Urban Terror Konusunda Teşekkürler Ubuntu

Başlatan bigbang, 16 Ekim 2011 - 02:15:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

Arkadaşlar geçenlerde birtakım nedenlerden bilgisayarım yandı. yeni bilgisayar toplarken maddiyet nedeniyle ekran kartı alamadım. Doğal olarak anakart üzerine tümleşik Intel'e ait bir ekran kartım var şu an. Bu sürede Pardus,Linux Mint 11 ve Peppermint denedim. Daha önce Windows altında da oynadığım ve vazgeçemediğim Urban Terror oyununu bu dağıtımların üçünde de denedim. Pardus'da zaten oldukça sorunlu bir oyun. Linux Mint ve Peppermint'de ise oyun çalışıyordu fakat sürekli takılmalar olmaktaydı. Üstelik driverları da en güncel halinde kullanıyordum. Bugün Ubuntu 11.10 kurdum. Yaptığım ilk iş sistemi güncellemek oldu. Sonrasında sürücülere baktığımda diğer bahsettiğim dağıtımlardan farklı bir sürücü ismi vardı. xorg ve messa değildi. Sonrasında Urban Terror indirdim ve sisteme kurdum. Sonuç ise gayet güzeldi. istediğim çözünürlükte ve ayarda hiç bir takılma olmadan oynayabiliyorum Urban Terror oyununu. Intel i3 3.06 işlemcim ve 4 gb ram var. Diğerlerinde sorun varken bunda hiçbir sorunum yok. Hatta eski ekran kartım 8500GT idi. O kartla Unity kullanamazken bu tümleşik kartla Unity bile kullanıyorum. Gerçekten çok güzel olmuş. Teşekkürler Ubuntu ve Ubuntu'nun gelişiminde katkısı olan herkese.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

decent

Güle güle kullan @bigbang,
Hem yeni sistemi, hem Ubuntu' yu :)

bigbang

Teşekkürler @decent. Zaten 1 yıldır Mint kullanıyordum ama dediğim gibi özellikle son dönemde yaşadığım bu sorun biraz canımı sıktı. Birkaç aysonra alacağım yeni ekran kartı ile alacağım performansı düşünemiyorum bile.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

Göktürk

urban terror'u nereden indirdin kurdun getdeb resmi site?
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

bigbang

Ben daha önce Linux Mint kullanırken terminal üzerinden kurmuştum. En garantisi bence o.
http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,103.0.html
Buradaki yazıyı incelersen rahat bir şekilde kurulum yaparsın dostum.
Orada Linux Mint Isodora içindir yazmakta ama sorun çıkmıyo ben o kodlarla hem Peppermint'de, hem Mint 11'de, hem de Ubuntu 11.10 da kurulum yaptım. Şu an zaten Ubuntu'da sorunsuz oynuyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ekim 2011 - 23:10:25

@Göktürk mecburen burdan cevap yazıyorum. Çünkü kişisel ileti gönderemezsiniz yazıyor göndermek istediğimde nedeni ni bilmiyorum. Alt+f2 sorununa gelince. Bende çalıştı normal şekilde. yani Alt+f2 yaptığımda ben bir sorunla karşılaşmadım. Çok detaylı bilgi sahibi olmadığım için Alt+f2 sende neden çalışmadı bi yorum yapamayacağım. Getdep üzerinden kurmayı denedin mi peki?

heartsmagic

Alıntı yapılan: bigbang - 17 Ekim 2011 - 22:28:04
@Göktürk mecburen burdan cevap yazıyorum. Çünkü kişisel ileti gönderemezsiniz yazıyor göndermek istediğimde nedeni ni bilmiyorum. Alt+f2 sorununa gelince. Bende çalıştı normal şekilde. yani Alt+f2 yaptığımda ben bir sorunla karşılaşmadım. Çok detaylı bilgi sahibi olmadığım için Alt+f2 sende neden çalışmadı bi yorum yapamayacağım. Getdep üzerinden kurmayı denedin mi peki?

İleti gönderebilmek için belirli bir sınırımız var.

alt+f2 için UT'nin komutu neyse onun kullanılması gerekmekte.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bigbang

@eartsmagic Alt+f2 Urban terror'e ait bir kısayol değil ki, bu kısayol Ubuntu ve Linux Mint'de "uygulama çalıştır " penceresini açıyor. Ama arkadaşımız bunu denemiş ama açamamış. Eğer başka bir yoldan açılabiliyorsa o şekilde açması lazım. belkide Ubuntu 11.10'da Unity masaüstünde soldaki panelde en üstte uygulama arayıp çalıştırdığımız yerden de bu işini halledebilir ama denemek lazım.

alquirel

Alıntı yapılan: bigbang - 18 Ekim 2011 - 13:08:56
@heartsmagic Alt+f2 Urban terror'e ait bir kısayol değil ki, bu kısayol Ubuntu ve Linux Mint'de "uygulama çalıştır " penceresini açıyor. Ama arkadaşımız bunu denemiş ama açamamış. Eğer başka bir yoldan açılabiliyorsa o şekilde açması lazım. belkide Ubuntu 11.10'da Unity masaüstünde soldaki panelde en üstte uygulama arayıp çalıştırdığımız yerden de bu işini halledebilir ama denemek lazım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29806.msg357922#msg357922

Ozmo

ekran kartı sürücü isimlerini öğrene bilir miyim ???

bigbang

Benim sürücülerim intel onboard için olan sürücülerden, geçende bakmıştım ama ne mesa nede xorg. O yüzden belkide sorun yaşamıyorum.

Göktürk

sağol dostum teşekkür ederim söylemen yeter yalnız bende unity var ubuntu 10.10 ve depo anahtar adres eklemem için gnome 2 deki gibi olmuyor alt-f2 çalışmıyor idi belkide ben yanlış yaptım unity 2dye geçtim tamamdır hallettim çalıştı sorun yok yani teşekkür ederim :D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: bigbang - 18 Ekim 2011 - 13:08:56
@eartsmagic Alt+f2 Urban terror'e ait bir kısayol değil ki, bu kısayol Ubuntu ve Linux Mint'de "uygulama çalıştır " penceresini açıyor. Ama arkadaşımız bunu denemiş ama açamamış. Eğer başka bir yoldan açılabiliyorsa o şekilde açması lazım. belkide Ubuntu 11.10'da Unity masaüstünde soldaki panelde en üstte uygulama arayıp çalıştırdığımız yerden de bu işini halledebilir ama denemek lazım.

alt+f2'yi biliyorum :)
Ben alt+f2 ile UT açılamıyor sandım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Arkadaşlar Xubuntu 11.04 İle Kubuntu 11.10 Arasında İnanmazsını Hız Farkı var
XFCE en az kaynakları harcar ancak 11.04 de playonlinux ile pes ve fifa 12 de takılıyordu kubuntu 11.10 da ise akıcı :)

birde 11.10 ubuntu ile kubuntu bunları denedim bunlardan birini kurun pc reset atın ekranın 1 salise sönüp geri açılıyor yani biosu hızlandırıyor kurulu iken :) mükemmel beni macten vazgeçirdi :)
www.tckemal.ist