Gnome 3 kurarken klasic'e döndü

Başlatan sLy, 16 Ekim 2011 - 13:58:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sLy

Merhaba,

Öncelikle şunu söyliyim linux'ta da forum'da da yeniyim onun için yanlısım olursa affınıza sığınırım.

Simdi konuya geliyim gnome 2.32 den 3 e geçmek için güncelleme yaptım hersey güzel gidiyordu yeniden baslattım gnome'den oturum açınca masaüstü bomboş geliyor sadece mause ile ilgili tek tık, çift tık ayarı gibi * bir şey geliyor. masaüstünün gelmesi için 2d den oturum açmam gerekiyor ne yapmam lazım acil yardımcı olurmusunuz..

İyi forumlar..

zeitgeist

glxinfo | grep render
lspci | grep VGA

çıktıları nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sLy

yardımın için teşekkürler,
gnome3 ü tekrar yükleyerek o sırunun bi kısmını çözdüm sayılır şimdi masa üstü geliyor ama compiz açılmıyor aktif etmek için compiz --replace komutu verdiğimde tam ekran hata verip oturum açma menüsüne gidiyoronunda neden olduğunu verdiğin 1. komuttan anladım galiba benim intel i7 üstündeki entegre ekran kartını kullanıyor nası ati'ye geçiricem bu konuda yardım edersen sevinirim..

çıktıları:

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ironlake Mobile GEM 20100330 DEVELOPMENT

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 18)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Redwood [Radeon HD 5600 Series]

zeitgeist

Geçişili ekran kartlarıyla ilgili pek tecrübem ve bilgim yok. Forumdan takip ettiğim kadarıyla, genelde biosta ekran kartlarından birini kapatarak sorunu çözüyor kullanıcılar.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sLy

notebook olduğu için biosta fazla değişiklik yapılmıyo öyledebi ayar yok neyse gnome3 ü sevdim format atmak istemiyorum biraz böyle kullanıyım yapcak bisey yok yardımın için tesekkürler..

İyi forumlar..