Bazı programlar arkpalanda çalışmaya devam ediyor

Başlatan canarian, 21 Ekim 2011 - 16:57:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canarian

Merhaba!

Empathy, pidgini skype gibi bazı programlar penceresini tamamen kapatmama ve sistem tepisinde simgesi bulunmamasına rağmen system monitörden anladığım kadarıyla çalışmaya devam ediyor. Bunun sebebi nedir acaba? 11.04 ten beri dikkatimi çekti...

GNUbuntu

Böyle bir şey olması mümkün değil bence. Yalnız eskiden Firefox kilitlenir ve ben kapatınca bir müddet daha arka planda çalışmaya devam ederdi ve bazen işlemi elle sonlandırıp yeniden başlatırdım. Belki bunun gibi kilitlenen programlar için geçerli olabilir.
Önce Saygı...

BayboraKaan

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Bu kodu ucbirimden verdikten sonra sistemi kapa ac simgeler sistem tepsisine yerlesecektir. Pidgin ile Emphaty'i mektup simgesinin altinda bulabilirsin. Ayrica dedigin uygulamalari Pencere kapat dügmesinden degil simgelere sag tik kapat ile kapatabilirsin.

canarian

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 21 Ekim 2011 - 18:33:38
gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Bu kodu ucbirimden verdikten sonra sistemi kapa ac simgeler sistem tepsisine yerlesecektir. Pidgin ile Emphaty'i mektup simgesinin altinda bulabilirsin. Ayrica dedigin uygulamalari Pencere kapat dügmesinden degil simgelere sag tik kapat ile kapatabilirsin.

Unity masaüstü kullanmıyorum. Sürekli Gnome-shell kullanıyorum. Bu komut unity için gibi duruyor!?

@GNUbuntu bu bir sorun değil. Bu bir özlelik gibi duruyor. Ama nasıl yönetildiğini bilmiyorum.

Rbbt

Önce çevrim dışı ol, daha sonra kapat veya çıkış yap o zaman çalışmayacaklardır (;
What happens when I become main source of a pain!!!

canarian

Alıntı yapılan: Rbbt - 21 Ekim 2011 - 19:41:14
Önce çevrim dışı ol, daha sonra kapat veya çıkış yap o zaman çalışmayacaklardır (;

Bunu yaptırırlarsa silerim o programı :)

heartsmagic

Mesele yaptırmaları değil. Unity kullanmıyorsan da mesele aynı yere çıkıyor. Kullandığın uygulamaların gösterge uygulamacağı olarak bildirim alanına yerleşmesi lazım. Kendi eklentileri ile oluyordur bunlar muhtemelen, bakabilirsin ayarlarına.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canarian

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Ekim 2011 - 21:58:17
Mesele yaptırmaları değil. Unity kullanmıyorsan da mesele aynı yere çıkıyor. Kullandığın uygulamaların gösterge uygulamacağı olarak bildirim alanına yerleşmesi lazım. Kendi eklentileri ile oluyordur bunlar muhtemelen, bakabilirsin ayarlarına.

Skype olayı arkadaşımda oluyor. Bende skype yüklü değil. Ben empathy kullanırken aynı şeyi yaşıyorum. Ayarlara baktım, empathyde bu özellik ile ilgili bir şey bulamadım. (Eskiden 11.04 Pidginde aynı şeyi yaşıyordum ama şu anda artık bir önemi yok, çünkü Pidgin kullanmıyorum).

heartsmagic

Kullanmadığım için bilemiyorum, dediğim gibi aramak lazım biraz öyle bir eklenti var mı, ayarlarında var mı diye. Kullanan arakdaşlar varsa daha doğru yorum yapabilirler. Belki sorun benim söylediğim şey bile olmayabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Rbbt

Emesene de böyle bir sorun yok direk çıkış yapılıyor, ancak son bir kaç haftadır sorun var yazdığım mesajlar karşı tarafa gitmiyor o yüzden kaldırdım emeseneyi isterseniz bir deneyin.
What happens when I become main source of a pain!!!