[Çözüldü] Lubuntu Kurlum Problemi

Başlatan bigbang, 20 Ekim 2011 - 22:07:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

Arkadaşlar kardeşimin minibookuna Lubuntu kurmaya çalıştım ancak bir türlü kurluma hazırlanıyor ekranını geçemedim. Windows denedim kurdu. Ubuntu ve Lubuntu hatta diğer Linux dağıtımlarında sorun var. Daha önce o minibookta Mint 11 kurabilmiştim. İnternet bağlı falan yazan yerde bağlı görünüyor, her iki seneçeğin yanında da yeşil onay işareti var ama o ekranı bir türlü geçmiyor. İnternet bağlantım bu akşam biraz yavaş. Sorun bununla ilgili olabilir mi? Harddiskte de sorun olabilir diyerek bad sector taramnası da yaptım ama hiç bir sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

Göktürk

hmm touchpad yada mouse çalışıyormu?
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

bigbang

Her ikisine de denedim. Hem masaüstünde hem netbook'da sorun aynı. Sorun cd olabilir diyerek, başka bir cd ve usb ile de denedim sorun yine aynı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2011 - 22:13:46

Mouse ve imleçsürer normal çalışıyor. Chromium da açılıyor ama o ekranı ne Lubuntu'da ne de Ubuntu'da geçemedim.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

Göktürk

valla farklı bir marka cd ile yazdır yada farklı usb disk ile dene biçimlendir tekrardan cdyi düşük hızda çek farklı bir iso kalıbı indir sistemin md5 doğrulaması filan yaptınmı?
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

bigbang

Hepsini denedim. Bugunden önce zaten aynı cd ve dvd ilede Ubuntu'yu kurmuştum masaüstüme. Ama şu an kuramıyorum. Deneme yapayım derken eldeki Ubuntu'yu da sildim bilgisayardan. Şu an Live cd olarak açık bilgisayar o şekilde yazıyorum.

Göktürk

Alıntı yapılan: bigbang - 20 Ekim 2011 - 22:16:14
Hepsini denedim. Bugunden önce zaten aynı cd ve dvd ilede Ubuntu'yu kurmuştum masaüstüme. Ama şu an kuramıyorum. Deneme yapayım derken eldeki Ubuntu'yu da sildim bilgisayardan. Şu an Live cd olarak açık bilgisayar o şekilde yazıyorum.

hmm usb ile unebootin kalıbı yazdırmayı denedinmi usb diski fat32 olarak biçimlendir ve boot seçeneği ekle öyle dene istersen cd olmassa usb disk kesin olur

bigbang

Bide o şekilde deneyeyim bakalım. Geçen gün sorun yoktu kurlumda ama bugün oldu. net baay yavaş bugün, umarım onla alakalıdır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2011 - 23:30:27

Sonucu yarın bildiririm arkadaşlar burada. Şu an deneme yapamayacağım. Herkese iyi geceler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ekim 2011 - 08:39:09

Sorunum çözüldü arkadaşlar. Geçen gün bi arkadaşıma Ubuntu kurarken benim harici belleğe yedeklemiştik onun dosyalarını. O yedeklenen dosyalarda bir sorun var çünkü harici belleği kilitliyo durup dururken. Sonuçta bahsettiğim kurulum ekranından sonra diskdüzenleme ekranı geliyor ve harici bellek sorunlu olduğu için geçemiyordu bir türlü. Harici bellekteki kendime ait olan herşeyi yedekledim sonra biçimlendirdim ve sorun kalmadı. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.