Çalıştay fikri

Başlatan zeusmaster, 22 Ekim 2011 - 13:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Arkadaşlar yeni ubuntu kullanıcılarına ulaşabilmek ve kullanıcıları daha iyi birer kullanıcı hale getirip yeni şeyler üretebilmek adına ubuntunun anlatılacağı bir çalıştay,toplantı yada seminerler dizisi yapma fikrine ne dersiniz acaba?
Ben yer konusunda elimden geleni yapmaya hazırım.Yer:İstanbul üniversitesi
Up and Running...

yakusha

destekliyorum ve böylesi bir etkinliğe mutlaka katılacağımı söylemek isterim.
Artık bu forumu kullanmıyor.

zeusmaster

Arkadaşlar bu sayede bir adım atmış oluruz ve professyonelleşerek daha hızlı ilerleriz.Maddi manevi her türlü destekte varım ben
Up and Running...

travego0403

Umarım bunu başarırsınız. Çünkü böyle bir şeyi organize etmek zordur. :)

@bahdem bu arada Fizikçi misiniz?  8)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

zeusmaster

Alıntı yapılan: travego0403 - 22 Ekim 2011 - 15:54:14
Umarım bunu başarırsınız. Çünkü böyle bir şeyi organize etmek zordur. :)

@bahdem bu arada Fizikçi misiniz?  8)
evet hocam.İstanbul üniversitesi katıhal bölümü kuantum fizikçisi :d
yakında türkiyede ilk olan Kuantum Teknolojileri Labaratuarının açılışını yapıyoruz :D
eğer herşey istendiği gibi giderse türkiyenin adını kuantum bilgisayarı ile duyuracağız :D
Up and Running...

travego0403

Schrödinger dalga denkleminden belli oluyor Kuantum Fizikçisi olduğun. :)

Bende kendimi Fizikçi sayabilirim herhalde, biri bu dönem biride 2.dönem olmak üzere son iki dersim kaldı.

Hadi bakalım her şey gönlünüzce olsun. Kuantumun sadece dalga denklemlerini kuyular için çözmek olmadığını gösterirsiniz. Ayrıca Katıhal içinde şu iletkenlği, direnci falan çözersinizde, şu bilgisayarlar artık bu kadar ısınmazlar, bizde fan sesinden kurtuluruz. Forumda bile fan sesinden şikayetçi olanlar vardı. :D

Neyse iki fizikçi karşılaşınca çenesi düşüyor, konuda fizik olunca ilgi alanı dışındakiler için sıkıcı olabiliyor. Konuyu dağıtmayalım. :D

BayboraKaan

Konuyu Öneri Istekler bölümüne tasidim.

zeusmaster

@travego0403 bende fan durumundan şikayetçiyim :D
kısmet diyelim bakalım göreceğiz :D
sanada hayırlı olsun şimdiden mezuniyetin
Up and Running...

alquirel

Alıntı yapılan: travego0403 - 22 Ekim 2011 - 16:31:18
Forumda bile fan sesinden şikayetçi olanlar vardı. :D

"Forumda bile" derken? Sanki burası fan sesinden şikayetçi olanların normalde gelebileceği bir yer değilmiş gibi olmuş o ifade birazcık :P

- evet üzerime * alındım - :P
- sadece takılıyorum -

travego0403

Evet biraz yanlış bir ifade olmuş. Aslında onu söylemek istememiştim. Bazen insan düşündüklerini yazarak ifade edemiyor ya da farklı anlamda bir şeyler yazıyor farketmeden. :)

Al Arabi

Güzel bir fikir. Linux'un temellerinden başlanırsa (konsol kullanımı ve oradan sistemin yönetilmesi vs..) iyi olur düşüncesindeyim. Grafik arayüzü zaten herkes kullanıyor. İzmir içi olursa bende katılmayı  ve bildiklerimi paylaşmayı çok isterim.

aurora

İzmir içi olursa ben de bilmediklerimi öğrenmeye gelirim. :)

zeusmaster

Arkadaşlar seminer verebilecekler bana mesaj atsınlar ona göre bir taslak hazırlayayım ben:)
Up and Running...

heartsmagic

Umarım ortaya güzel şeyler çıkar. Böyle söylüyorum zira şahsım adına bu işe giremeyeceğimi belirtmek istiyorum :) Bizim ekipten girebilecek olur mu bundan da şüpheliyim, zira bir sunucu geçişi için bile zor bela vakit buluyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeusmaster

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ekim 2011 - 13:35:47
Umarım ortaya güzel şeyler çıkar. Böyle söylüyorum zira şahsım adına bu işe giremeyeceğimi belirtmek istiyorum :) Bizim ekipten girebilecek olur mu bundan da şüpheliyim, zira bir sunucu geçişi için bile zor bela vakit buluyoruz.

