Hesaplar; "çevrimiçi hesaplar"

Başlatan lener49fi, 22 Ekim 2011 - 19:51:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

Merhabalar.

11.10'a daha bu çarşamba geçiş yaptım.. Hafta içi yoğunluğumdan dolayı pek kurcalama fırsatım olmamıştı.. Yeni fark ettim, çevrimiçi hesap diye bir şey var.. bu nedir, esprisi nedir? Biraz araştırdım ama bir şey bulamadım.

Teşekkür ederim. =)

heartsmagic

Kullanmadım, hatta kullanmdığım için paneldeki o bölümü kaldırdım bile. Fakat, yanlış bilmiyorsam sistemdeki uyumlu olan tüm çevrimiçi hesaplarını oradan yönetebiliyorsun. Eposta uygulaması, IM uygulaması, Ajanda, fotoğraf uygulamaları vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ekim 2011 - 13:49:39
Kullanmadım, hatta kullanmdığım için paneldeki o bölümü kaldırdım bile. Fakat, yanlış bilmiyorsam sistemdeki uyumlu olan tüm çevrimiçi hesaplarını oradan yönetebiliyorsun. Eposta uygulaması, IM uygulaması, Ajanda, fotoğraf uygulamaları vs.

Dediğin gibi posta, takvim, bağlantılar, sohbet ve belgeler için çevrimiçi bilgilerinize ulaşmaya yarayan bir köprü görevi görecek.
Yani Gnome, geliştiriciler için bir kapı açmış, ama benim gördüğüm ve aradığım kadarıyla Empathy harici o köprüyü kullanan bir uygulama henüz yok gibi.
Yani oranın da zamana ihtiyacı var biraz.

(Bu arada sadece Google hesabı eklenebiliyor sanırsam)

XRumer

Ben denedim, çevrimiçi Google hesabımı ekleyince, Empati'ye otomatik olarak Gtalk hesabımın, Thunderbird'e otomatik olarak Gmail hesabımın ve diğerlerinde de benzer şeylerin olmasını bekliyordum. Ama olmadı, geçtiğimiz günlerde bu uygulama için güncelleme yayınlandı, yükledim güncellemeyi ama yine olmadı.

Ya çalışmıyor, ya da benim anladığım şey değil.

nikbinliknet

Selamlar,

Ubuntu 13.04'e yeni güncelleme yaptım. Çevrimiçi hesaplara "google hesabımı" sağlıklı bir şekilde ekledim. Fakat Facebook hesabımı ekle dediğimde şöyle bir sorunla karşılaşıyorum.

an error occured while loading the authentication page Bu yüzden facebook hesabımı ekleyemiyorum.

Twitter hesabı ekle dediğimde beni yeniden hesap ekle menüsüne atıyor hiçbir uyarı yapmadan.

Ne yapmak gerekiyor? Biraz araştırma yaptım ama bir şey bulamadım.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

heartsmagic

Bir başka başlıkta daha konuşmaya başladık sanırım bu konuyu, One başlığında. Ubuntu One çalışıyormuş, esas sorunu bulmuşlar demek ki fakat bunu Web uygulamalarına yedirmemişler anlaşılan. Geliştiricileri bir ara dürtmeyi denerim.

nikbinliknet

Sistem (13.04 Ubuntu) İngilizce (UK) çalışıyorken hiçbir sorun yok. Ama Türkçe çalışırken tüm çevrimiçi hesaplar saçmalıyor bence. Şimdilik sorunu çözene kadar İngilizce kullanmayı düşünüyorum.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

krwlng

Bilgilendirme olması açısından buraya yazıyorum, biraz önce UbuntuOnAir toplantısında Ubuntu mühendisleri canlı bağlantısı vardı, özellikle bu çevrimiçi hesaplar sorununu ekip lideri Michael Hall'a sordum, verdiği cevap; "Bu konu ile ilgili sanırım bazı böcek bildirimleri bulunuyor, bu bildirimleri takip edebilirsiniz" oldu. Not düşülmesi açısından buraya yazmayı uygun buldum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

programmer

Türkçe 14.04 Desktop x64'de sorun sürüyor sanırım. Facebook, Flickr, Windows Live seçildiğinde web arayüzü gelmiyor. Twitter seçildiğinde ise hesap ekle menüsüne geri dönüyor.

sudo apt-get install gnome-online-accounts

ile kurulum yaptım. Sorun çözülmedi.

Not: Bu konuda bir çok başlık var. birleştirilebilir belki.

heartsmagic

Birleştirmek de zor, cidden çok başlık var ve çok karıştı ortalık. Evet, 14.04 ile devam ediyordu sorun. Bizim için çok sıkıntılı bir durum bu ancak inanın peşine düştük zamanında. Fakat bir türlü işin içinden çıkamadı geliştiriciler.

meda

Gnome geliştiricilerinin en sevmediğim yönlerinden fikir var ama işlevsellik yok. 3.16 sürümünde akıl edipte bir takvim uygulaması eklediler ancak oda sadece Gmail ile eşitleme yapıyor. Empathy zaten bilinen bir sıkıntı say say bitmez.

Diğer taraftan KDE 5 kendi uygulamaları arasında iletişimi biraz daha güçlendirmiş.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Bizdeki sorun Gnome tarafı değildi ama yanlış hatırlamıyorsam :) Gerçi konu biraz çatallanmış gibi, konu derken sorun yani. Eski sorunumuzda çevrimiçi hesaplar ve Türkçe sorunu yaşıyorduk resmen. Yazışa yazışa konunun -ne alakaysa artık- Java'ya kadar uzandığını söylemişti geliştiriciler. O aşamadan sonrasıysa karanlık, ses çıkmadı bir daha kendilerinden. Dürttük bir iki kere ama nafile.