SUDO yazarı olmak istiyorum...

Başlatan cerencalici, 22 Ekim 2011 - 21:05:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cerencalici

Merhaba,
SUDO yazarı olmak istiyorum; bu yüzden de SUDO sayfasındaki "YAZAR OL" başlığından form doldurup göndermeye çalıştım, ama olmadı. Artık yazar kabul etmiyor musunuz? Öyle bir şey mi, yoksa teknik bir sorun mu? Merak ettim...
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

matisse

merhaba  cerenim83;
yetkili arkadaşlar en kısa zamanda seninle iletişim kuracaktır.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

BayboraKaan

@Cerenimo83 mesela bu ay ki dergimize bir deneme yazisi yazabilir ve dergi tayfasi ile iletisime gecebilirsiniz.

sem

Alıntı yapılan: cerenimo83 - 22 Ekim 2011 - 21:05:02
Merhaba,
SUDO yazarı olmak istiyorum; bu yüzden de sudo sayfasındaki "YAZAR OL" başlığından form doldurup göndermeye çalıştım, ama olmadı. Artık yazar kabul etmiyor musunuz? Öyle bir şey mi, yoksa teknik bir sorun mu? Merak ettim...

Teknik bir sorun olmuş... Kabul etmeme gibi bir lüksümüz yok, aslında hakkımızda yok... İsteyen herkes yazar olabilir tabii...

Şu şekilde işliyor işler; siz bize bir deneme yazısı gönderiyorsunuz, biz onu kontrol edip yayınlıyoruz, gerekli olursa eksik ya da hatalarla alakalı olarak size geri dönüş yaparak ilgili durumları düzeltiyoruz beraber (şu ana kadar sadece bir kere oldu bu yani katı kurallar yok aslında fakat gerekli olursa yapılabilir yani), daha sonra siz de zamanım var ve devam edebilirim derseniz yetkileriniz veriliyor...

Yazıyı bize ulaştırmak için

semeteycoskun@gmail.com

adresini kullanabilirsiniz... Aklınıza takılan soru varsa yine bu adresten bana sorabilirsiniz...

Beraber çalışmak üzere, kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

cerencalici

Çok teşekkür ederim... O zaman ben yazmaya başlayayım:)

sem

Konuyu arşive almadan önce bir güncelleme geçelim bir iki hafta daha böyle kalsın arada güncelleyerek, froumdaki arkadaşların ilgisini çeker belki =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

microanaliz

Konu içerikleri hakkında bilgi verilse bizde bilsek olmazmı daha çok hangi konular revaçta belkide bende birşeyler yazmak isterim ...
MicroAnaliz

heartsmagic

Revaçta olan konular elbette Ubuntu üzerinde, Unity olsun, Gnome Shell olsun yenilikler, yeni özellikler, gelişmeler, uygulamalardır. Bunun haricinde dergide her ay farklı konularda yazılar çıkabiliyor, belirli bir kısıtlama yok bu konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

querme

konuyu arşive alın zaten :D başımıza bi imla denetçisi geldi aman Allah'ım :D benim yazlarımı denetlemekte umarım yorulmaz =)

travego0403

Galiba dergi kesmiyor bide Forumdaki mesajları denetliyor.  :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

cerencalici

Ne kötülüğümü gördünüz ya... :D

sem

ubuntuki lilith dergiden ayrıldığından beri bir türlü dolduramadığımız açıklarımızdan birisi kapanmış oldu, ben çok memnunum =) Dergi için aramıza katılıp forum kapsamında çalışma başladı =) Neye niyet kime kısmet miydi neydi o laf =)
Burası dünya?

cerencalici

@sem0900
Aslında "Kime niyet kime kısmet"ti o laf ama, olsun yakıştı buraya da :)
Çok teşekkür ederim  :) ::)

matisse

Arkadaşlar, Ceren gibi  arkadaşlar  bulmak zor .Forum imla denetleyicisi olması güzel bir düşünce oldu.
Dergi ayrı bir konu zaten.:D İYİ Kİ  ARAMIZA GELDİN CEREN.. ;)
@Ceren fark ettin mi ,sana ilk yanıt veren ben olmuşum :D

cerencalici

İlk yanıt veren, Tayfa'da ilk "hoş geldin" diyen ve ilk kişisel ileti gönderen... :) Senin sayende hiç yabancılık çekmedim matisse, teşekkür ederim. :D
Ayrıca bu kadar güzel yorumlar için de söyleyecek söz bulamadım. Çok çok teşekkür ediyorum ya, çok şımardım şimdi.  ;D

