Ubuntu 11.10 da alttaki paneli kaldırmak mümkün mü?

Başlatan Rbbt, 21 Ekim 2011 - 23:29:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ekim 2011 - 13:18:17
...Forumda gerek Unity için olsun, gerek Gnome 3 için olsun sürekli bir geriye döndürme ihtiyacı, zorlaması hissediliyor. ...

Sadece forumda değil, bir çok dış kaynakta da bu türden başlıklar var.
Alışkanlıklarını bırakmak istemeyen kullanıcıların son çabaları da denilebilir.

heartsmagic

Yanlış anlaşılmak istemem şu durumda. Özelleştirme olmasın, özensiz yapılan şeyler -varsa eğer- düzeltilmesin, bu konuda istek, yönlendirme olmasın demek istemiyorum. Zaten yapabiliyorsanız kendiniz yapın elbette, benim anlatmak istediğim temel bileşenleri değiştirmek sorun çıkartabilir, bunlar için fazlaca yormayın kendinizi. Değişmiyorsa geliştiriciler istemediği içindir muhtemelen.

Mesela bana Unity kullanmak isteyip sol taraftaki başlatıcıyı kaldırmak istemek çok ama çok garip geliyor. Unity için:
1. Soldaki başlatıcı,
2. "Dash" uygulaması, çok belirleyici uygulamalardır. Onlarsız Unity kullanmak tuzsuz, yağsız yemek yemek gibi benim için. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gufabe

@heartsmagic, bu başlıkta aynı sistemin bana yaptırma izni verdiği ama @Rbbt' i engellediği bir özelleştirme durumu da söz konusu. Alışılmışın aksine bu kez durum donanım yetisiyle ters orantılı.

@Rbbt, benim Unity ortamı dışındaki masaüstü alternatifim Ubuntu içinde (Gnome oturumunda) değil başka bir dağıtımda barınıyor. Sen de böyle bir yol izleyebilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5.msg359718#msg359718

Rbbt

@gufabe önerilerin için teşekkür ederim ancak nedendir bilmiyorum KDE ve xfce ye karşı bir soğukluğuk var bende (:  Linux Mint denedim daha 2 gün önce kaldırdım (:
What happens when I become main source of a pain!!!

gufabe

Başka masaüstleri seni ayartamadığına göre Gnome için derin hisler besliyorsun. :P E o zaman git konuş bence... :)

http://mail.gnome.org/

alquirel

@Rbbt, o alttaki şeffaf kısım için Shell'den uzaklaşma be :)
Bu arada senin ekran görüntünde o kısım şeffaf gözükmüyor neden acaba?
Zira bende şu şekilde :

Kullandığım Shell temasının adı Zukitwo.

Bir de eğer o alan Shell için kaldırılabileceğine yönelik bir seçenekle birlikte, böyle bir ayarla birlikte geliştirilmemişse kaldırmak orayı kullanan uygulamalarda hatalara yol açar çünkü böyle bir seçenek olmadığından o panelimsi şey var mı yok mu diye de bir denetleme yapmaz uygulamalar tahminimce, bulamayınca da sıkıntılar çıkabilir...
Böyle bir tercih ayarı da henüz yok ortalıkta.

Rbbt

Şeffaf gözükmemesi temadan kaynaklıydı. Şimdilik öntanımlı tema ile kullanıyorum, kullana kullana alışırım  artık.

Bu arada zukitwo teması güzel ancak panelleri şeffaf yapan temalarda şöyle bir sorun var. Etkinlikler yazısının altında ve yanında yazılar gözüküyor. Altta bir panel daha varmış gibi.

Saavedro

@Rbbt desktop menüsünde "have file manager handle the desktop" seçeneğini off yapıp dene.

Rbbt

Alıntı yapılan: Saavedro - 23 Ekim 2011 - 17:19:20
@Rbbt desktop menüsünde "have file manager handle the desktop" seçeneğini off yapıp dene.

Teşekkürler, şimdi biraz olsun bir şeye benzedi (: