel, 23 Ekim 2011 - 17:35:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Uçbirimden şu komutla çalıştırıp çıktılarını aktarır mısınız.

ubuntu-tweak

meda

(ubuntu-tweak:22669): GConf-WARNING **: : You can't use a GConfEngine that has an active GConfClient wrapper object. Use GConfClient API instead.

(ubuntu-tweak:22669): GConf-WARNING **: : You can't use a GConfEngine that has an active GConfClient wrapper object. Use GConfClient API instead.
Checking if settings need to be migrated ...no
Checking if internal files need to be migrated ...no
Backend     : gconf
Integration : true
Profile     : unity
Adding plugins
Initializing core options...done
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/ubuntu-tweak", line 124, in <module>
    window = UbuntuTweakWindow(feature=options.feature, module=options.module, splash_window=splash_window)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/ubuntutweak/main.py", line 305, in __init__
    tweaks_page = FeaturePage('tweaks')
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/ubuntutweak/main.py", line 166, in __init__
    self._setting = GSetting('com.ubuntu-tweak.tweak.%s' % feature_name)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/ubuntutweak/settings/gsettings.py", line 19, in __init__
    self.schema_default = self.default or Schema.load_schema(self.schema_id, self.key)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/ubuntutweak/settings/common.py", line 129, in load_schema
    tree = etree.parse(open(schema_path))
IOError: [Errno 13] Permission denied: '/usr/share/glib-2.0/schemas/org.cinnamon.applets.classicMenu.gschema.xml'

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Temmuz 2012 - 15:42:32

alquirel  yardımın için teşekkür ederim.Gönderdiğim çıktının son satırındaki
(IOError: [Errno 13] Permission denied: '/usr/share/glib-2.0/schemas/org.cinnamon.applets.classicMenu.gschema.xml')
.xml dosyasını root olup sildikten sonra sorunum çözüldü.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

hasanyılmaz

Ubuntu Tweak 0.7.3 sürümüne güncellendi. Misafir girişi açma/kapama ve birkaç özellik eklendi..

zindanbekcisi

arkadaşlar tweak yeni sürümünü kurup temizlik yaptım kubuntu kullanıyorum gereksiz paketleri ve çekirdek dosyalarını sildi fakat sonrasında sistemi yeniden başlatınca kullanıcı şifre bölümüne geliyor, kullanıcı ve şiremi girdikten sonra masa üstü açılmadan tekrar şifre bölümüne geliyor. kısacası sistemim açılmıyor, lütfen yardım edin acil olarak firmamım tüm bilgileri sistemimde ve açamıyorum,lütfen yardım edin

heartsmagic

@zindanbekcisi, sorunu diğer ilgili başlıkta dile getirmişsin. Oradan devam edelim lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.