Bir de ne kadar yüzsüzmüşüm ya, hangi cesaretle bu başlığı açmışım acaba? :D

sem

Yok yok, çok iyi olmuş, iyi ki açmışsın...  Bu arada sürümü değiştirmişsin, hayırlı olsun... 9.04'tü sanırım =)
Burası dünya?

cerencalici

Hayır, 9.10'du, süperdi, ben çok seviyordum ama güncel değildi işte. :D
@bytan'ın önerisiyle Lubuntu'ya geçtim. Şimdi bu süper, çok güzel, çok seviyorum Lubuntu'yu hem de güncel. :D

rutku

Mesaj takibini herhalde Rss ile sağlıyorsunuz. Yoksa bu kadar çok yapılmaz :D
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

cerencalici

Alıntı yapılan: rutku - 10 Aralık 2011 - 19:53:30
Mesaj takibini herhalde Rss ile sağlıyorsunuz. Yoksa bu kadar çok yapılmaz :D

Hmm... Doğru mu anladım acaba; forumdaki iletileri düzeltmem sanırım konu? :)
Çok mu düzeltme yapıyorum; yoksa bu bir şikayet mi? :D
Hiç RSS falan kullanmıyorum da gerçekten abarttım mı acaba; 5 saattir forumda düzeltme yapıyorum. :D

Konuyu yanlış anlamışsam bu iletiyi görmezlikten gelin lütfen. :)

rutku

Ben "Robot mu acaba ?" dedim. Ama mesajlarınızın olduğunu görünce "Ha... İnsanmış." dedim :D. Aklıma  "Herhalde yeni gönderilerin hepsini rss den okuyor galiba." dedim. Ama onuda yapmıyormuşsunuz.  Bu adresden rss kaynağını firefox yada chromiuma ekleyin zaman israfı olmasın :D http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=.xml;type=rss
Ayrıca şikayet etmiyorum sadece gönüllü bir işin hakkını veriyorsunuz. Helal olsun :)
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

cerencalici

Robot izlenimi bırakıyorum yani, o derece diyorsunuz. :D
Peki o zaman ben önerinizi dikkate alıp RSS takibine başlayayım. Teşekkürler öneriniz için.

Alıntı yapılan: rutku - 10 Aralık 2011 - 21:08:08
Ayrıca şikayet etmiyorum sadece gönüllü bir işin hakkını veriyorsunuz. Helal olsun :)

Buna da şöyle bir şey söyleyebilirim: Ubuntu'yu, Linux'u, bu forumu seviyorum. Yeteneklerim ölçüsünde bir katkı yapmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için.

rutku

Alıntı yapılan: cerencalici - 10 Aralık 2011 - 21:22:32
Robot izlenimi bırakıyorum yani, o derece diyorsunuz. :D

Yok, artık bırakmıyorsunuz :D .
Teknoloji çok hızlı, google daki imla denetimine alıştım. Belki de zembereği sunucuya adapte edip, en son mesajların kelime düzeltimini yapıyor diye düşündüydüm.

Bu arada bizde sana teşekkür ederiz.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

cerencalici

Alıntı yapılan: rutku - 10 Aralık 2011 - 21:42:50
Belki de zembereği sunucuya adapte edip, en son mesajların kelime düzeltimini yapıyor diye düşündüydüm.

Bunun nasıl yapılacağını bir ara öğrensem iyi olacak sanırım. :)

rutku

Ben açıklayayım ama bunun yapılması için sunucuya erişim lazım ve zemberekin sunucuya kurulması gerek. Zemberek e kelime gönderip önerileri yada doğrusunu alıyorsunuz. Bu kısımda SMF nin en son mesajların olduğu tablo daki mesajlar hücresindeki yazıyı alınmalıdır. Dizi haline getirilip her kelimeyi zembereke gönderip gelen sonuçla gönderilen kelimeyle benzer değilse değişiklik yapılması sağlanabilir.

Bundan da çok güzel bir proje çıkar :D .
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

matisse

Alıntı yapılan: cerencalici - 09 Aralık 2011 - 17:29:19

İlk yanıt veren, Tayfa'da ilk "hoş geldin" diyen ve ilk kişisel ileti gönderen... :) Senin sayende hiç yabancılık çekmedim matisse, teşekkür ederim. :D
Ayrıca bu kadar güzel yorumlar için de söyleyecek söz bulamadım. Çok çok teşekkür ediyorum ya, çok şımardım şimdi.  ;D

Bir de ne kadar yüzsüzmüşüm ya, hangi cesaretle bu başlığı açmışım acaba? :D
Yüzsüzlük demeyelim, özgüven diyelim daha doğru olur ,geç bir yanıt oldu... :D