Pencereleri taşıyamıyorum

Başlatan nasilolcekbuisler, 17 Eylül 2011 - 16:57:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

merhaba

11.04 kurulu.ekran kartım ati mobilty hd3650.compiz ve emerald i yükleyince başladı bu sorun.alt+tab ile pencereler arası geçiş yapıyorum,geçmek istediğim pencereye geldiğimde onun ile alakalı işlem yapamıyorum.büyütme küçültme düğmesine basmam gerekiyor.mesela torrent açık ben alt+tab ile firefox a geçeceğim.alt+tab yapıyorum firefox geliyor ama kapatamıyor ,birşey yazamıyorum.girdiğim sitelerde özel mesaj penceresi açılırsa pencereyi taşıyamıyorum.bu sorunu nasıl çözebilirim.

ayrıca emerald i yükledim ama yüklediğim kabuk aktif de olmuyor.replace komutunu verince parçalanmak ile alakalı acayip bir hata veriyor

speakerXXL

Compiz Config Ayar Yöneticisini açınız. Sol taraftaki bölümden Pencere Yönetimini seçiniz. Pencere Taşı seçeneğini işaretleyiniz.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: speakerXXL - 17 Eylül 2011 - 17:20:37
Compiz Config Ayar Yöneticisini açınız. Sol taraftaki bölümden Pencere Yönetimini seçiniz. Pencere Taşı seçeneğini işaretleyiniz.

teşekkür ederim.emerald ile ilgili sorunum hakkında bilgisahibimisiz?

speakerXXL

Emerald'ı aşağıdaki şekilde yüklemeyi deneyin.

sudo add-apt-repository ppa:malteworld/compiz
sudo apt-get update
sudo apt-get install emerald

mertsayar

arkadaşlar benim problemimde aynı pencereleri taşıyorum ve masaüstü dışında hiç bir şeye giremiyorum cunku yandaki satırlar falan kayboldu firefox pencerelerini falanda sürükleyemiyorum yardım edermisiniz ?

BayboraKaan

Compiz ayarlarinda pencere kenarlari secenegi etkin mi?

mertsayar

sağol kardeş çözdüm problemi teşekkür ederim :)