Hocam sizin ekip olmadan ne yapabiliriz ki biz??
Sizler içinde uygun bir hafta sonu ayarlarız 2 gün kadar.
Up and Running...

heartsmagic

Kendi adıma imkânsız diyebilirim. Belirttiğim gibi diğer arkadaşların durumu da çok farklı olmayacaktır. Ara ara gündeme gelen, fakat ne yazık ki bizim katkı sunamadığımız bir konu. Özgür Yazılım Günler'ine bile katılamıyorken, bizim kendimizin bir şeyler organize etme olasılığını varın siz düşünün.

BayboraKaan

Ekip olarak pek vaktimiz yok o yüzden bu gibi konularda yardimci olamiyoruz.

if

Benden katkı bekleyen var mı bilmiyorum ama zaten size bir şeyler verecek kadar bilgim yok. Katılmam da mümkün değil. Kolay gelsin:)

burk

Alıntı yapılan: if - 23 Ekim 2011 - 16:07:00
Benden katkı bekleyen var mı bilmiyorum ama zaten size bir şeyler verecek kadar bilgim yok. Katılmam da mümkün değil. Kolay gelsin:)
@if
Bu kadar mütevazı olma lütfen! :)

Konu için de organize olma kısmını LKD üzerinden sağlasak? Hali hazırda yapılanmış bir organizasyon var ortada, ilk adım böyle atılsın, sonrası daha kolay gelir diye düşünüyorum.

zeusmaster

Alıntı yapılan: burk - 23 Ekim 2011 - 17:57:20
Alıntı yapılan: if - 23 Ekim 2011 - 16:07:00
@if
Bu kadar mütevazı olma lütfen! :)

Konu için de organize olma kısmını LKD üzerinden sağlasak? Hali hazırda yapılanmış bir organizasyon var ortada, ilk adım böyle atılsın, sonrası daha kolay gelir diye düşünüyorum.

Orda burda farketmez hocam amaç bir arda olup daha yararlı şeyler ortaya çıkarmak amaç
Up and Running...

microanaliz

Zamanı olanlar için iyi bir alış veriş olur sanırım .Fikiler paylaşıldıkça güçlenir keske ubuntu yada özgür yazılım la universitede tanışsaydım evlendik iş güç derken zaman kalmıyor her neyse.Katılamayanlarda e posta verilirse fikirlerini bu çalıştaya sunabilme hakkı elde edebilirler...
MicroAnaliz

burk

Aslında öncelikle yer değil, tam olarak ne konuşulacak, ne anlatılacak, hangi seviyeden anlatım başlayacak bunlar belirlenmeli. Zaman sorunu yaşayan site yöneticileri bizlere ancak bu şekilde yardımcı olabilir, elbette kafalarında bir anlatım şeması vardır diye düşünüyorum çünkü aşama olarak bizlerden bayağı bir yukarıdalar. :) Bu belirlendikten sonra kim ne yapabilir bunu tartışırız, kişilerin görev dağıtımı yapıldıktan sonra da buluşma detaylarına geçeriz.
Bu anlamda sitedeki tecrübeli arkadaşlara soruyorum, böyle bir çalıştay için siz nasıl bir anlatım programı yapardınız? Madem gelemiyorsunuz bari nasıl yapılacağını az da olsa anlatın lütfen. :)

heartsmagic

@burk, mesele gelememek veya bir saatlik anlatımı yapamamak değil. Mesele oraya hazırlanmak ki, o da senin sorduğun şeyleri çıkartmak oluyor :) Fikir falan vermek bence çok zor iş değil, başlıkta herkes öneri sunabilir. Biz şu olur, bu olmaz deriz. Fakat, üzülerek söylüyorum ki böyle organizasyonları yapmak cidden ama cidden zor.

zeusmaster

Keşke konusunda uzman arkadaşlarımız vakitleri olsada gerçekleştirebilsek bu olayı.Ama onlarda çok haklı.Kolay gelsin :D
Up and Running...